Kytarový mág Eric Clapton nedávno vydal svou novou píseň s názvem “This Has Gotta Stop“ (“Tohle musí přestat“), ve které znovu vyjadřuje svůj nesouhlas s opatřeními proti koronaviru.

Eric Clapton se v posledních měsících veřejně vyjádřoval proti opatřením koronaviru, uzavíráním („lockdownům“) i očkování a loni v prosinci se spojil s dalším odpůrcem z řad starých legendárních hudebníků — Vanem Morrisonem, aby společně nazpívali skladbu “Stand and Deliver” — jednu z mnoha  písní, které Van Morrison od doby pandemie nahrál jakožto protesty proti dodržování koronavirových opatření.

Eric Clapton odmítá vystupovat na akcích, kde budou po návštěvnících vyžadován test nebo očkování

„This has gotta stop / Enough is enough / I can’t take this B.S. any longer,“ („Tohle musí přestat / Co je moc, to je moc / Už mě nebaví snášet tyhle blbosti“) zpívá Clapton refrénu.

V písní dále Clapton nezapomněl ani na svou negativní zkušenost s vedlejšími účinky očkování proti nemoci COVID-19, které cítil poté, co obdržel první dávku vakcíny firmy AstraZeneca: „I knew that something was going on wrong / When you started laying down the law / I can’t move my hands / I break out in sweat“ („Věděl jsem, že se děje něco špatného / Když jsi začal uplatňovat svůj zákon / Nemůžu hýbat rukama / Jsem úplně zpocený.“)

S písni vyšel i kreslený videoklip, ve kterém se objevuje dav protestujících lidí s transparenty, zhypnotizovaní lidé nebo loutkář, který s lidmi manipuluje.

Eric Clapton oproti například Foo Fighters, Maroon 5 nebo The Killers, kteří vyžadují pro vstup na jejich koncerty očkování nebo negativní test, prohlásil, že naopak odmítá vystupovat na koncertech, na kterých bude požadováno očkování nebo negativní test.

Spolu s Claptonem a Van Morissonem se proti lockdownu a proti opatřením spojených s koronavirem vymezili i další britové Ian Brown nebo Noel Gallagher.

Nová píseň a videoklip Erica Claptona “This Has Gotta Stop”:

Autor: Dominik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář