Na novém albu Foo Fighters bude hrát na bicí Paul McCartney. Tají...

Na novém albu Foo Fighters bude hrát na bicí Paul McCartney. Tají ale ještě jedno velké jméno

od -

Plánované datum vydání s napětím očekávaného alba Foo Fighters je už 15. září a na povrch vyplavaly další informace. Na albu bude účinkovat i samotný basák někdejších Beatles Paul McCartney.

Bude hrát ale možná trochu překvapivě na bicí. Dave Grohl to prozradil v rozhovoru pro televizní pořad ET Canada. “Píseň ani neslyšel,” řekl jeden ze členů Foo Fighters. “Přišel dovnitř, Dave sebral akustickou kytaru a krátce mu ji zahrál, sedl ke své speciální sadě bubnů, kterou mu postavil jeho technik … Zahrál to na dva pokusy.”

McCartney již v minulostii z Grohlem spolupracoval. Nahrál s ním píseň “Cut Me Some Slack” se zbývajícími členy Nirvany: basistou Kristem Novoselicem a kytaristou Patem Smearem pro album k dokumentárnímu filmu Sound City o stejnojmenném legendárním hudebním studiu. V tom vzniklo nespočet slavných alb včetně Nevermind od Nirvany, ve které byl Dave Grohl bubeníkem. McCartney a členové grungeové kapely okolo zesnulého zpěváka Kurta Cobaina spolu vystoupili i živě při benefičním koncertu pro oběti hurikánu Sandy v prosinci roku 2012.

McCartney není avizovanou tajemnou hvězdou

Foo Fighters však mají v rukávu ještě jeden trumf v podobě hvězdného hosta na nadcházejícím albu. Tohoto hosta již avizoval Grohl dříve, McCartneyho tím prý ale nemyslel. On nebo ona zpívá na jedné z nejtvrdších písniček na desce. A nikomu jsme neřekli, kdo to je,” prozradil pro rádio BBC 1. Pro časopis Rolling Stone pak přidal další indície: “Řekl bych, že ta osoba je něco více než jen popová hvězda.” Odmítl přitom, že by se jednalo o  Adele nebo Taylor Swift. Velmi kladně se naopak vyjádřil k možnosti, aby daná tajemná osoba účinkovala v pokračování projektu Sonic Highways, jenž byl albem Foo Fighters a zároveň dokumentární sérií HBO o amerických hudebních studiích.

Již potvrzenými hosty na devátém studiovém albu Foo Fighters Concrete Gold jsou: Inara George z The Bird and the Bee, saxofonista Dave Koz, Alison Mosshart z kapely The Kills a Shawn Stockman z Boyz II Men.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář