Producent a skladatel Jiří Burian zrušil všechny podzimní koncerty svého alter ega Kapitána Dema z důvodu nespecifikované nemoci, kterou označil za vážnou.

„Kapitán Demo se rozhodl zrušit všechny své zářijové a říjnové shows, protože vážně onemocněl jeho producent Jiří Burian,“ stojí v prohlášením vydaném na oficiálním facebookovém a instagramovém profilu Kapitána Dema.

Kapitán Demo
Kapitán Demo (Foto: Honza Mach, Facebook Kapitán Demo)

Je to tvrďák a dříč, něco jako kuň. Ale i toho koně občas něco sejme, no. Moje crew to respektuje a prosím o to stejné svoje fans,“ pokračuje vzkaz fanouškům.

Podzim zrušen, předvánoční koncerty Kapitána Dema zůstávají

O koncerty Kapitána Dema tak přijde Litomyšl, kde měl Kapitán Demo vystoupit v rámci Cleach Festivalu 2019 nebo Jihlava, kde měl naplánovanou show v rámci festivalu Nultá generace 2019 a Kapitán Demo měl být hlavním účinkujícím. Očekávané předvánoční koncerty Kapitána Dema v brněnské Flédě a pražském Foru Karlín naplánované na 7.12 a 14.12. však zůstávají.

Minulý rok v listopadu vyšlo Kapitánu Demovi páté album Mládi v trapu. Recenzi si můžete přečíst zde na webu. Jiří Burian vytvořil toto alter ego miliardáře, který pro zábavu rapuje, původně pouze jako vtip, postupně ale přišel na to, že si za pomocí něj může dělat legraci z věcí, které ho štvou a nejen to, ačkoliv měl Jiří Burian za sebou již bohatou kariéru a účinkování v mnoha převážně alternativně rockových kapelách (nejpamátnější je jeho pozice kytaristy a zpěváka pražské alternativní/indie rocková kapely Southpaw), Kapitán Demo je jeho dosud nejúspěšnějším komerčním počinem.

Člověk stojící za písněmi českých zpěvaček a vnuk legendárního E. F. Buriana

Album Mládi v trapu bylo třikrát nominováno na hudební ceny Anděl 2018. Singl “Zlatíčka” se stal první písní Kapitána Dema, která zaznamenala rotace v nejposlouchanějších rádiích a která pronikla do širšího povědomí posluchačů. Vedle toho stojí například starší píseň “Kdo to má”, která se stala ústřední znělkou internetového komediálního seriálu z prostředí hokeje Lajna.

Jiří Burian vydal několik sólových alba a byl hlavním mozkem kapel Southpaw, Republic of Two nebo One Bit Wonder. Jako producent nebo skladatel spolupracoval například na albu Emmy Smetany What I’ve Done nebo Natálie Kocáb a v poslední době stojí také za hitem Beraniky Kohoutové “Dělám stojky”. V roce 2016 Burian skládal hudbu k Shakespearovským slavnostem.

Jiří Burian pochází z hudebně umělecké rodiny. Jeho otcem je básník, písničkář a prozaik Jan Burian a dědou legendární český filmový skladatel, básník a dramatik Emil František Burian (E.F. Burian).

Podívejte se na doposud nejúspěšnější singl Kapitána Dema:

Autor: Patrik Müller

1 KOMENTÁŘ

  1. Jen jestli se neučí od Babisova Máry :))) vždyť je jen podobná marketingová postava. Prodávej dokud te lidi zerou. Jezdí na vylety s Kelnerem na Maledivy snupat, moc bych mu neveril.

Komentář