Ringo Starr, vlastním jménem sir Richard Starkey, dnes oslaví online koncertem své kulaté narozeniny a výtěžek bude věnován charitě. Koncertu se zúčastní spolu s Ringem jediný žijící člen The Beatles Paul McCartney, dále zpěvačka a skladatelka Sheryl Crow, Dave Grohl, Willie Nelson či Joe Walsh. Koncert můžete sledovat online. Vložené video najdete na konci článku.

Celá akce bude probíhat v duchu motta „Peace and Love,“ pod kterým začal slavit své narozeniny od roku 2008. Ringa se zeptal novinář co za narozeninový dárek by si přál a on odpověděl: “Chtěl bych, aby každý na této planetě na mé narozeniny řekl: ´Peace and Love.´”

Online koncert s legendami jako náhrada akcí „Peace and Love“

Při minulých oslavách se lidé ve více než 20 zemích sešli a vytvořili takzvanou „vlnu míru a lásky,“ jak sám Ringo nazývá akce, kde se jeho příznivci sešli proto, aby vyslovili právě slova „Peace and love“ a třeba si také vyměnili nějaké předměty s Ringo Starrem nebo Beatles a popovídali si. Ringovým snem je prý vytvořit “vlnu” která by začala na Novém Zélandu a končila až na Hawaii.

Letos by však kvůli novému koronaviru nebylo moudré, aby se lidé scházeli ve velkém počtu a raději tedy přistoupil na alternativní řešení a to koncert přes internet.

Jedna z méně známých, ale skvělých písní pozdější části sólové kariéry Ringo Starra “Liverpool 8“, která v podstatě shrnuje jeho život:

„Chtěl bych aby byli všichni v bezpečí svých domovů, takže jsem zavolal pár svým kamarádům se kterými uspořádáme narozeninovou show, a tak můžeme oslavit mé narozeniny s dobrou hudbou pro dobrou věc.“ Uvedl dvojnásobný člen rock’n’rollové síně slávy (jako člen Beatles a poté později díky své sólové kariéře) a držitel Britského šlechtického titulu.

V Beatles kromě bubnování, také nazpíval několik písní, asi nejznámější byla hravá píseň “Yellow Submarine“. Ringo také napsal a nazpíval “Octopus’s Garden“ a “Don’t Pass Me By“ a na mnoha dalších písních spolupracoval. Beatles ovlivnil však hlavně svým typickým stylem bubnování a technikou tzv. „backbeatů“ a lehce zpožděných „downbeatů“, které způsobilo nečekané prokladání tradičních vzorů bicích.

Sledujte živě online narozeninovou show Ringo Starra od 2:00 (8.7.2020):

Autor: Dominik Müller
Foto: Takahiro Kyono

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář