Na novém albu Foo Fighters bude hrát na bicí Paul McCartney. Tají...

Na novém albu Foo Fighters bude hrát na bicí Paul McCartney. Tají ale ještě jedno velké jméno

od Patrik Müller -

Plánované datum vydání s napětím očekávaného alba Foo Fighters je už 15. září a na povrch vyplavaly další informace. Na albu bude účinkovat i samotný basák někdejších Beatles Paul McCartney.

Bude hrát ale možná trochu překvapivě na bicí. Dave Grohl to prozradil v rozhovoru pro televizní pořad ET Canada. “Píseň ani neslyšel,” řekl jeden ze členů Foo Fighters. “Přišel dovnitř, Dave sebral akustickou kytaru a krátce mu ji zahrál, sedl ke své speciální sadě bubnů, kterou mu postavil jeho technik … Zahrál to na dva pokusy.”

McCartney již v minulostii z Grohlem spolupracoval. Nahrál s ním píseň “Cut Me Some Slack” se zbývajícími členy Nirvany: basistou Kristem Novoselicem a kytaristou Patem Smearem pro album k dokumentárnímu filmu Sound City o stejnojmenném legendárním hudebním studiu. V tom vzniklo nespočet slavných alb včetně Nevermind od Nirvany, ve které byl Dave Grohl bubeníkem. McCartney a členové grungeové kapely okolo zesnulého zpěváka Kurta Cobaina spolu vystoupili i živě při benefičním koncertu pro oběti hurikánu Sandy v prosinci roku 2012.

McCartney není avizovanou tajemnou hvězdou

Foo Fighters však mají v rukávu ještě jeden trumf v podobě hvězdného hosta na nadcházejícím albu. Tohoto hosta již avizoval Grohl dříve, McCartneyho tím prý ale nemyslel. On nebo ona zpívá na jedné z nejtvrdších písniček na desce. A nikomu jsme neřekli, kdo to je,” prozradil pro rádio BBC 1. Pro časopis Rolling Stone pak přidal další indície: “Řekl bych, že ta osoba je něco více než jen popová hvězda.” Odmítl přitom, že by se jednalo o  Adele nebo Taylor Swift. Velmi kladně se naopak vyjádřil k možnosti, aby daná tajemná osoba účinkovala v pokračování projektu Sonic Highways, jenž byl albem Foo Fighters a zároveň dokumentární sérií HBO o amerických hudebních studiích.

Již potvrzenými hosty na devátém studiovém albu Foo Fighters Concrete Gold jsou: Inara George z The Bird and the Bee, saxofonista Dave Koz, Alison Mosshart z kapely The Kills a Shawn Stockman z Boyz II Men.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář