“Od teď už není nutné chodit do hudebních škol, protože všechno, co se potřebujete dozvědět, se dozvíte tady od nás.” Pokud tuto větu poznáváte, už ji bohužel víckrát neuslyšíte. Tedy alespoň ne v nových dílech pořadu Kumšt.

Duo Matěj Belko a Petr Šťastný končí s oblíbeným projektem Kumšt z YouTube kanálu českého hudebního obchodu Kytary.cz. Hlavní obsah satirického pořadu byl založený na komických ztvárněních různých hudebních kýčů a profláklých postupů v nejen české hudební branži. Dvojice moderátorů/hudebníků v každém díle učila diváky jeden hudební styl.

Matěj Belko a Petr Šťastný hráli v minulosti v kapelách Adama Mišíka, Petra Koláře, Lenky Dusilové nebo Terezy Černochové. V Kumštu si tedy dělali legraci i tak trochu sami ze sebe
Matěj Belko a Petr Šťastný hráli v minulosti v kapelách Adama Mišíka, Petra Koláře, Lenky Dusilové nebo Terezy Černochové. V Kumštu si tedy dělali legraci i tak trochu sami ze sebe

Mohli jsme se dozvědět například, jak složit letní hit, folkovou píseň, poctivý český šlágr nebo jak vytěžit co nejvíce peněz v období Vánoc. Parodická výuková lekce byla vždy zakončená videoklipem písně, která vznikla jako ukázka použití rad a praktik dvojice a vždy parodovala jednu nebo kombinaci více skutečných hudebních skupin.

Velké finále

Velké finále. Takhle by se dal popsat poslední díl Kumštu. Poslední díl s názvem “Jak sesmolit muzikál” obsahoval závěrečný klip, který parodoval populární české muzikály jako Kleopatra a Golem.

Facebookový post, ve kterém tvůrci oznamují konec série.

Tak jo, série KUMŠT je u konce. Děkujeme vám všem, co jste se dívali a doufáme, že už víte jak na to. My teď odcházíme…

Zveřejnil(a) KUMŠT dne Pondělí 4. března 2019

Belko se Šťastným si tedy na závěr celé série vzali něco většího než obvykle a do závěrečného klipu museli obsadit desítky herců s kostýmy.

#Hrabátko #Pocit

V pořadu se objevilo několik hlášek, které se dokázaly uchytit mezi hudební komunitou. Fanoušci pořadu nejvíce vzpomínali na hlášky jako: “Hrabátko” nebo tradiční závěrečná slova: “Tak snad tu slávu ustojíte.” Na konci každého pořadu (logicky, vyjma posledního muzikálového dílu) též vznikla fiktivní skupina. Největší ohlas měly například skupiny Duo Modřanka nebo Pocit. Pořad měl na YouTube velice slušnou sledovanost. Většina dílů nasbírala okolo 100 000 diváků. Facebooková stránka pořadu Kumšt nasbírala okolo 4 000 sledujících.

Přes kladný ohlas byla ale přece jenom jedna skupina fanoušků na konci každého pořadu nespokojená. Jednalo se o početnou skupinu diváků, kteří si přáli, aby Kumšt natočil díl o metalu a ten přitom nepřicházel. Belko a Šťastný tohle ale vzali po svém. Na začátku posledního dílu “Jak sesmolit muzikál” při úvodní řeči oba aktéři hráli na metalové kytary, ovšem s vypnutými zesilovači.

Komediální pořad Kumšt zatím pravděpodobně nejvíce rozšiřoval zaměření kanálu českého hudebního obchodu Kytary.cz. Ty ho za marketingovými účely doposud používaly pro různé představování nástrojů a produktů s nimi souvisejícími a nebo pro (seriózní) hudební výukové online lekce.

Poslední díl série Kumšt:

Autor: Dominik Müller, Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář