Baskytarista Irské skupiny U2 Adam Clayton v novém rozhovoru prozradil, že on a zbytek kapely, kterou tvoří také kytarista The Edge a bubeník Larry Mullen Jr. by 61 letého zpěváka podpořili, kdyby se rozhodl pro sólovou desku. Hovořil také o tom, jak kapela trávila čas pandemie.

V posledním díle podcastu Rockenteours Clayton řekl: „Kdyby Bono chtěl odejít a natočit sólovou desku, podpořil bych ho v tom a určitě i všichni ostatní.“

U2 na home office

Adam Clayton také naznačil, že skupina z hlavního města Irska vydá několik akustických nahrávek, a upozornil na jejich chystaný filmový soundtrack.

Řekl: „Ve výzvě jsme nahráli akustické verze některých skladeb z našeho repertoáru v různých tóninách a tempech. Máme skladbu v chystaném filmu Zpívej 2 (Sing , nový animovaný film od Universal Pictures, pozn. red.).” V září Edge prozradil, že před pandemií koronaviru pracoval na nové hudbě.

Spolu s Bonem byli v rodném Dublinu a psali nový materiál, než se během lockdownu vydali každý svou cestou.

U2 vydali v březnu záznam písně Raised by Wolves z vystoupení v rámci iNNOCENCE + eXPERIENCE Tour v Paříži:

Řekl: “Ve skutečnosti jsem pracoval na nových písních s Bonem a… Rozhodoval jsem se, jestli pojedu do Dublinu, nebo pojedu do Kalifornie, kde byla moje žena, tak jsem se rozhodl pro manželku, což si myslím, že bylo správné rozhodnutí, protože doslova během dvou dnů zrušili všechny lety do Ameriky, takže jsem se tam vplížil a strávil první část lockdownu s manželkou Morleigh v Kalifornii a pak jsem přijel do Dublinu na začátku května a chvíli jsem byl v Dublinu … Měl jsem velké štěstí … celkově jsem se cítil jako jeden z těch opravdu šťastných.”

Členové kapely používají stejně jako mnoho lidí na home office k udržování kontaktu aplikaci Zoom, ale ukázalo se, že i pro ně může být výzva naučit se s tímto videokonferenčním softwarem pracovat.

Edge vtipkoval: „Jsem známý jako technologický génius, ale v podstatě je to proto, že vím, jak opravit tiskárnu. To je asi tak rozsah mých technologických dovedností, ale když řeknu, že mě to staví na úplně jinou úroveň než všechny ostatní v kapele, mělo by to vysvětlit, s čím máte tu čest. Takže ano, někdy to bylo náročné.“

Autor: Dominik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář