Smrt finančního poradce a filantropa Jeffreyho Epsteina, který byl přítelem mnoha vlivných lidí, vyvolala zajímavé konspirační teorie. I losangeleská indie popová skupina Foster the People popsala svou teorii, podle které byly oficiální fotografie zfalšovány.

Okruh přátel významného finančníka Jeffreyho Epsteina zahrnoval vysoce postavená jména jako například britského prince Andrewa, současného prezident USA Donalda Trumpa, bývalého prezidenta USA Billa Clintona nebo filmaře Woodyho Allena. Epstein byl postaven před soud za nelegální obchod se sexem a kriminální spiknutí.

Foster the People
Foster the People (Pontius, Foster, Fink)

Epstein údajně provozoval „obrovské sítě“ s nezletilými dívkami, které využívali vlivní lidé i on sám pro sex. Poté, co se Epstein přiznal k obvinění, které mu bylo uděleno minulý měsíc, dle oficiální verze v sobotu spáchal ve své cele sebevraždu.

Internet vs. policie

Když se objevily zprávy o tom, že Epstein zemřel, vynořilo se však také mnoho zvěstí a teorií. Mnoho lidí spekulovalo o tom, že Epstein mohl mít zásadní informace o mocných lidech a ti ho chtěli mít mrtvého. Přestože neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že jeho smrt byla špinavou hrou, podezřelé okolnosti jeho smrti konspiračním teoriím velice nahrávají. Epstein měl být dle dokumentů pod nepřetržitým dohledem právě kvůli tomu, aby nespáchal sebevraždu – na tzv. “suicide watch”. Ačkoliv byla cela pod dohledem kamer, v době sebevraždy byly kamery neočekávaně porouchané.

Hned po zveřejnění zprávy dle oficiální policejní verze, většinový názor na diskuzních fórech jako například Reddit, byl nedůvěřivý k oficiální verzi. Hashtag #EpsteinMurder (#EpsteinZavražděn) se v sobotu stal mezinárodním internetovým trendem. Někdo dokonce také upravil stránku “Suicide watch” na Wikipedii a na krátkou chvíli, než zasáhli editoři, zde stál text: “Sledování sebevraždy je je intenzivní monitorovací proces, který má zajistit, aby nikdo kromě Jeffreyho Epsteina nespáchal sebevraždu.

Foster the People: „Očividně to není on.“

Foster The People využili svůj dosah na sociálních sítích, aby podpořili boj za spravedlivé vyřešení případu a nabídli jejich pohled na Epsteinovu smrt. O víkendu kapela zveřejnila tweet, kde prezentují, že smrt Epsteina byla zfalšovaná a fotografie, která ukazuje miliardářovo tělo, které je vynášeno na nosítkách, je součástí propracovaného spiknutí.

„Viděli jste fotky těla?“ napsala skupina. „Očividně to není on, hádám, že Epstein nasedl do svého soukromého letadla a odletěl někam na Blízký východ a právě teď je připraven na plastickou chirurgii,“ psala kapela Foster the People. Kapela pak ještě připojila další tweety. V jednom z nich vynadala zpravodajské společnosti NBC za to, že sice pokryli jejich verzi, ale zároveň posloužili jako ďáblův advokát pro nepravdivou oficiální verzi. V dalších tweetech pak ještě blíže vysvětlovali, proč k této záležitosti promlouvají.

Začátkem tohoto měsíce představili Foster the People svůj nejnovější singl „Imagination“. Jedná se o třetí skladbu ve trojici singlů, které kapela letos vydala a navazuje na singly „Style“ a „Worst Nights“.

Prohlédněte si jejich tweety níže.

Autor: Dominik Müller, Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář