Kytarista skupiny Queen Brian May prohlásil v novém rozhovoru pro The Simon Mayo Drivetime Show (pořad britské stanice Greatest Hits Radio), že pokud by Freddie Mercury žil, stále by zpíval s Queen.

„Pořád by říkal: ‘Musím se věnovat svým vlastním věcem’, ale vrátil by se k rodině (Queen pozn. red.), aby dělal to, co děláme,“ řekl May Simonovi Mayovi v rádiu Greatest Hits Radio a dodal: „Vtipné je, že mám čím dál větší pocit, že je svým způsobem s námi. Možná začínám být starý romantik, ale Freddie je součástí každého mého den.“

Briana Maye ztráta Mercuryho pořád mrzí, ale těší jej, že měl skvělý život

Pokračoval: „Vždycky je v mých myšlenkách a vždy cítím, co by v dané situaci řekl, co by si myslel, tohle by se mu líbilo, tomu by se zasmál nebo takhle. Je tak velkou součástí odkazu, který jsme vytvořili, že to tak bude vždycky.“

May pak přiznal, že se se ztrátou Mercuryho nikdy nevyrovná, ale utěšuje se tím, že jeho bývalý spoluhráč z kapely měl „skvělý život”.

„Když ztratíte člena rodiny, a Freddie byl členem rodiny, nikdy neskončíte se smutkem, ale dostanete se do bodu, kdy jste v klidu a říkáte si: Můj bože, ten chlap měl skvělý život,” pokračoval May. “Vytvořili jsme spolu úžasné věci, které stále dělají lidem radost, a je v tom smíření a radost, že se to všechno stalo. A jak je úžasné, že se to všechno stalo,” dodal May.

Queen se stále daří v hitparádách

Dění okolo Queen ale bylo v těchto dnech zajímavé nejen díky tomuto rozhovoru o citlivých záležitostech, ale také díky pohybům v britské hitparádě. Zatímco speciální edice alba Greatest Hits skupiny Queen tento týden vyhlíží první místo britského žebříčku Official Albums Chart, speciální edice kompilačního alba ke 40. výročí vydání je rovněž důvodem současného vzestupu původní verze kompilační desky z roku 1981 na vrchol, přičemž 86 % prodejů nové speciální edice desky zatím pochází z fyzických formátů.

Pokud si album udrží současné umístění po aktualizaci oficiálního britského žebříčku, bude na vrcholu Official Albums Chart celkem pátý týden. Když album Greatest Hits vyšlo v roce 1981 poprvé, strávilo v listopadu a prosinci čtyři týdny po sobě na prvním místě.

V českých žebříčcích Queen figuruje rovněž a sice v podobě stejného alba Greatest Hits, ale ještě další, tentokrát remasterované verze z roku 2011 (v době psaní článku na 46. pozici). Kromě toho se ale v druhé polovině první stovky nejprodávanějších alb v České republice objevuje rovněž hudba z úspěšného filmu o Queen Bohemian Rhapsody O.S.T. (v době psaní článku na 46. pozici) a aby těch kompilačních alb nebylo málo, tentokrát úplně jiné kompilační album Forever vydáno v roce 2014, které je na sté pozici.

Díl pořadu The Simon Mayo Drivetime Show s Brianem Mayem si můžete poslechnout zde:

Autor: Dominik Mülller
Foto:
STARMUS

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář