Brand New letos konečně vydají dlouho odkládané nové album

Brand New letos konečně vydají dlouho odkládané nové album

od Patrik Müller -

Alternativní rocková kapela pohybující se na hraně žánru emo Brand New, už řadu let varuje své fanoušky o tom, že příjde rozpad kapely, ovšem přislíbili, že pokud se tak má stát, přestanou hrát spolu, až po dlouho slibovaném pátém albu a turné. Skupina dnes oznámila vydání pátěho LP a odhalila program turné v USA a Velké Británii.

Kapela zatím nezvěřejnila další podrobnosti ohledně názvu, seznamu skladeb nebo o datu vydání, nicméně je turné nese název Fight Off Your Deamons a dá se předpkládat, že stejně tak se bude jmenovat nové album. Turné začíná 9. září na festivalu High & Low Festival v San Bernardinu v Kalifornii.

Zatím poslední album Brand New je Daisy z roku 2009. Brand New vznikli v roce 2000 v New Yorku a jsou složeni z bývalých členů kapely The Rookie Lot. Původně začínali jako kapela pohybující se v žánru emo s vlivy nezávislého rocku a pop punku. V roce 2003 obdrželi za prodejnost alba Deja Entendu v USA zlatou desku, toto album bylo kritikou přijato s nadšením, ještě větších ovací si však vysloužili díky albu The Devil and God Are Raging Inside Me, kde se kapela posunula k velice syrovému post-hardcorovému zvuku. Brand New mají poměrně obsáhlou fanouškovskou základnu a především dvě výše zmíněna alba jsou brána nejen v emo kultuře, ale i alternativní kultuře jako kultovní. Brand New jsou také známi velice temnými texty, které často obsahují nábožensou tématiku.

V roce 2015 vydali Brand New dvě nové skladby “Mene” a “Sealed to Me”. V roce 2016 vydali singl “I Am a Nightmare.” Nové album bylo už dlouhou dobu několikrát odloženo, minulý rok kapela vydala prohlášení, ve kterém oznamovali, že album nevyjde dokud si jim nebude kapela storpcentně jistá a nebude dosahovat kvality předchozích alb. Album vydají prostřednitctvím vlastního labelu Procrastinate! Music Traitors, na jejichž stránkách nabízeli předobjednávky alba, které se však vyprodaly během půhodiny.

Kliknutí se můžete se podívat na web k turné.

Singl “Mene” si můžete poslechnout ve videoklipu níže:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář