Denní archiv:2.2.2018

od -

Pokud pro něco hlasuje odborná veřejnost, ještě to nemusí znamenat, že vybere dobře. Stejně jako internetovou komunitou nejlépe hodnocený film Vykoupení z věznice Shawshank nedostal žádného Oskara, ani takoví velikání hudby jako Björk, Chuck Berry, Depech Mode, Iggy Pop, Jimi Hendrix nebo The Velvet Underground nikdy neobdrželi žádnou nejprestižnější hudební cenu Grammy. Pojďme se podívat na letošní výsledky a na to, jestli se v některých kategoriích z nominací nedal vybrat lepší adept na výhru.

Hlavní část

Album roku

Nominace

Awaken, My Love! — Childish Gambino
4:44 — Jay-Z
DAMN. — Kendrick Lamar
Melodrama — Lorde
24K Magic — Bruno Mars – VÝHERCE

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Vzhledem k tomu, že Melodrama od Lorde se nachází na prvním místě v našem seznamu nejlepších hudebních alb roku 2017 figuruje Melodrama na prvním místě, asi se není čemu divit, že je to album Lorde.

Nahrávka roku

Nominace

„Redbone“ — Childish Gambino
„Despacito“ — Luis Fonsi & Daddy Yankee featuring Justin Bieber
„The Story Of O.J.“ — Jay-Z
„HUMBLE.“ — Kendrick Lamar
„24K Magic“ — Bruno Mars – VÝHERCE

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Nominace jsou hodně tragicky vybrané a je očividné, jak komise šla naproti popularitě a taky podlehla politické korektnosti pod tlakem médií (aktuální situaci okolo Grammy krásně vystihuje článek CNN s provokativním nadpisem zveřejněn po oznámení nominací: Grammy 2018: Bílí muži vypouštějí své pocity, ve kterém uváděla autorka rozhořčené tweety, ve kterých se například uživatelka Tanya Tay Posobiec ptala: „Kde jsou liberálové křičící po rozmanitosti nyní?“).

Z nominací jednoznačně vyčnívá „HUMBLE.“ Kendricka Lamara, která je zároveň jedinou písní, která si nominaci skutečně zasloužila.

Pokud chtěla komise vybrat něco více mainstreamového, mohla sáhnou třeba „Sign of the Times“ od Harryho Stylese nebo „Ready for It?“ od Taylor Swift.

Asi by to nejspíš ale vyhrála zase Lorde s úvodní písní Melodrama „Green Light“.

Píseň roku

Nominace

„Despacito“ — Ramón Ayala, Justin Bieber, Jason „Poo Bear“ Boyd, Erika Ender, Luis Fonsi & Marty James Garton, songwriters (Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber)
„4:44“ — Shawn Carter & Dion Wilson, songwriters (Jay-Z)
„Issues“ — Benny Blanco, Mikkel Storleer Eriksen, Tor Erik Hermansen, Julia Michaels & Justin Drew Tranter, songwriters (Julia Michaels)
„1-800-273-8255“ — Alessia Caracciolo, Sir Robert Bryson Hall II, Arjun Ivatury & Khalid Robinson, songwriters (Logic Featuring Alessia Cara & Khalid)
„That’s What I Like“ — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip, songwriters (Bruno Mars) – VÍTĚZ

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Opět dost tragické nominace, mezi kterými by ale měl mít o kilometry náskok Jay-Z s titulní písní svého aktuálního alba „4:44“. Pokud se v něčem tato kategorie liší pak v tom, že na rozdíl od nahrávky nemusí být píseň vydaná jako singl a vyzdvihuje se v nich hlavně sladatelský a textařský um. Je ostuda, že tuto kategorii vyhrála píseň, kterou muselo psát osm lidí.

Vzhledem k tomu, že je tohle jedna z hlavních kategorií a píseň by měla být opět přístupná masám, byl by asi nejlepší kompromis zvolit jemnou smyčcovou baldu postavenou na akordech často využívaných v tanečním popu „Slow Disco“ od St. Vincent napsanou jí samotnou (Annie Clarke) a Joy Williams.

Nejlepší nováček

Nominace

Alessia Cara — VÍTĚZ
Khalid
Lil Uzi Vert
Julia Michaels
SZA

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Tady se dá vybrat i z nominací, protože žádným jiným umělcům se nepodařilo nahrát tak dobré nováčkovské album a zároveň tak úspěšné po komerční stránce jako SZA (album ctrl), aby mohli být v hlavní kategorii.

Popová část

Nejlepší popový sólový výkon

Nominace

„Love So Soft“ — Kelly Clarkson
„Praying“ — Kesha
„Million Reasons“ — Lady Gaga
„What About Us“ — P!nk
„Shape Of You“ — Ed Sheeran — VÝHERCE

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Z uvedených nominací je to vzhledem k obrovského úspěchu písně Eda Sheerana v pořádku, my bychom ale raději viděli nominovány písně jako „Lemon“ od Pherellova N.E.R.D., „Sign of the Times“ od Harryho Stylese, nakonec bychom ale volili opět „Green Light“ díky bojovné odhodlanosti písně a zajímavé melodii, která před refrénem přejde z molové do durové stupnice a celou písní provázejí pro pop nezvyklé a nečekané změny akordů.

Nejlepší výkon popového dua/skupiny

Nominace

„Something Just Like This“ — The Chainsmokers & Coldplay
„Despacito“ — Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber
„Thunder“ — Imagine Dragons
„Feel It Still“ — Portugal. The Man — VÝHERCE
„Stay“ — Zedd & Alessia Cara

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Z uvedených lépe vybrat nešlo a Portugal. the Man by si cenu zasloužili. Spíše by to ale mělo být za píseň „Live In the Moment“.

Nejlepší popové vokální album

Nominace

Kaleidoscope EP — Coldplay
Lust for Life — Lana Del Rey
Evolve — Imagine Dragons
Rainbow — Kesha
Joanne — Lady Gaga
÷ (Divide) — Ed Sheeran — VÝHERCE

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Z nominací překvapivě silný comeback Keshi Rainbow. Cenu by si ale nejvíce zaslužil švédský písničkář Jens Lekman za album Life Will See You Now, kterého by kategorie popové vokální album překousla.

Dance/electronic část

Nejlepší dance/electronic nahrávka

Nominace

„Bambro Koyo Ganda“ — Bonobo Featuring Innov Gnawa
„Cola“ — Camelphat & Elderbrook
„Andromeda“ — Gorillaz Featuring DRAM
„Tonite“ — LCD Soundsystem — VÝHERCE
„Line Of Sight“ — Odesza Featuring WYNNE & Mansionair

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Tak konečně shoda! Lépe asi vybrat nešlo.

Nejlepší dance/electronic album

Nominace

Migration — Bonobo
3-D The Catalogue — Kraftwerk — VÝHERCE
Mura Masa — Mura Masa
A Moment Apart — Odesza
What Now — Sylvan Esso

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Vybrat živé album německých elektronických veteránů se zdá být podivnou volbou, když třeba Venezuelan Arca nahrál tak pozoruhodné album.

Nejlepší instrumentální album

Nominace

What If — The Jerry Douglas Band
Spirit — Alex Han
Mount Royal — Julian Lage & Chris Eldridge
Prototype — Jeff Lorber Fusion — VÝHERCE
Bad Hombre — Antonio Sanchez

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Dosadíme nejlepší instrumentální album z našeho seznamu nejlepších hudebních alb roku 2017 co od Forrest Swords.

Rocková část

Nejlepší rockový výkon

Nominace

„You Want It Darker“ — Leonard Cohen — VÝHERCE
„The Promise“ — Chris Cornell
„Run“ — Foo Fighters
„No Good“ — Kaleo
„Go To War“ — Nothing More

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Vzhledem k tomu, že Cohenovo poslední album minulý rok vyšlo až po uzávěrce, z tohoto výběru si zaslouží zde být a těžko by se letos našlo něco, co by mohlo hlavní písni alba konkurovat.

Nejlepší metalový výkon

Nominace

„Invisible Enemy“ — August Burns Red
„Black Hoodie“ — Body Count
„Forever“ — Code Orange
„Sultan’s Curse“ — Mastodon — VÝHERCE
„Clockworks“ — Meshuggah

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Z nominací skutečně asi Mastodon, raději ale titulní píseň letošního alba The Dusk In Us od Converge. Metalcore na Grammy. To by bylo něco!

Nejlepší rocková píseň

Nominace

„Atlas, Rise!“ — James Hetfield & Lars Ulrich, songwriters (Metallica)
„Blood In The Cut“ — JT Daly & Kristine Flaherty, songwriters (K.Flay)
„Go To War“ — Ben Anderson, Jonny Hawkins, Will Hoffman, Daniel Oliver, David Pramik & Mark Vollelunga, songwriters (Nothing More)
„Run“ — Foo Fighters, songwriters (Foo Fighters) — WINNER
„The Stage“ — Zachary Baker, Brian Haner, Matthew Sanders, Jonathan Seward & Brooks Wackerman, songwriters (Avenged Sevenfold)

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Z nominací skutečně „Run“ od Foo Fighters. Pokud ale uvažujeme o zavedení vlastních nominací, mohli zde být nominování třeba St. Vincent a její „Los Ageless“ nebo „New York“, „Turn Out the Lights“ od Julien Baker, Brand New se zády mrazící „Waste“, Spoon s nejpovedenějším politickým komentářem roku „Tear it Down“, krásná emocionální skladba The National s „Day I Die“, energické cestování skrze prostor a čas se „Space & Time“ od Wolf Alice, „Spent the Day in Bad“ od Morrisseye nebo „Hard Times“ od Paramore. Tohle všechno je ale spíše alternativní hudba nebo směsice žánrů, která má svou kategorii níže.

Jako nejepší rockovou píseň roku 2017 ve smyslu kytary na první místě si lze asi nejlépe představit „Pain“ od War On Drugs.

Nejlepší rockové album

Nominace

Emperor Of Sand — Mastodon
Hardwired…To Self-Destruct — Metallica
The Stories We Tell Ourselves — Nothing More
Villains — Queens Of the Stone Age
A Deeper Understanding — The War On Drugs –VÝHERCE

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Z nominací skutečně The War On Drugs, bylo by ale dobré taky dát zadostiučinění Spoon a jejich Hot Thoughts.

Alternativní část

Nejlepší alternativní album

Nominace

Everything Now — Arcade Fire
Humanz — Gorillaz
American Dream — LCD Soundsystem
Pure Comedy — Father John Misty
Sleep Well Beast — The National — VÝHERCE

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Tady je hrozně těžké rozhodnout, ale vzhledem k tomu, že ve výčtu nejlepších alb jsou The National o jedinou příčku za Science Fiction od Brand New, pokud bychom si poupravili nominace, byli by to nakonec velmi těsně Brand New.

R&B část

Tady jen stručně: v kategoriích Best R&B Performance a Best R&B Song by měla vyhrát Kelela — album Take Me Apart a píseň „LMK“.

Takto to vypadalo skutečně:

Best R&B Performance:

„Get You“ — Daniel Caesar Featuring Kali Uchis
„Distraction“ — Kehlani
„High“ — Ledisi
„That’s What I Like“ — Bruno Mars — VÝHERCE
„The Weekend“ — SZA — VÝBĚR Z NOMINACÍ PODLE MUSIC NOW

Best Traditional R&B Performance:

„Laugh And Move On“ — The Baylor Project
„Redbone“ — Childish Gambino — VÝHERCE
„What I’m Feelin'“ — Anthony Hamilton Featuring The Hamiltones|
„All The Way“ — Ledisi
„Still“ — Mali Music

Best R&B Song:

„First Began“ — PJ Morton, songwriter (PJ Morton)
„Location“ — Alfredo Gonzalez, Olatunji Ige, Samuel David Jiminez, Christopher McClenney, Khalid Robinson & Joshua Scruggs, songwriters (Khalid) — VÝBĚR Z NOMINACÍ PODLE MUSIC NOW
„Redbone“ — Donald Glover & Ludwig Goransson, songwriters (Childish Gambino)
„Supermodel“ — Tyran Donaldson, Terrence Henderson, Greg Landfair Jr., Solana Rowe & Pharrell Williams, songwriters (SZA)
„That’s What I Like“ — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip, songwriters (Bruno Mars) — VÝHERCE

Best Urban Contemporary Album:
Free 6LACK — 6LACK
„Awaken, My Love!“ — Childish Gambino
American Teen — Khalid
Ctrl — SZA — VÝBĚR Z NOMINACÍ PODLE MUSIC NOW
Starboy — The Weeknd — VÝHERCE

Best R&B Album:
Freudian — Daniel Caesar
Let Love Rule — Ledisi
24K Magic — Bruno Mars — VÝHERCE I VÝBĚR Z NOMINACÍ PODLE MUSIC NOW
Gumbo — PJ Morton
Feel the Real –Musiq Soulchild

Rapová část

Nejlepší rapový výkon

Nominace

„Bounce Back“ — Big Sean
„Bodak Yellow“ — Cardi B
„4:44“ — Jay-Z
„HUMBLE.“ — Kendrick Lamar — VÝHERCE
„Bad And Boujee“ — Migos Featuring Lil Uzi Vert

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Kendrick Lamar byl letos opět silný, žák ale překonal učitele a jeho mladší nástupce Vince Staples předvedl více mladistvé žraločí dravosti.

Nejlepší výkon v písni kombinující rap a zpívání

Nominace

„PRBLMS“ — 6LACK
„Crew“ — Goldlink Featuring Brent Faiyaz & Shy Glizzy
„Family Feud“ — Jay-Z Featuring Beyoncé
„LOYALTY.“ — Kendrick Lamar Featuring Rihanna — VÝHERCE
„Love Galore“ — SZA Featuring Travis Scott

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Další vzácná shoda.

Nejlepší rapová píseň

Nominace

„Bodak Yellow“ — Dieuson Octave, Klenord Raphael, Shaftizm, Jordan Thorpe, Washpoppin & J White, songwriters (Cardi B)
„Chase Me“ — Judah Bauer, Brian Burton, Hector Delgado, Jaime Meline, Antwan Patton, Michael Render, Russell Simins & Jon Spencer,
songwriters (Danger Mouse Featuring Run The Jewels & Big Boi)
„HUMBLE.“ — Duckworth, Asheton Hogan & M. Williams II, songwriters (Kendrick Lamar) — VÝHERCE
„Sassy“ — Gabouer & M. Evans, songwriters (Rapsody)
„The Story Of O.J.“ — Shawn Carter & Dion Wilson, songwriters (Jay-Z)

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Zemitá a syrová „HUMBLE.“ s podrážděným zvukem piána se zdá být dobrou volbou vzhledem pro svůj originální zvuk a chuť posouvat žánr dál.

Nejlepší rapové album

Nominace

4:44 — Jay-Z
DAMN. — Kendrick Lamar — VÝHERCE
Culture — Migos
Laila’s Wisdom — Rapsody
Flower Boy — Tyler, The Creator

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Z nominací DAMN., jinak ale Big Fish od Vince Staplese, které se umístilo výše na našem seznamu nejlepších písní roku 2017.

Country část

Nejlepší country sólo výkon

Nominace

„Body Like A Back Road“ — Sam Hunt
„Losing You: –Alison Krauss
„Tin Man“ — Miranda Lambert
„I Could Use A Love Song“ — Maren Morris
„Either Way“ — Chris Stapleton — WINNER

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Chris Stapleton je logická volba. A proč ne zrovna „Either Way“.

Nejlepší country výkon – duo/skupina

Nominace

„It Ain’t My Fault“ — Brothers Osborne
„My Old Man“ — Zac Brown Band
„You Look Good“ — Lady Antebellum
„Better Man“ — Little Big Town — WINNER
„Drinkin’ Problem“ — Midland

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Spojení Taylor Swift jako skladatelky a textařsky s jednou s nejzajímavějších country skupin současnosti Little Big Town jasně vévodilo minulému roku v country hudbě.

Nejlepší country píseň

Nominace

„Better Man“ — Taylor Swift, songwriter (Little Big Town)
„Body Like A Back Road“ — Zach Crowell, Sam Hunt, Shane McAnally & Josh Osborne, songwriters (Sam Hunt)
„Broken Halos“ — Mike Henderson & Chris Stapleton, songwriters (Chris Stapleton) — VÝHERCE
„Drinkin’ Problem“ — Jess Carson, Cameron Duddy, Shane McAnally, Josh Osborne & Mark Wystrach, songwriters (Midland)
„Tin Man“ — Jack Ingram, Miranda Lambert & Jon Randall, songwriters (Miranda Lambert)

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

V kategorii country se nějak překvapivě shodujeme s porotou Grammy.

Nejlepší country album

Nominace

Cosmic Hallelujah — Kenny Chesney
Heart Break — Lady Antebellum
The Breaker — Little Big Town
Life Changes — Thomas Rhett
From a Room: Volume 1 — Chris Stapleton — VÝHERCE

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Přesně tak. Alespoň ve všech kategoriích v country části se shodneme s Grammy.

Část americké tradiční hudby

Nejlepší folkové album

Nominace

Mental Illness — Aimee Mann — WINNER
Semper Femina — Laura Marling
The Queen Of Hearts — Offa Rex
You Don’t Own Me Anymore — The Secret Sisters
The Laughing Apple — Yusuf / Cat Stevens

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Aimee Mann (i Laura Marling) se vyskytovala v seznamu nejlepších alba také, ale výše zde bylo The Navigator od Hurray fro the Riff Raff a Freedom Highway od Rhiannon Giddens. Její album hovořící o otázce otroctví lidí tmavé pleti za dob války Severu proti Jihu by navíc (narozdíl od některých letošních vystoupení) skutečně přispěl k vyzdvihnutí rasové otázky a ke vzpomínce na minulost, která se nesmí opakovat.

Část produkce – neklasická

Producent roku

Nominace

Calvin Harris
Greg Kurstin — VÝHERCE
Blake Mills
No I.D.
The Stereotype

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Podíl na albech Liama Gallaghera, Halsey, Foo Fighters, Becka, Kelly Clarskon, Pink by této superstar producentské populární hudby měl stačit, pokud ale někdo vyčníval ještě víc, jeho jméno na albech se rovnalo výbornému albu a zároveň se zasadilo o posun trendů hudby, byl to kytarista kapely Fun., Steel Train a Bleachers Jack Antonoff, který se podílel na reputation Taylor Swift, Melodrama Lorde, Masseduction St. Vincent, Beautiful Trauma aod P!nk a Gone Now svého projektu Bleachers.

Část videoklipová/filmová

Nejlepší hudební video

„Up All Night“ — Beck
„Makeba“ — Jain
„The Story Of O.J.“ — Jay-Z
„Humble.“ — Kendrick Lamar — VÝHERCE
„1-800-273-8255“ — Logic Featuring Alessia Cara & Khalid

Kdo měl vyhrát podle Music NOW?

Za uvážení by stálo „New York“ od St. Vincent, od Kendricka Lamara by zde mohl být i druhý videoklip k písni „DNA“, za zmínku stojí i tradičně zvláštní klip Radiohead „Lift“ už jenom proto, že vidět Thoma Yorka, jak vynáší odpadky je prostě zážitek. Nejvíc by si to ale zasloužilo tohle vizuální šílenství björk, po kterém není potřeba užívat žádné drogy, poněvadž takové věci jako ve videoklipu na píseň „The Gate“ neuvidíte ani po nich. Ve skutečných nominacích je zde taky plno skvělých videoklipů, mezi kterými je těžké vybírat, nejvíce vyčínívá asi ale Jay-Z s jeho videoklipem ve stylu ranných animáků Walta Disneyho.


Ostatní kategorie

Těmto kategoriím a oborům se na tomto webu tolik nevěnujeme, nebylo by tedy fér je nějak komentovat, tady je ale alespoň výčet nominovaných a výherců.

NEW AGE FIELD

Best New Age Album:
Reflection — Brian Eno
SongVersation: Medicine — India.Arie
Dancing On Water — Peter Kater — VÝHERCE
Sacred Journey Of Ku-Kai, Volume 5 — Kitaro
Spiral Revelation — Steve Roach

JAZZ FIELD

Best Improvised Jazz Solo:
„Can’t Remember Why“ — Sara Caswell, soloist
„Dance Of Shiva“ — Billy Childs, soloist
„Whisper Not“ — Fred Hersch, soloist
„Miles Beyond“ — John McLaughlin, soloist — VÝHERCE
„Ilimba“ — Chris Potter, soloist

Best Jazz Vocal Album:
The Journey — The Baylor Project
A Social Call — Jazzmeia Horn
Bad Ass and Blind — Raul Midón
Porter Plays Porter — Randy Porter Trio With Nancy King
Dreams and Daggers — Cécile McLorin Salvant — VÝHERCE

Best Jazz Instrumental Album:
Uptown, Downtown — Bill Charlap Trio
Rebirth — Billy Childs — VÝHERCE
Project Freedom –Joey DeFrancesco & The People
Open Book — Fred Hersch
The Dreamer Is the Dream — Chris Potter

Best Large Jazz Ensemble Album:
MONK’estra Vol. 2 — John Beasley
Jigsaw — Alan Ferber Big Band
Bringin’ It — Christian McBride Big Band — VÝHERCE
Homecoming — Vince Mendoza & WDR Big Band Cologne
Whispers on the Wind — Chuck Owen And The Jazz Surge

Best Latin Jazz Album:
Hybrido – From Rio To Wayne Shorter — Antonio Adolfo
Oddara — Jane Bunnett & Maqueque
Outra Coisa – The Music Of Moacir Santos — Anat Cohen & Marcello Gonçalves
Típico — Miguel Zenón
Jazz Tango — Pablo Ziegler Trio — VÝHERCE

GOSPEL/ CONTEMPORARY CHRISTIAN MUSIC FIELD

Best Gospel Performance/Song:
„Too Hard Not To“ — Tina Campbell
„You Deserve It“ — JJ Hairston & Youthful Praise Featuring Bishop Cortez Vaughn
„Better Days“ — Le’Andria
„My Life“ — The Walls Group
„Never Have To Be Alone“ — CeCe Winans — VÝHERCE

Best Contemporary Christian Music Performance/Song:
„Oh My Soul“ — Casting Crowns
„Clean“ — Natalie Grant
„What A Beautiful Name“ — Hillsong Worship — VÝHERCE
„Even If“ — MercyMe
„Hills And Valleys“ — Tauren Wells

Best Gospel Album:
Crossover: Live From Music City — Travis Greene
Bigger Than Me — Le’Andria
Close — Marvin Sapp
Sunday Song — Anita Wilson
Let Them Fall in Love — CeCe Winans — VÝHERCE

Best Contemporary Christian Music Album:
Rise — Danny Gokey
Echoes (Deluxe Edition) — Matt Maher
Lifer — MercyMe
Hills and Valleys — Tauren Wells
Chain Breaker — Zach Williams — VÝHERCE

Best Roots Gospel Album:
The Best Of the Collingsworth Family – Volume 1 — The Collingsworth Family
Give Me Jesus — Larry Cordle
Resurrection — Joseph Habedank
Sing It Now: Songs of Faith & Hope — Reba McEntire — VÝHERCE
Hope for All Nations — Karen Peck & New River

LATIN FIELD 

Best Latin Pop Album:
Lo Único Constante — Alex Cuba
Mis Planes Son Amarte — Juanes
Amar Y Vivir En Vivo Desde La Ciudad De México, 2017 — La Santa Cecilia
Musas (Un Homenaje Al Folclore Latinoamericano En Manos De Los Macorinos) — Natalia Lafourcade
El Dorado — Shakira — VÝHERCE

Best Latin Rock, Urban or Alternative Album:
Ayo — Bomba Estéreo
Pa’ Fuera — C4 Trío & Desorden Público
Salvavidas De Hielo — Jorge Drexler
El Paradise — Los Amigos Invisibles
Residente — Residente — VÝHERCE

Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano):
Ni Diablo Ni Santo — Julión Álvarez Y Su Norteño Banda
Ayer Y Hoy — Banda El Recodo De Cruz Lizárraga
Momentos — Alex Campos
Arriero Somos Versiones Acústicas — Aida Cuevas — WINNER
Zapateando En El Norte — Humberto Novoa, producer (Various Artists)

Best Tropical Latin Album:
Albita — Albita
Art of the Arrangement — Doug Beavers
Salsa Big Band — Rubén Blades Con Roberto Delgado & Orquesta — VÝHERCE
Gente Valiente — Silvestre Dangond
Indestructible — Diego El Cigala

AMERICAN ROOTS MUSIC FIELD

Best American Roots Performance:
Killer Diller Blues — Alabama Shakes — VÝHERCE
Let My Mother Live — Blind Boys Of Alabama
Arkansas Farmboy — Glen Campbell
Steer Your Way — Leonard Cohen
I Never Cared For You — Alison Krauss

Best American Roots Song:
„Cumberland Gap“ — David Rawlings
„I Wish You Well“ — The Mavericks
„If We Were Vampires“ — Jason Isbell And The 400 Unit — VÝHERCE
„It Ain’t Over Yet“ — Rodney Crowell Featuring Rosanne Cash & John Paul White
„My Only True Friend“ –Gregg Allman

Best Americana Album:
Southern Blood — Gregg Allman
Shine On Rainy Day — Brent Cobb
Beast Epic — Iron & Wine
The Nashville Sound — Jason Isbell And The 400 Unit — VÝHERCE
Brand New Day — The Mavericks

Best Bluegrass Album:
Fiddler’s Dream — Michael Cleveland
Laws Of Gravity — The Infamous Stringdusters — VÝHERCE(REMÍZA)
Original — Bobby Osborne
Universal Favorite — Noam Pikelny
All The Rage – In Concert Volume One [Live] — Rhonda Vincent And The Rage — VÝHERCE (REMÍZA)

Best Traditional Blues Album:
Migration Blues — Eric Bibb
Elvin Bishop’s Big Fun Trio — Elvin Bishop’s Big Fun Trio
Roll And Tumble — R.L. Boyce
Sonny & Brownie’s Last Train — Guy Davis & Fabrizio Poggi
Blue & Lonesome — The Rolling Stones — VÝHERCE

Best Contemporary Blues Album:
Robert Cray & Hi Rhythm — Robert Cray & Hi Rhythm
Recorded Live In Lafayette — Sonny Landreth
TajMo — Taj Mahal and Keb‘ Mo‘ — VÝHERCE
Got Soul — Robert Randolph & The Family Band
Live From The Fox Oakland — Tedeschi Trucks Band

Best Regional Roots Music Album:
Top Of the Mountain — Dwayne Dopsie And The Zydeco Hellraisers
Ho’okena 3.0 — Ho’okena
Kalenda — Lost Bayou Ramblers — VÝHERCE
Miyo Kekisepa, Make A Stand [Live] — Northern Cree
Pua Kiele — Josh Tatofi

REGGAE FIELD 

Best Reggae Album:
Chronology — Chronixx
Lost In Paradise — Common Kings
Wash House Ting — J Boog
Stony Hill — Damian „Jr. Gong“ Marley — VÝHERCE
Avrakedabra — Morgan Heritage

WORLD MUSIC FIELD 

Best World Music Album:
Memoria De Los Sentidos — Vicente Amigo
Para Mi — Buika
Rosa Dos Ventos — Anat Cohen & Trio Brasileiro
Shaka Zulu Revisited: 30th Anniversary Celebration — Ladysmith Black Mambazo — VÝHERCE
Elwan — Tinariwen

CHILDREN’S FIELD

Best Children’s Album:
Brighter Side — Gustafer Yellowgold
Feel What U Feel — Lisa Loeb — VÝHERCE
Lemonade — Justin Roberts
Rise Shine #Woke — Alphabet Rockers
Songs Of Peace & Love For Kids & Parents Around The World — Ladysmith Black Mambazo

SPOKEN WORD FIELD 

Best Spoken Word Album (Includes Poetry, Audio Books & Storytelling):
Astrophysics For People In A Hurry — Neil Degrasse Tyson
Born To Run — Bruce Springsteen
Confessions Of A Serial Songwriter — Shelly Peiken
Our Revolution: A Future to Believe In (Bernie Sanders) — Bernie Sanders And Mark Ruffalo
The Princess Diarist — Carrie Fisher — VÝHERCE

COMEDY FIELD 

Best Comedy Album:
The Age Of Spin & Deep In The Heart Of Texas — Dave Chappelle — VÝHERCE
Cinco — Jim Gaffigan
Jerry Before Seinfeld — Jerry Seinfeld
A Speck Of Dust — Sarah Silverman
What Now? — Kevin Hart

MUSICAL THEATER FIELD

Best Musical Theater Album:
Come From Away — Ian Eisendrath, August Eriksmoen, David Hein, David Lai & Irene Sankoff, producers; David Hein & Irene Sankoff, composers/lyricists (Original Broadway Cast Recording)
Dear Evan Hansen — Ben Platt, principal soloist; Alex Lacamoire, Stacey Mindich, Benj Pasek & Justin Paul, producers; Benj Pasek & Justin Paul, composers/lyricists (Original Broadway Cast Recording) — VÝHERCE
Hello, Dolly! — Bette Midler, principal soloist; Steven Epstein, producer (Jerry Herman, composer & lyricist) (New Broadway Cast Recording)

MUSIC FOR VISUAL MEDIA FIELD 

Best Compilation Soundtrack For Visual Media:
Baby Driver — (Various Artists)
Guardians Of the Galaxy Vol. 2: Awesome Mix Vol. 2 — (Various Artists)
Hidden Figures: The Album — (Various Artists)
La La Land — (Various Artists) — VÝHERCE
Moana: The Songs — (Various Artists)

Best Score Soundtrack For Visual Media:
Arrival — Jóhann Jóhannsson, composer
Dunkirk — Hans Zimmer, composer
Game Of Thrones: Season 7 — Ramin Djawadi, composer
Hidden Figures — Benjamin Wallfisch, Pharrell Williams & Hans Zimmer, composers
La La Land — Justin Hurwitz, composer — VÝHERCE

Best Song Written For Visual Media:
„City Of Stars“ — Justin Hurwitz, Benj Pasek & Justin Paul, songwriters (Ryan Gosling & Emma Stone)
„How Far I’ll Go“ — Lin-Manuel Miranda, songwriter (Auli’i Cravalho) — VÝHERCE
„I Don’t Wanna Live Forever (‘Fifty Shades Darker’)“ — Jack Antonoff, Sam Dew & Taylor Swift, songwriters (Zayn & Taylor Swift)
„Never Give Up“ — Sia Furler & Greg Kurstin, songwriters (Sia)
„Stand Up For Something“ — Common & Diane Warren, songwriters (Andra Day Featuring Common)

COMPOSING/ ARRANGING FIELD

Best Instrumental Composition:
„Alkaline“ — Pascal Le Boeuf, composer (Le Boeuf Brothers & JACK Quartet)
„Choros #3“ — Vince Mendoza, composer (Vince Mendoza & WDR Big Band Cologne)
„Home Free (For Peter Joe)“ — Nate Smith, composer (Nate Smith)
„Three Revolutions“ — Arturo O’Farrill, composer (Arturo O’Farrill & Chucho Valdés) — VÝHERCE
„Warped Cowboy“ — Chuck Owen, composer (Chuck Owen And The Jazz Surge)

Best Arrangement, Instrumental or A Cappella:
„All Hat, No Saddle“ — Chuck Owen, arranger (Chuck Owen And The Jazz Surge)
„Escapades For Alto Saxophone And Orchestra From Catch Me If You Can“ — John Williams, arranger (John Williams) — VÝHERCE
„Home Free (For Peter Joe)“ — Nate Smith, arranger (Nate Smith)
„Ugly Beauty/Pannonica“ — John Beasley, arranger (John Beasley)
„White Christmas“ — Chris Walden, arranger (Herb Alpert)

Best Arrangement, Instruments and Vocals:
„Another Day Of Sun“ — Justin Hurwitz, arranger (La La Land Cast)
„Every Time We Say Goodbye“ — Jorge Calandrelli, arranger (Clint Holmes Featuring Jane Monheit)
„I Like Myself“ — Joel McNeely, arranger (Seth MacFarlane)
„I Loves You Porgy/There’s A Boat That’s Leavin’ Soon For New York“ — Shelly Berg, Gregg Field, Gordon Goodwin & Clint Holmes, arrangers (Clint Holmes Featuring Dee Dee Bridgewater And The Count Basie Orchestra)
„Putin“ — Randy Newman, arranger (Randy Newman) — VÝHERCE

PACKAGE FIELD 

Best Recording Package:
El Orisha De La Rosa — Claudio Roncoli & Cactus Taller, art directors (Magín Díaz) — VÝHERCE (REMÍZA)
Mura Masa — Alex Crossan & Matt De Jong, art directors (Mura Masa)
Pure Comedy (Deluxe Edition) — Sasha Barr, Ed Steed & Josh Tillman, art directors (Father John Misty) — VÝHERCE (REMÍZA)
Sleep Well Beast — Elyanna Blaser-Gould, Luke Hayman & Andrea Trabucco-Campos, art directors (The National)
Solid State — Gail Marowitz, art director (Jonathan Coulton)

Best Boxed Or Special Limited Edition Package:
Bobo Yeye: Belle Epoque In Upper Volta — Tim Breen, art director (Various Artists)
Lovely Creatures: The Best Of Nick Cave And The Bad Seeds (1984 – 2014) — Tom Hingston, art director (Nick Cave And The Bad Seeds)
May 1977: Get Shown The Light — Masaki Koike, art director (Grateful Dead)
The Voyager Golden Record: 40th Anniversary Edition — Lawrence Azerrad, Timothy Daly & David Pescovitz, art directors (Various Artists) — VÝHERCE
Warfaring Strangers: Acid Nightmares — Tim Breen, Benjamin Marra & Ken Shipley, art directors (Various Artists)

NOTES FIELD 

Best Album Notes:
Arthur Q. Smith: The Trouble With The Truth — Wayne Bledsoe & Bradley Reeves, album notes writers (Various Artists)
Big Bend Killing: The Appalachian Ballad Tradition — Ted Olson, album notes writer (Various Artists)
The Complete Piano Works Of Scott Joplin — Bryan S. Wright, album notes writer (Richard Dowling)
Edouard-Léon Scott De Martinville, Inventor Of Sound Recording: A Bicentennial Tribute — David Giovannoni, album notes writer (Various Artists)
Live At The Whisky A Go Go: The Complete Recordings — Lynell George, album notes writer (Otis Redding) — VÝHERCE
Washington Phillips And His Manzarene Dreams — Michael Corcoran, album notes writer (Washington Phillips)

HISTORICAL FIELD 

Best Historical Album:
Bobo Yeye: Belle Epoque In Upper Volta — Jon Kirby, Florent Mazzoleni, Rob Sevier & Ken Shipley, compilation producers; Jeff Lipton & Maria Rice, mastering engineers (Various Artists)
The Goldberg Variations – The Complete Unreleased Recording Sessions June 1955 — Robert Russ, compilation producer; Matthias Erb, Martin Kistner & Andreas K. Meyer, mastering engineers (Glenn Gould)
Leonard Bernstein – The Composer — Robert Russ, compilation producer; Martin Kistner & Andreas K. Meyer, mastering engineers (Leonard Bernstein) — VÝHERCE
Sweet As Broken Dates: Lost Somali Tapes From The Horn Of Africa — Nicolas Sheikholeslami & Vik Sohonie, compilation producers; Michael Graves, mastering engineer (Various Artists)
Washington Phillips And His Manzarene Dreams — Michael Corcoran, April G. Ledbetter & Steven Lance Ledbetter, compilation producers; Michael Graves, mastering engineer (Washington Phillips)

PRODUCTION, NON-CLASSICAL FIELD 

Best Engineered Album, Non-Classical:
Every Where Is Some Where — Brent Arrowood, Miles Comaskey, JT Daly, Tommy English, Kristine Flaherty, Adam Hawkins, Chad Howat & Tony Maserati, engineers; Joe LaPorta, mastering engineer (K.Flay)
Is This The Life We Really Want? — Nigel Godrich, Sam Petts-Davies & Darrell Thorp, engineers; Bob Ludwig, mastering engineer (Roger Waters)
Natural Conclusion — Ryan Freeland, engineer; Joao Carvalho, mastering engineer (Rose Cousins)
No Shape — Shawn Everett & Joseph Lorge, engineers; Patricia Sullivan, mastering engineer (Perfume Genius)
24K Magic — Serban Ghenea, John Hanes & Charles Moniz, engineers; Tom Coyne, mastering engineer (Bruno Mars) — VÝHERCE

Best Remixed Recording:
„Can’t Let You Go (Louie Vega Roots Mix)“ — Louie Vega, remixer (Loleatta Holloway)
„Funk O’ De Funk (SMLE Remix)“ — SMLE, remixers (Bobby Rush)
„Undercover (Adventure Club Remix)“ — Leighton James & Christian Srigley, remixers (Kehlani)
„A Violent Noise (Four Tet Remix)“ — Four Tet, remixer (The xx)
„You Move (Latroit Remix)“ — Dennis White, remixer (Depeche Mode) — VÝHERCE

SURROUND SOUND FIELD

Best Surround Sound Album:
Early Americans — Jim Anderson, surround mix engineer; Darcy Proper, surround mastering engineer; Jim Anderson & Jane Ira Bloom, surround producers (Jane Ira Bloom) — VÝHERCE
Kleiberg: Mass For Modern Man — Morten Lindberg, surround mix engineer; Morten Lindberg, surround mastering engineer; Morten Lindberg, surround producer (Eivind Gullberg Jensen & Trondheim Symphony Orchestra And Choir)
So Is My Love — Morten Lindberg, surround mix engineer; Morten Lindberg, surround mastering engineer; Morten Lindberg, surround producer (Nina T. Karlsen & Ensemble 96)
3-D The Catalogue — Fritz Hilpert, surround mix engineer; Tom Ammermann, surround mastering engineer; Fritz Hilpert, surround producer (Kraftwerk)
Tyberg: Masses — Jesse Brayman, surround mix engineer; Jesse Brayman, surround mastering engineer; Blanton Alspaugh, surround producer (Brian A. Schmidt, Christopher Jacobson & South Dakota Chorale)

PRODUCTION, CLASSICAL FIELD 

Best Engineered Album, Classical:
Danielpour: Songs Of Solitude & War Songs — Gary Call, engineer (Thomas Hampson, Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony)
Kleiberg: Mass For Modern Man — Morten Lindberg, engineer (Eivind Gullberg Jensen, Trondheim Vokalensemble & Trondheim Symphony Orchestra)
Schoenberg, Adam: American Symphony; Finding Rothko; Picture Studies — Keith O. Johnson & Sean Royce Martin, engineers (Michael Stern & Kansas City Symphony)
Shostakovich: Symphony No. 5; Barber: Adagio — Mark Donahue, engineer (Manfred Honeck & Pittsburgh Symphony Orchestra) — VÝHERCE
Tyberg: Masses — John Newton, engineer; Jesse Brayman, mastering engineer (Brian A. Schmidt, Christopher Jacobson & South Dakota Chorale)

Producer Of the Year, Classical:
Blanton Alspaugh
Manfred Eicher
David Frost — VÝHERCE
Morten Lindberg
Judith Sherman

CLASSICAL FIELD 

Best Orchestral Performance:
Concertos For Orchestra — Louis Langrée, conductor (Cincinnati Symphony Orchestra)
Copland: Symphony No. 3; Three Latin American Sketches — Leonard Slatkin, conductor (Detroit Symphony Orchestra)
Debussy: Images; Jeux & La Plus Que Lente — Michael Tilson Thomas, conductor (San Francisco Symphony)
Mahler: Symphony No. 5 — Osmo Vänskä, conductor (Minnesota Orchestra)
Shostakovich: Symphony No. 5; Barber: Adagio — Manfred Honeck, conductor (Pittsburgh Symphony Orchestra) — VÝHERCE

Best Opera Recording:
Berg: Lulu — Lothar Koenigs, conductor; Daniel Brenna, Marlis Petersen & Johan Reuter; Jay David Saks, producer (The Metropolitan Opera Orchestra)
Berg: Wozzeck — Hans Graf, conductor; Anne Schwanewilms & Roman Trekel; Hans Graf, producer (Houston Symphony; Chorus Of Students And Alumni, Shepherd School Of Music, Rice University & Houston Grand Opera Children’s Chorus) — VÝHERCE
Bizet: Les Pêcheurs De Perles — Gianandrea Noseda, conductor; Diana Damrau, Mariusz Kwiecień, Matthew Polenzani & Nicolas Testé; Jay David Saks, producer (The Metropolitan Opera Orchestra; The Metropolitan Opera Chorus)
Handel: Ottone — George Petrou, conductor; Max Emanuel Cencic & Lauren Snouffer; Jacob Händel, producer (Il Pomo D’Oro)
Rimsky-Korsakov: The Golden Cockerel — Valery Gergiev, conductor; Vladimir Feliauer, Aida Garifullina & Kira Loginova; Ilya Petrov, producer (Mariinsky Orchestra; Mariinsky Chorus)

Best Choral Performance:
Bryars: The Fifth Century — Donald Nally, conductor (PRISM Quartet; The Crossing) — VÝHERCE
Handel: Messiah — Andrew Davis, conductor; Noel Edison, chorus master (Elizabeth DeShong, John Relyea, Andrew Staples & Erin Wall; Toronto Symphony Orchestra; Toronto Mendelssohn Choir)
Mansurian: Requiem — Alexander Liebreich, conductor; Florian Helgath, chorus master (Anja Petersen & Andrew Redmond; Münchener Kammerorchester; RIAS Kammerchor)
Music Of the Spheres — Nigel Short, conductor (Tenebrae)
Tyberg: Masses — Brian A. Schmidt, conductor (Christopher Jacobson; South Dakota Chorale)

Best Chamber Music/Small Ensemble Performance:
Buxtehude: Trio Sonatas, Op. 1 — Arcangelo
Death & The Maiden — Patricia Kopatchinskaja & The Saint Paul Chamber Orchestra — VÝHERCE
Divine Theatre – Sacred Motets By Giaches De Wert — Stile Antico
Franck, Kurtág, Previn & Schumann — Joyce Yang & Augustin Hadelich
Martha Argerich & Friends – Live From Lugano 2016 — Martha Argerich & Various Artists

Best Classical Instrumental Solo:
Bach: The French Suites — Murray Perahia
Haydn: Cello Concertos — Steven Isserlis; Florian Donderer, conductor (The Deutsch Kammerphilharmonie Bremen)
Levina: The Piano Concertos — Maria Lettberg; Ariane Matiakh, conductor (Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin)
Shostakovich: Violin Concertos Nos. 1 & 2 — Frank Peter Zimmermann; Alan Gilbert, conductor (NDR Elbphilharmonie Orchester)
Transcendental — Daniil Trifonov — VÝHERCE

Best Classical Solo Vocal Album:
Bach & Telemann: Sacred Cantatas — Philippe Jaroussky; Petra Müllejans, conductor (Ann-Kathrin Brüggemann & Juan de la Rubia; Freiburger Barockorchester)
Crazy Girl Crazy – Music By Gershwin, Berg & Berio — Barbara Hannigan (Orchestra Ludwig) — VÝHERCE
Gods & Monsters — Nicholas Phan; Myra Huang, accompanist
In War & Peace – Harmony Through Music — Joyce DiDonato; Maxim Emelyanychev, conductor (Il Pomo D’Oro)
Sviridov: Russia Cast Adrift — Dmitri Hvorostovsky; Constantine Orbelian, conductor (St. Petersburg State Symphony Orchestra & Style Of Five Ensemble)

Best Classical Compendium:
Barbara — Alexandre Tharaud; Cécile Lenoir, producer
Higdon: All Things Majestic, Viola Concerto & Oboe Concerto — Giancarlo Guerrero, conductor; Tim Handley, producer — VÝHERCE
Kurtág: Complete Works For Ensemble & Choir — Reinbert de Leeuw, conductor; Guido Tichelman, producer
Les Routes De L’Esclavage — Jordi Savall, conductor; Benjamin Bleton, producer
Mademoiselle: Première Audience – Unknown Music Of Nadia Boulanger — Lucy Mauro; Lucy Mauro, producer

Best Contemporary Classical Composition:
Danielpour: Songs Of Solitude — Richard Danielpour, composer (Thomas Hampson, Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony)
Higdon: Viola Concerto — Jennifer Higdon, composer (Roberto Díaz, Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony) — VÝHERCE
Mansurian: Requiem — Tigran Mansurian, composer (Alexander Liebreich, Florian Helgath, RIAS Kammerchor & Münchener Kammerorchester)
Schoenberg, Adam: Picture Studies — Adam Schoenberg, composer (Michael Stern & Kansas City Symphony)
Zhou Tian: Concerto For Orchestra — Zhou Tian, composer (Louis Langrée & Cincinnati Symphony Orchestra)

Best Music Film:
One More Time With Feeling — Nick Cave & The Bad Seeds
Long Strange Trip — (The Grateful Dead)
The Defiant Ones — (Various Artists) — VÝHERCE
Soundbreaking — (Various Artists)
Two Trains Runnin‘ — (Various Artists)

A kdo měl vyhrát podle vás? Dejte nám vědět do komentářů.

SLEDUJTE NÁS

NOVINKY

Recenze | Novinky: Britský písničkář Frank Turner vydal další laskavé a pozitivní album Be More Kind. Byl by rád abychom udělali nejen Ameriku, ale...

REEDICE

Recenze | Reedice: Vrcholné album R.E.M. Automatic for the People je album o světlu na konci tunelu, ještě více však o rozdílech dvou generací Když...

STROJ ČASU

Recenze | Stroj času: Průlomové druhé album Adele 21 vytřelo zrak všem, kteří si mysleli, že už se hudba přestala kupovat 25 nejprodávanějších alb všech...

SÍŇ SLÁVY

RECENZE | Reedice: Nejdůležitější rock & rollové album všech dob Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band slaví reedicí 50. let. Beatles mají ve stereu...

NÁHODNÉ ALBUM

RECENZE | Novinky: Merritt z The Magnetic Fields vybral na Selection from 50 Song Memoir 16 písní o osudových letech svého života The Magnetic Fields...