Jejich nové album se bude jmenovat DSVII a je inspirováno Japonskou video hrou The Legend of Zelda a puzzlovou hrou Solomon´s Key. Byl zveřejněn také patnáctistopý tracklist alba.

M83 potvrdili, že nové album DSVII vyjde 20. září přes vydavatelství Mute Records. Ale pro zvědavé fanoušky tady přikládáme kousek ukázky. DSVII, což znamená „Digital Shades vol. II “, je pokračováním Digital Shades Vol. 1 a přichází tři roky po sedmém studiovém albu M83 Junk, a je inspirováno především hudbou z videoher.

Anthony Gonzalez z M83
Anthony Gonzalez z M83 (Foto: PopMani.se)

„Během léta 2017 jsem strávil pět měsíců v Cap d’Antibes ve Francii. Trávil jsem čas hlavně plaváním ve Středozemním moři, čtením, sledováním filmů a hraním videoher z 80. let,“ napsal ve svém vyjádření na svých internetových stránkách. Hrání těchto her ze staré školy, bylo velmi osvěžujícím zážitkem. Je v nich něco naivního. Jsou tak jednoduché a nedokonalé. A to je přesně to, čeho jsem se po celou tu dobu snažil dosáhnout s „Digital Shades Vol. 2“.

Gonzalez z M83: Tentokrát jsem chtěl udělat album pro sebe

DSVII bylo inspirováno soundtracky z her The Legend of Zelda, Phantasy Star II, Solomon Key, Crystalis a dalších retro her. Gonzalez to odhalil na svých internetových stránkách. Jiné odkazy umístěné na albu zahrnují hudbu Morta Garsona (včetně nedávno znovu vydaného “Plantasia”), Briana Ena nebo Suzanne Ciani, stejně jako francouzské filmy Divoká planeta, Gandahar a americký sci-fi horror Phantasm.

Zde je k dispozici ukázka z alba ‘DSVII’. Podívejte se na obrázek alba a poslechněte si úryvek v následujícím příspěvku Instagramu:

Gonzalez vysvětlil, že vytvořil DSVII po období tvůrčího trápení, které nastalo poté, co vydal s M83 album Junk. „Měl jsem podivný pocit, že lidé plně nepochopili směr nahrávky,“ napsal. „I přes velmi úspěšné turné po celém světě jsem nemohl přestat myslet, že fanoušci byli z Junk zklamáni. A pocit neúspěchu se mnou zůstal velmi dlouho…“

Asi po roce práce na hudbě pro slavnou show Cirque du Soleil Gonzalez přiznal, že se „cítil prázdný; psychicky i fyzicky vyčerpaný“. „Vrátil jsem se domů na jih Francie, abych si odpočinul a zamyslel se nad tím, co bude následovat s jednou myšlenkou: Tentokrát jsem chtěl tvořit sám pro sebe.“

Tracklist pro DVSII:

 1. ‘Hell Riders’
 2. ‘A Bit of Sweetness’
 3. ‘Goodbye Captain Lee’
 4. ‘Colonies’
 5. ‘Meet the Friends’
 6. ‘Feelings’
 7. ‘A Word of Wisdom’
 8. ‘Lune de fiel’
 9. ‘Jeux d’enfants’
 10. ‘A Taste of the Dusk’
 11. ‘Lunar Son’
 12. ‘Oh Yes You’re There, Everyday’
 13. ‘Mirage’
 14. ‘Taifun Glory’
 15. ‘Temple of Sorrow’

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář