Keith Flint, zpěvák britské elektronické skupiny The Prodigy zemřel ve věku 49 let. Zpráva o jeho úmrtí vyšla najevo okolo dnešní 12 hodiny. Zpěvák byl nalezen mrtvý v jeho domu v anglickém Essexu. Skupina přes svůj oficiální instagramový profil potvrdila, že příčina úmrtí je sebevražda.

“Byli jsme upozorněni kvůli obavám o možném ohrožení osoby na adrese v Brook Hill, North Endu, okolo 8:10 ráno dnešního dne (4.3. 2019, pozn. red.)” uvedl mluvčí policie z Essexu ve svém prohlášení pro zpravodajskou stanici CNN. Prohlášení pokračovalo: “Zúčastnili jsme se záchranné akce, ale bohužel byl na místě objeven mrtvý 49letý muž, jehož příbuzní byli posléze informováni. V současné době není podezření na cizí zavinění úmrtí.”

The Prodigy - new portrait

Prodigy (Kaith Palmer/Maxim, Keith Flintm Liam Howlett). Foto: Black Arts PR

“Zpráva je pravdivá, nemůžu uvěřit, že to říkám, ale náš bratr Keith si přes víkend vzal svůj život. Jsem šokován, šílím, jsem zmatený a mám zlomené srdce ….. rip bratr Liam,” píše na oficiálním Instagramu skupiny The Prodigy Flintův spoluhráč, skladatel, producent a spoluzakladatel Prodigy Liam Howlett.

Oznámení na oficiálním Instagramu The Prodigy.

K největším hitům Prodigy patří hity “Firestarter”, “Breathe” a “Smack My Bitch Up”, které pocházejí z nejúspěšnějšího, multiplatinové alba skupiny z roku 1997 The Fat of the Land. V loňském roce skupina vydala své sedmé album No Tourists. Skupina měla mít v květnu turné po USA. Keith Flint byl známý i díky svému odvážnému, nekonvenčnímu vzhledu, který doplňoval jeho divoké pódiové vystupování.

Prodigy často koncertovali i v České republice. Celkem zde odehráli 11 koncertů, přičemž ten poslední byl 5. července 2018 na festivalu Rock for People.

Zde si můžete připomenout nejzásadnější písně kapely:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář