Druhým nejčtenějším článkem webu Music NOW je výběr 40 nejlepších alb roku 2017, třetím je Nejlepší hudební alba roku 2018 (zatím). Lidi tyhle seznamy milují! Nemohli jsme se tedy na konci roku v žádném případě vykašlat na konečný výběr nejlepších alb.

Dali jsme dohromady kolem stovky nejlépe hodnocených alb z našeho webu, plus asi 300 alb ze seznamů nejlepších alb uplynulého roku z různých jiných zdrojů: od nejlépe hodnocených alb uživateli serverů jako Besteveralbums.com a RateYourMusic.com, přes videobloggery z YouTube The Needledropa a ARTV, až po nejznámější hudební tisk jako Rolling Stone a NME. Tyhle alba jsme si (znovu) poslechli a sestavili tenhle seznam.

A co česká alba?

Letošní československá obdoba seznamu bohužel nevznikne, protože hudebnímu tisku v ČR se příliš nedaří mapovat kompletní českou scénu. A bez toho se bohužel něco takového dát dohromady nedá. Mějte proto na paměti, že tento seznam je sestaven pouze ze zahraničních alb, kde ještě naštěstí, i přes dnešní obrovskou hudební scénu i díky internetu, hudební komunita pořád vzkvétá.

Pokud chcete ale alespoň tipy na některá zajímavá česká alba, která k nám do Music NOW dorazila, můžete si poslechnout EP Good Times Only nedělní LukaInfinite Dance od Please the Trees (v případě, že máte rádi indie/alternativní rock), Slunovratovy paprsky – Slovo, pokud hledáte spíše progresivní rock. Pokud hledáte český rap, pak vás musíme nasměrovat na album Stanley Kuffenheim od Jamese Cola. Pokud stojíte o český pop, poslechněte si Barboru Polákovou a její album ZE.MĚ . Pak si samozřejmě musíte poslechnout také Mládí v trapu Kapitána Dema. Za zmínku stojí určitě také album Pohádky pražské kapely ILLE .

A znovu platí hlavní zásada: Seznam není nekonečný, stejně jako náš čas a který jsme mu mohli věnovat. Pokud vám v něm nějaké album chybí, neváhejte to napsat do komentářů.

Nutné zmínit

Denzel Curry – TA1300
Kamasi Washington – Heaven And Earth
Ghost – Prequelle
Boygenius (Julien Baker, Pheobe Bridges, Lucy Dacus) – boygenius (EP)
Tacoma Washington Weekday Club – The Torrent//The Fountain
Basement – Beside Myself
Lupe Fiasco – DROGAS WAVE
Camp Cope – How To Socialise & Make Friends
Albert Hammond jr. – Francis Trouble
Loma – Loma
Pusha T – DAYTONA
Vince Staples – FM!
Foxing – Nearer My God
Ezra Furman – Transangelic
Hermit and the Reclus – Orpheus Vs. The Sirens
Rolling Blackouts Coastal Fever – Hope Downs
Fever – Hope Downs
George Fitzgerald – All That Must Be
Dream Wife – Dream Wife
Free Cake for Every Creature – The Bluest Star
Makaya McCraven – Universal Beings
Sons Of Kemet – Your Queen Is A Reptile
Jon Hopkins – Singularity Tropical
A Tropical Fuck Storm – A Laughing Death In Meatspace

50 nejlepších (zahraničních) alb roku 2018

U každého alba je vybrána nejlepší píseň z alba. I pokud nejste přihlášení na Spotify, můžete si poslechnout 30 vteřinovou ukázku.

50. Blood Orange – Negro Swan

Původ umělce: Houston,Texas, USA
Žánr:
Alternativní pop, R&B, Psychedelický Pop, Bedroom Pop, Soul

Detailně propracované a jemné album s unikátním zvukem a Blood Orange, který mixuje silné stránky americké černošské hudby.

49. Let’s Eat Grandma – I’m All Ears

Původ umělce: Norwich, Anglie, VB
Žánr:
Synth Pop, Alternativní Pop

Nezvyklé dívčí duo spolu tvoří hudbu už od dětství a s dosaženou dospělostí jejich vzájemná chemie funguje lépe a lépe a dala vzniknout netradičnímu, ale chytlavému popovému albu se záplavami extatických syntezátorů.

48. People Seen In Cars – Talking At Gunpoint

Původ umělce: St. Louis, Missouri, USA
Žánr:
Alternative/Indie Rock, Post-Punk

Asi nejvíce překvapivé a neznámé album na seznamu kapely People Seen In Cars ze St. Louis, které si přehrálo pouze několik tisíc posluchačů. Největší podíl na umístění v první padesátce má předposlední píseň z alba „The Number Ten Song“. Dobrých a zároveň chytlavých kytarových písní totiž už nevzniká moc. People Seen In Cars ukazují, že dnes i amatéři mohou soupeřit s velkými jmény.

47. Ty Segal – Freedom’s Goblin

Původ umělce: Laguna Beach, Kalifornie, USA
Žánr:
Alternative/Indie Rock

Zatím nejambicioznější, hodinu a čtvrt dlouhé album Ty Segala vzkazující, že dneska může být velkou rockovou hvězdou každý, nehledě na konto a velikost nahrávací společnosti. Kytary vrní, vrní a vrní. Freedom’s Goblin je spojení starého dobrého tátovského rock’n’rollu a správně ujetými vokály alternativní hudby 70. let a dnešní vlny revivalu garážových kapel. Mix alba je nezvykle roztáhlý do celé šířky a spolu s lo-fi kytarami je to jako garážové album nahrané profi způsobem.

46. Jack White – Boarding House Reach

Původ umělce: Detroit, Michigan, USA
Žánr:
Alternative/Indie Rock

Není to jednoduché být v kůži Jacka Whita, na kterého jsou při každém novém albu vyvíjena velká očekávání. Jack White ale v novém albu dokázal opět vymyslet spoustu skvělých masivních kytarových riffů a vokálních melodií.

45. Frankie Cosmos – Vessel

Původ umělce: New York, New York, USA
Žánr:
Alternative/Indie Rock

V přirozenosti je obrovská síla. Když dokáže umělec svou osobnost přetvořit do alba, aniž by cokoliv skrýval, dobrý posluchač to obyčejně ocení.

44. Snail Mail – Lush

Původ umělce: Ellicott City, Maryland, USA
Žánr:
Alternative/Indie Rock

Mladí muži dostávají v USA v alternativním rocku od svých ženských protějšků docela na frak. Snail Mail je další nadějí americké nezávislé kytarové scény.

43. Leon Bridges – Good Thing

Původ umělce: Forth Worth, Texas, USA
Žánr: Soul, Neo Soul

Když se v soulovém žánru objeví někdo, kdo dokáže prodat své nadšení a nefalšovanou procítěnost, je z toho vždycky zaručený úspěch. Zvlášť pak, když dokáže nahrát moderně znějící album tak, jako klasičtí souloví předchůdci a s minimálními zásahy elektroniky.

42. Brockhampton – Iridescence

Původ umělce: San Marcos, Texas, USA
Žánr: Rap. Alternativní Rap

Pořádně ostré, ale zároveň mimořádně kreativní rapové album skupiny Brockhampton původně pocházející z Texasu, nyní však sídlící v Kalifornii.

41. Yves Tumor – Safe In The Hands Of Love

Původ umělce: Tennessee, USA
Žánr: Art Pop, Post-Industrial, Experimentální Pop,

První album roku 2018, které dostalo od Pitchforku hodnocení nad 9,0; konkrétně 9,1 se vyznačuje působivou kreativitou, pevnými progresivními rytmy a depresivním zvukem, který se vryje do kůže. Obzvláště píseň “Lifetime” tvořící jakýsi emocionální středobod alba, zaslouží pozornost.

40. Kimbra – Primal Heart

Původ umělce: Hamilton, Nový Zéland
Žánr: Alternativní Pop, Synth Pop, Dance Pop

Ženský pop letos oproti minulému roku zrovna neoslňoval, naštěstí ho ale částečně zachránila Kimbra se svou mrazivou, kaleidoskopickou hudbou mísící se s parádní atmosférou nočního velkoměsta, která je konzistentní po celou dobu alba.

39. I’m with Her – See You Around

Původ umělce: USA
Žánr: Americana, Folk, Bluegrass

Spojení tří skvělých hudebnic a zpěvaček Sara Watkins (housle a kytara), Sarah Jarosz (banjo, mandolína a kytara) a Aoife O’Donovan (klávesy a kytara) vyústilo v sérii hezky poslouchatelné, čisté a přirozené hudby.

38. Idles – Joy as an Act of Resistance

Původ umělce: Bristol, Anglie, VB
Žánr: Punk, Punk Rock

Bristolští drsní punkeři, kteří mají srdce na pravém místě a tak nějak dávají pocit, že spraví vše nedobré na tomto světě.

37. Hop Along – Bark Your Head Off, Dog

Původ umělce: Filadelfie, Pensylvánie, USA
Žánr: Alternative/Indie Rock

Frontmanka Frances Quinlan vede kupředu zatím snad nejlepší album své kapely.

36. Stephen Malkmus & the Jicks – Sparkle Hard

Původ umělce: Santa Monica, Kalifornie, USA
Žánr: Alternative/Indie Rock

Sparkle Hard bývalého frontmana The Pavement Stephena Malkmuse je raritním důkazem toho, že dokonce i bez nějakých větších ambicí, se dá udělat skvělé album.

35. The Breeders – All Nerve

Původ umělce: Dayton, Ohio, USA
Žánr: Grunge, Alternativní Rock

Kapela bývalé basistky Pixies Kim Deal The Breeders se vrátila s albem po 10 letech, aby připomněla, že i Breeders jsou legendami alternativního rocku 90. let.

34. Parquet Courts – Wide Awake!

Původ umělce: New York City, New York, USA
Žánr: Alternative/Indie Rock

Hudebně je Wide Awake! velice živé, energické a neposedné. Na titulní písni začnou hrát nejrůznější druhy bubnů a handpanů a málem se ocitneme někde na Brazilském karnevalu. Wide Awake! je zkrátka pořádně ujetá deska pro pravé hudební nerdy!

33. Judas Priest – Firepower

Původ umělce: West Bromwich, Anglie, VB
Žánr: Heavy Metal

Málokdo to čekal, ale heavy metaloví veteráni Judas Priest mají s obnovenou sestavou energie na rozdávání a Firepower je jejich nejlepší album za posledních 25 let. Hrdinové s kytarami jsou opět zpět v plné síle!

32. Rival Consoles – Persona

Původ umělce: Leicester, Anglie, VB
Žánr: Elektronicá hudba

Rival Consoles dokáže operovat s opatrným vyjadřováním jemnosti lidské duše stejně dobře, jako pracovat s megalomanskými nápady. Album působí ještě dlouho poté, co si ho poslechnete.

31. Brandi Carlile – By the Way I Forgive You

Původ umělce: Ravensdale, Washington, USA
Žánr: Pop Rock, Adult Alternative Pop/Rock, Písničkář(ka), Americana

Mimořádný hlas a mimořádný talent na melodie! Někomu, kdo již zná Brandi Carlile, by možná mohla scházet její rocková nátura z minulého alba The Firewatcher’s Daughter (2015). Takto vyspělé album po muzikantské i textařské stránce, jakým je By the Way I Forgive You, je ale myslím dostatečnou náhradou. Brandi Carline zpívá tak strašně srdnatě, až vás z toho mrazí v zádech.

30. Sleep – The Sciences

Původ umělce: San Jose, Kalifornie, USA
Žánr: Doom Metal, Stoner Metal

Vysoce hypnotické riffy, spiritualismus v textech a HD produkce roku 2018, udělají z The Sciences sebevědomého potomka slavných desek minulosti, které znějí jako óda na rané doby Black Sabbath Sleep’s Holy Mountain z roku 1993.

29. Brian Eno – Music for Installations

Původ umělce: Anglie, VB
Žánr: Ambientní hudba

Někdo jako Brian Eno si může dovolit své boční materiály, které sloužili jako podkresy pro jeho výstavy a stejně to bude „masterpiece“.

28. Jonny Greenwood – Phantom Thread (O.S.T)

Původ umělce: Oxford, Anglie, VB
Žánr: Filmová hudba

Basák Radiohead vytvořil parádní, dramatický i dojímavý filmový soundtrack jako zkušený mazák v tomhle oboru.

27. St. Vincent – MassEducation

Původ umělce: Tulsa, Oklahoma, USA
Žánr: Písničkářka

Tyhle pokusy o předělání vlastního alba do jiné podoby jsou často ne moc dobrou kamufláží pro sdělení: „Nechce se mi ještě makat na novém albu, když ještě můžu vytřískat prachy z toho starého,” elektro rockové album Masseducation však dostává v nahé, pianové podobě úplně nový rozměr.

26. Metric – Art of Doubt

Původ umělce: Toronto, Kanada
Žánr: Alternative/Indie Rock, Synth Pop, New Wave

Metric bodují v tom, jak dokázali posunout svůj zvuk někam dál i v tom, jak trefně dokážou popisovat zmatený svět okolo nás. S tím, jak dokážou kombinovat elektrické kytary se syntezátory, je Art of Doubt možná vůbec nejvíce energickým albem vůbec. Fakt, že to dokážou i po 20 letech na scéně, je také obdivuhodný.

25. Spiritualized – And Nothing Hurt

Původ umělce: Rugby, Anglie, VB
Žánr: Space Rock, Jazz Rock, Pop Rock, Adult Pop

Spiritualized se ani nemusí moc měnit, aby dokázali vydat jedno z nejpamátnějších alb roku.

24. Deafheaven – Ordinary Corrupt Human Love

Původ umělce: San Francisco, Kalifornie, USA
Žánr: Black metal, Blackgaze, Post-metal, Screamo

Naprosto odzbrojující spojení tvrdé hudby s jemnou.

23. Franz Ferdinand – Always Ascending

Původ umělce: Glasgow, Skotsko, VB
Žánr: Alternative/Indie Rock, Indie Rock, Indie Pop, New Wave, Post-Punk Revival

Franz Ferdinand zamířili na taneční parkety a dopadlo to nad očekávání dobře.

22. Jorja Smith – Lost & Found

Původ umělce: Wasall, Anglie, VB
Žánr: Pop, R&B, Alternativní R&B

Křehké, zmatené, zároveň ale sebejisté a silné je debutové album Jorji Smith.

21. Young Fathers – Cocoa Sugar

Původ umělce: Edinburgh, Skotsko, VB
Žánr: Alternativní Rap, Alternativní Pop

Málokde uslyšíte něco takového jako Young Fathers. Díky neokoukané elektronice i prvkům gospelu jsou spolu s klíčovou písní “In My View” Young Fathers větší a větší.

20. Andrew W.K. – You’re Not Alone

Původ umělce: Stanford, Kalifornie, USA
Žánr: Hard Rock, Heavy Metal

Zpěvák, který dokázal udělat z párty životní styl zároveň motivační, psychologický a filozofický koncept, který pomáhá lidem.

19. The Beths – Future Me Hates Me

Původ umělce: Auckland, Nový Zéland
Žánr: Indie Rock, Indie Pop

Šíleně chytlavé a zároveň inteligentní písně.

18. Soccer Mommy – Clean

Původ umělce: Nashville, Tennsessee, USA
Žánr: Indie Rock

Upřímné album s citem pro melodii letošní královny amerického alternativního rocku.

17. MGMT – Little Dark Age

Původ umělce: Middletown, Connecticut, USA
Žánr: Alternative/Indie Rock, Synth Pop

Někteří možná už nad MGMT zlomili hůl, ti ale konečně zase dokázali, proč je mnozí (včetně třeba Paula McCartneyho) vnímali jako jedny z nejdůležitějších zástupců úplně nové hudební generace.

16. Kali Uchis – Isolation

Původ umělce: Alexandria, Virginia, USA
Žánr: R&B, Neo Soul, Alternativní Pop, Bossa Nova, Pop, Reggaeton, Funk, Bedroom Pop (Lo-Fi Pop)

Damon Albarn, Greg Kurstin, Tyler, the Creator… Už když se podíváme na ten seznam velkých jmen, které se na albu podílely, je velkým úspěchem, že se zelenáči v oboru podařilo usměrnit všechna tahle velká umělecká ega a album má skrze všechny, byť často stylově dost rozdílné písně, jakousi jednotnou barevnou paletu a atmosféru tropických večerů ve velkoměstě.

A to je právě něco, díky čemuž je tohle album speciální. Má určitý svůj svět, který je trojrozměrný a nekončí jen u dunění ušních bubínků. Dokáže stimulovat mozek a dávat mu podněty k tomu, aby se přesunul do samostatného světa tohoto alba. Kali Uchis si pro to přišla jako tvrdá gengsterská holka a odešla s lupem.

15. Noname – Room 25

Původ umělce: Chicago, Illnoise, USA
Žánr: Alternativní Rap, Jazz Rap, Neo-Soul

Raperka Noname se nebojí říct věci pořádně zostra a její album, jehož nahrávání si zaplatila kompletně úplně sama, je absolutně nespoutané a svým neobvyklým zvukem revoluční.

14. John Prine – The Tree of Forgiveness

Původ umělce: Maywood, Illinois, USA
Žánr: Písničkář, Country, Folk, Americana

Jakmile se svět řítí rychle kupředu neznámo kam, není nic lepšího než když nastoupí moudrý starý muž s kytarou a pošle do háje všechny ateisty. A je to skvělé do konce, i když ateistou jste (možná paradoxně ještě lepší).

13. Twenty One Pilots – Trench

Původ umělce: Columbus, Ohio, USA
Žánr: Rap Rock, Elektropop, Pop Rock, Indie Pop, Rap, Alternativní Rock

Nikdy bych nevěřil, že Twenty One Pilots někdy budou figurovat v první dvacítce výběru nejlepších alb roku. No a teď jsou tady. Vytřeli všem zrak s albem dobrodružnějším než většina filmů, co letos byla v kině. Produkce tohohle alba stejně jako kompozice průběh písně s nečekanými změnami je tak propracovaná, že se z toho málem pomočíte.

12. Car Seat Headrest – Twin Fantasy (Face to Face)

Původ umělce: Leesburg, Virginie, USA
Žánr: Alternative/Indie Rock, Indier Rock, Power Pop, Písničkář

Twin Fantasy je album z roku 2011. Will Toledo ho pod jménem projektu Car Seat Headrest tehdy nahrál v době, kdy měl devatenáct let a celé album bylo nahráno v podstatě na jeden levný notebook na zadní sedačce auta (odtud ten název). Jeho hudby si pak všimli na internetu a tenhle příběh překonání toho, co nás dělí mezi úspěchem a zatracením Will Toledo zakončuje novým nahráním tohohle alba.

11. Screaming Females – All at Once

Původ umělce: New Brunswick, New Jersey, USA
Žánr: Alternative/Indie Rock, Indier Rock, Power Pop, Písničkář

Jestli vám ještě někdo řekne, že rocková hudba umírá, lehce ho propleskněte a ukažte mu Screaming Females. Kdyby tohle album vzniklo v 90. letech, bylo by nesmrtelnou klasikou.

10. Kanye West – ye

Původ umělce: Atlanta, Georgie, USA
Žánr: Rap, Pop Rap

Bipolarita zvuková (ostrý rap na začátku vs. jemný, melodický, uklidňující pop ke konci), i textová (perverzní sprosté texty vs. texty s metonymiemi na teorii relativity), dělají z Kanyeho zase jednu z nejzajímavějších postav, která dělá jedny z nejzajímavějších alb dnešní hudby.

9. Tim Hecker – Konoyo

Původ umělce: Vancouver, Kanada
Žánr: Ambientní hudba

Kdyby byl konec světa, zněl by den před ním nejspíše jako Konoyo Tima Heckera.

8. Cloud Nothings – Last Building Burning

Původ umělce: Cleveeland, Ohio, USA
Žánr: Alternative/Indie Rock, Punk Rock

Last Building Burning patří k nadprůměru z toho, co máme běžně možnost slyšet u nových alb. Jejich popové choutky pomohly spolu se skvělou produkcí Randala Dunna k obzvlášť energickému albu, které je povinností slyšet pro všechny, kdo mají srdce, které alespoň trochu bije pro kytarovou hudbu. Rock nezemřel, stále žije, jen ho dneska tvoří méně nápadné, ale skvělé kapely jako Cloud Nothings.

7. Janelle Monáe – Dirty Computer

Původ umělce: Kansas City (Kansas), Kansas, USA
Žánr: Pop, R&B, Alternativní R&B, Alternativní Pop, Rap, Neo Soul, Funk

Člověk by mohl mít tisíc námitek na politická sdělení Janelle Monáe, ale té drzosti, s jakou je sděluje se stejně  nedá odolat. Dirty Computer má tolik chytlavých popových písní jako letos žádné jiné album.

6. Black Foxxes – Reiði

Původ umělce: Exeter, Anglie, Velká Británie
Žánr: Alternative/Indie Rock, Punk Rock, Emo, Grunge

Jakoby bylo potřeba zaplnit něčím díru, kterou po sobě nechali Brand New svým jedinečným rozlučkovým albem Science Fiction a Black Foxxes přišli, aby tu díru zaplnili.

5. The Joy Formidable – AAARTH

Původ umělce: Mold, Wales, Velká Británie
Žánr: Alternativní/Indie Rock, Noise Rock, Post-Punk, Dream Pop

„Nestrávíte posledních 10 let děláním alternativní kytarové hudby, pokud ji doopravdy kur***ky nemiluje. Musí to být věc, která vás baví z celého srdce a nutí vás jí neustále dělat,“ říká frontmanka a textařska welšké noise rockové kapely The Joy Formidable Ritzy Brian. Těžko říct, jestli to bylo nějakou novou motivaci nebo nalezením bohatého naleziště inspirační múzy, která může pohánět motory zcela novou a mimořádně účinnou energií, AAARTH je ale pravděpodobně vůbec nejlepším albem kapely a nejen to.

4. Shame – Songs Of Praise

Původ umělce: Londýn, Anglie Velká Británie
Žánr: Punk, Post-Punk, Alternative/Indie Rock

Objevili se zčista jasna někde z brixtonské londýnské hospody a síla a jistota s jakou Shame vyrukovali se svým debutem je v korelaci se vším, co se dělo s kapelou od nečekaně brzkého vydání až do turné po USA. Máme napjaté kšandy více než zpěvák Charlie Steen, co vytvoří kapela dále.

3. Hot Snakes – Jericho Sirens

Původ umělce: San Diego, Kalifornie, USA
Žánr: Alternative/Indie Rock, Post-Hardcore, Garage Punk, Punk Revival

Dlouhých čtrnáct let to vypadalo, že bude album Audit in Progress nadobro posledním albem Hot Snakes. Jako nečekané tsunami se ale nyní bez výrazného varování přiřítil novinka Jericho Sirens. Kapela ze San Diega složena z tvůrčího dua Rick Froberg, John Reise a jejich kámošů — basáka Gara Wooda a bubeníka Jasona Kourkounise a dalšího bubeníka Maria Rubalcaba, se stejně jako to tsunami přiřítila s obrovskou silou, kterou žene ke břehu zajímavá kombinace post-hardcore, garážového rocku a klasického rocku.

2. KIDS SEE GHOSTS (Kanye West a Kid Cudi) – KIDS SEE GHOSTS

Původ umělce: Los Angeles, Kalifornie, USA
Žánr: Alternativní Rap, Rap

Občas děti vidí duchy. Občas tyto paranormální schopnosti mohou být i jejich výhodou a nikoliv vadou. Kids See Ghosts je album s neobyčejným příběhem, kdy se dva rapeři v podstatě společně vyrovnávají se svými podobnými osobními problémy. Kanye West, Kid Cudi, a nesmíme zapomínat ani na jejich celý tým za zády, mají skutečně nějaký dar vidět něco, co ostatní nevidí a je to jejich superschopnost, kterou využívají k tomu, aby udělali album, které stojí míle před čímkoliv, co bylo letos v rapovém žánru vydáno. Většina letošních rapových alb totiž vypadají ve srovnání s Kids See Ghosts jako zpátečnická díla bez inovací a originality. Některé momenty alba jsou slabší — “Reborn” a “Freee (Ghost Town Pt. 2)”, jsou to ale zároveň významově nutné momenty.

1. Daughters – You Won’t Get What You Want

Původ umělce: Providence, Rhode Island, USA
Žánr: Noise rock, Experimentální hudba, Grindcore, Alternative/Indie rock

Jedinečné album od kapely, která má jeden z nejoriginálnějších zvuků na dnešní alternativní scéně. Tohle je extrémní hudba, které nezní jen extrémně, ale je do extrémů propracovaná dky posedlostí kapely vydat mimořádné album. Není to lehký poslech, ale zkoušejte to. Nějaký čas trvá, než se před vámi v těch špinavých a temných zvucích, rozevře skrytá krása této hudby.

3 KOMENTÁŘE

  1. My máme radost, že máte radost 🙂 Tady se ignoruje spusta skvělé hudby. Proto jsme tenhle web taky vytvořili!

  2. Mám radosť, že konečne niekto spomenul aj Brandi Carlile. Počúvam jej hudbu už viac ako 10 rokov. Patrí k mojim top umelcom. Je celkom smutné že české a slovenské média ju úplne ignorujú. Ale na Grammy konečne zabodovala. 3 ceny z 6 nominácií jej vystúpenie bolo úžasné. Tak sa jej možno postupne dostane viacej pozornosti.

    • My máme radost, že máte radost 🙂 Tady se ignoruje spusta skvělé hudby. Proto jsme tenhle web taky vytvořili!

Komentář