Terrace Martin a Denzel Curry se spojili pro to, aby ještě více podpořily hlasy po reformě americké policie.  Nepářou se s tím a vytvořili píseň “Pig Feet”. Tove Lo vydává ukrytý, ale silný materiál z posledního alba Sunhine Kity a stejně tak činí Carly Rae Jepsen. Písničky obojích dnešních kvalit elektro-popu ukazují, že měly materiálu na více než jedno album.

Další písně vydali také The Flaming Lips, Sia, Soccer Mommy, Jay Som, Awrizis, Idles nebo Katy Perry.

Kompletní přehled nových písní najdete v našem Spotify playlistu:

TIP: Terrace Martin & Denzel Curry – Pig Feet

Bylo to rychlostí blesku a první píseň reagující na současnou situaci v USA je venku. “Pig Feet“ je protestní skladba producenta Kendricka Lamara Terrace Martina a představuje vokály od rapperů Denzela Curryho, Daylyta, které podrobně uvádějí velké množství údajných systémových nespravedlností, které byly černošským Američanům způsobeny údajným systematickým rasismem ve všech aspektech společnosti v zemi. Hudební podkres rapu ještě umocňuje saxofonista Kamasi Washington.

Z velké části se téma písně dotýká otázky policejní brutality a proto byla píseň vydána během amerických protestů za usmrceného George Floyda během nepřiměřeného policejního zákroku.

Titul obsahuje termín „prase“, který se používá k hanlivému popisu policistů. Skladbu poprvé oznámil Denzel Curry 1. června 2020 a je jistou kulturní pomstou za hrůzný nespravedlivý čin příslušníka americké policie, který vidělo miliony lidí po celém světě.

Tove Lo – Sadded Badder Cooler

Tove Lo vydala rozšířené vydání svého povedeného čtvrtého studiového alba Sunshine Kitty. Tato rozšířená verze obsahuje 14 původních a nevydaných materiálů, včetně nového singlu „sadder badder cooler“ a jeho akčního animovaného videa, které bylo zajisté inspirováno Tarantinovou klasikou Kill Bill.

Švédská umělkyně spolupracovala na „badder badder cooler“ s domácí producentkou a skladatelkou Elvirou Anderfjärdem. Na doprovodném animovaném videu se podílela společnost Venturia Animation Studios. Tove Lo o videu prohlásila: „Chtěla jsem už nějakou dobu udělat bizarní animované video s nějakou písní ze Sunshine Kitty a tohle se k této písničce dokonale hodí”.

Rozšířená edice Sunshine Kitty zahrnuje také dva singly produkované bratrem a producentem Billie Eilish FINNEASem, „Bikini Porn“ a „Passion And Pain Taste The Same When I Am Weak“ – obě vyšly začátkem tohoto roku.

Vydáno v září roku 2019, Sunshine Kitty získalo dobrou kritiku. Album také představovalo řadu speciálních hostů, včetně Kylie Minogue, Doja Cat, Jax Jones, ALMA nebo MC Zaac.

Katy Perry – Daises

Nové album Katy Perry bude dle zatím vydaných singlů zřejmě poměrně klidné a bude kromě u Katy Perry již tradičních elektronických, obsahovat i inspirace moderní folkovou a country hudbou.

“Daises” má označovat začátek nové éry a má být posilující hymnou. Katy Perry krátce po vydání skladby na sociálních sítích napsala: “Tuto píseň jsem napsala před pár měsíci jako výzvu, abychom zůstali věrni kurzu, který jsme si stanovili, bez ohledu na to, co si ostatní mohou myslet.”

Poté co nám všem část světa zmizela kvůli pandemie nemoci COVID-19, pro ní prý píseň získala nový význam.

Na rozdíl od jejích předchozích singlů, které mají tendenci být optimističtější a temperamentnější, obsahuje „Daisies“ – až na emocemi nabité zařvání na konci refrénu –, klidnější střední tempo, akustickou kytaru a sborové vokály. Píseň je první spoluprací Katy Perry s The Monsters & Strangerz – americkým produkčním a skladatelským týmem, který předtím pracoval na hitech jako „The Middle“ od Zedd, Maren Morris & Grey z ledna 2018.

Idles – Mr. Motivator

IDLES vydali píseň a video pro svůj nový singl s názvem “Mr. Motivator”.

Je to první materiál z jejich nadcházejícího třetího studiového alba a představuje kapelu a fanoušky, kteří se během všeobecné karantény udržovali ve fyzické kondici.

“Mr. Motivator” přináší pozitivní podtón, ale zároveň obsahuje samozřejmý sociální komentář, který se stal podpisem skupiny, ale i přesto zde více než kdy jindy používají klišé. Díky němu je však hudba ještě více účinná a ve spojení s tradičním masivním a valivým zvukem kapely, který zní jako uhánějící nákladní vlak, velice silná.

Frontman Idles Joe Talbot k písni dodal: „Chceme zahájit tuto cestu s cílem nejen vyjádřit sentiment alba, ale také povzbudit naše publikum, aby tancovalo, jako by nikdo nesledoval a neprožíval temné časy.“ Kapela tak znovu dokazuje, že ačkoliv je jejich zvuk temný a tvrdý, poselství jejich písní je většinou plné porozumění, tolerance a pozitivního poselství.

V prosinci loňského roku vydali Idles koncertní záznam A Beautiful Thing: Idles Live Le Le Bataclan, které bylo natočeno v Paříži 3. prosince 2018. Talbot v té době řekl: „Naše show v Bataclanu byla pro nás konec velmi dlouhé cesty. Na tomto turné jsme se toho dozvěděli tolik o sobě, o dalších členech kapely i o publiku, s nímž jsme za posledních 10 let rostli,” pochvaloval si frontman IDLES vývoj kariéry skupiny a daný koncert. “Ta show nebyla nic jiného než katarze a nic víc než láska,” dodal.

Carly Rae Jepsen – This Love Isn’t Crazy

„This Love Isn’t Crazy“ je název první skladby na seznamu skladeb pátého alba Carly Rae Jepsen Dedicated Side-B, které bude obsahovat nevydané písně z jejího posledního studiového alba Dedicated. Fanoušci přitom slyšeli kousek písně na Instagramu již v dubnu 2018 a očekávali, že bude píseň obsažena na albu. Jepsen s producenty se ale nakonec rozhodla jinak. Píseň provází typická produkce Jacka Antonoffa inspirovaná synth-popem 80. let.

Carly Rae Jepsen – Heartbeat

Kanadská popová zpěvačka přispěchala i s dalších singlem, tentokrát klidným “Heartbeat” a skoro to vypadá, jakoby album nevydaných písní z minulého alba byla minimálně stejně hodnotným albem jako samotné první album “Dedicated”. Album mimo jiné obsahuje také píseň “Comeback” na kterém se podílela celá kapela producenta Antonoffa Bleachers.

Awrizis – Dehumanize

Dost už popu a jemných stylů. Pokud máte radši temnotu a drsnost, česká death metalová kapela AWRIZIS z Havířova, která však sama sebe popisuje jako hybridní metalovou kapelou, vydala píseň “Dehumanized”. To bude obsaženo na připravovaném studiovém albu Gears of Fear. Na tom AWRIZIS slibují melodičtější přístup, ale zároveň také extrémní pojetí death metalu.

Nový singl “Dehumanized” je inspirován Proměnou Franze Kafky a ke všemu navíc přispěla ponurá atmosféra při nástupu pandemie. Nebyli by to však metalisté, kdyby temnou energii nevyužili a nedokázali ji nasměrovat do svého umění.

TIP: Jay Som – Lucy

Velice působivý cover písně “lucy” americké indie rockové písničkářky Soccer Mommy, kterou kalifornská alternativní zpěvačka Jay Som se svou kapelou převedla do dramatičtější, elektro-rockové podoby s rozlehlými temnými syntezátory a špinavými, ponurými kytarami. Jeden z nejlepších letošních coverů!

Soccer Mommy – I Think You’re Alright

Když Jay Som coveruje Soccer Mommy, Soccer Mommy coveruje Jay Som. Magazín Under the Radar cituje Soccer Mommy: “Jsem velice nadšena, že jsem se mohla účastnit této spolupráce s Jay Som, protože Melina udělala tak úžasnou novou verzi ‘lucy’. Také jsem vždy milovala její píseň ‘I Think You’re Alright’, takže bylo skvělé získat šanci ji předělat. Má tak sladkou něhu, že se uvnitř cítíte velice hřejivě.” Tahle výměna coverů se rozhodně povedla.

The Flaming Lips – Flowers of Neptun 6

„Flowers of Neptun 6“ je první nová píseň od Flaming Lips od jejich alba z roku 2019 King’s Mouth. Ještě v březnu však bylo vydáno album skupiny Deap Lips, jenž byla spoluprací The Flaming Lips a kalifornského psychedelického rockového dua Deap Vally. Flaming Lips se nedávno taky objevili v novém filmu Arkansas, ve které vydali cover George Jonesa „He Stopped Loving Her Toda“.

„Flowers of Neptun 6“ se může pochlubit bohatým aranžmá, které začíná jako psychedelický folk, ale stále buduje atmosféru a připravuje se na svěží a orchestrální vrchol. Píseň přichází s videem v režii Wayna Coyna a George Salisburyho, které zabírá Coyna, zabaleného v americké vlajce, putujícího po poli — někdy v jeho slavné bublinové kouli — zatímco sporadické ohně blikají v pozadí.

Sia – Together

Zpěvačka, skladatelka a producentka Sia Furler má dar vydat písně, které za moc nestojí a jsou moc vlezlé, ale zároveň také příjemně chytlavé písně, které spojují lidi a tohle je naštěstí ten druhý případ. “Together” je pozitivní písní, kterou přesně v nynějších časech potřebujeme.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář