Zpěvák Brand New Jesse Lacey nařčen ze sexuálního obtěžování, kapela zrušila turné

Zpěvák Brand New Jesse Lacey nařčen ze sexuálního obtěžování, kapela zrušila turné

od Patrik Müller -

Kapela Brand New dnes přes svůj Facebook oznámila zrušení tří nadcházejících koncertů v Anglii a Irsku k jejich pravděpodobně poslednímu albu Science Fiction. Prohlášení skupiny na jejich oficiálním Facebooku používalo výrazy “odloženo”, ale bylo také uvedeno, že vrácení peněz za vstupné bude probíhat v místě jeho nákupu. Stalo se tak po nařčení frontmana Jesseyho Laceyho ze sexuálního obtěžování nezletilé dívky, které údajná oběť zveřejnila na Facebooku.

Vše začalo ve vláknu facebookového příspěvku kytarového technika Briana Diaze (pracoval pro Guns N’ Roses a Fall Out Boy), kde Nicole Elizabeth Garey tvrdila, že se stala obětí sexuálního obtěžování, když jí bylo 15 a Laceymu 24.

Garey taky tvrdí, že jí Jesse Lacey donutil přes Skype dívat se na to, jak masturbuje.

Garey dále upřesnila, že se setkala s Laceym na letním koncertě v roce 2002 v Buffalu. V té době měla 15 let a Lacey 24 let. Garey vysvětlila, že frontman Brand New jí dal e-mailovou adresu, když spatřil, že fotografuje kapelu a chtěl po ní kopie fotografií. Po odeslání fotografií pokračovali v e-mailování a poté se přesunuli do služby AOL Instant Messenger a pak ke službě Skype.

Příspěvek, který vše vyvolal
Příspěvek, který vše vyvolal
Příspěvek bývalé fanynky Brand New a údajné oběti sexuálního obtěžování Nicole Elizabeth Garey
Příspěvek bývalé fanynky Brand New a údajné oběti sexuálního obtěžování Nicole Elizabeth Garey

Příspěvek Nicole Elizabeth Garey tvrdí toto:

“ANO. Vyžadoval po mě hanbaté fotografie, když mi bylo 15 let a jemu 24 … Věděl, že to, co dělá, je špatné, takže se mě nedotkl do 19 let. Měla jsem to vědět lépe, ale psychologicky mne tak vyvedl z míry… Stále mám noční můry a pořád zažívám panické záchvaty, jakmile začne hrát Brand New někde v baru. JESSE LACEY JE HAJZL,” napsala Nicole Elizabeth Garey na Facebook.

Když jsem byla mladší, lichotilo mi to,” přiznala Garey serveru AltPress. “Říkala jsem si: ‘Je to starší kluk z kapely, která se mi líbí,’ nebyla jsem zvyklá na pozornost.”

Garey tvrdí, že jí bylo 15 let, když jí Lacey začal žádat o fotky a o několik let později o videa přes Skype. Tvrdí, že ona a Lacey zůstali v kontaktu i nadále po dobu asi sedmi nebo osmi let.

“Chvíli zmizel a pak se vrátil zpět – buď to byly e-maily nebo Instant messenger,” říká Garey AltPress. “Byl to on, kdo z větší části posílal žádosti o fotografie. Nikdy to nebylo skutečně násilné; bylo to ale vždy velmi manipulativní psychologickým způsobem.”

Garey se přiznala, že v roce 2010 podstoupila odvykací léčbu poté, co začala mít problémy s alkoholem a díky tomuto těžkému období v jejím životě si teprve uvědomila, že na jejím vztahu s frontmanem bylo něco divného.

Prý to není poprvé,  co svůj příběh vypustila na veřejnost, ale je to poprvé, co si ho povšimlo velké množství lidí.

Garey vysvětluje, že se rozhodla svůj příběh sdělit v naději, že to pomůže zastavit sexuálního zneužívání. “Doufám, že když si lidé uvědomí, že v tom nejsou sami, pomůže to i jiným.”

Jesse Lacey vydal včera prohlášení na oficiální Facebook kapely, kde se omlouvá a vysvětluje své činy, kterých se v minulosti dopustil. “Činy z mé minulosti způsobily bolest a zranily city mnoha lidí.  Chci říct, že je mi to líto,” napsal v šest odstavců dlouhém prohlášení Lacey. Dnes se na oficiálním Facebooku objevilo oznámení o zrušení turné ve Velké Británii a Irsku, které kapela jela k jejich novému a pravděpodobně poslednímu albu Science Fiction. Vzhledem k tomu, že tohle byly jediné koncerty naplánovány v Evropě, mnoho fanoušků možná přišlo o poslední možnost vidět kapelu naživo.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář