Zbylí členové Nirvany opět pohromadě! Takhle spolu zahráli “Big Me”

Zbylí členové Nirvany opět pohromadě! Takhle spolu zahráli “Big Me”

od Patrik Müller -

Krist Novoselic se připojil k jeho bývalým spoluhráčům z Nirvany Daveovi Grohlovi a Patu Smearovi. Stalo se tak na show Foo Fighters v Eugene v Oregonu, který probíhal v úterý večer tamního času. Novoselic zahrál s Foo Fighters hit “Big Me” z alba Foo Fighters (1995).

Foo Fighters na tomto koncertu zahráli také covery jiných legendárních kapel jako Rush, Van Halen, Alice Cooper. Nechyběla ani pocta zesnulému Tomu Pettymu a z původně Bowieho spolupráce s Queen vzešlá “Under Pressure”, která byla odzpívaná bubeníkem Taylorem Hawkinsem.

Krist Novoselic pochází z rodiny chorvatských přistěhovalců. Pro jeho pódiový projev v Nirvaně byla typická jeho výška a basa zavěšená skoro ke kolenům. Po smrti Kurta Cobaina a rozpadu Nirvany se věnoval různým menším projektům, jakým byla například punková kapela Flipper.

S Foo Fighters nahrával Novoselic na albu  Wasting Light (2011), společně s Paulem McCartneym a dalšími dvěma bývalými členy Nirvany nahráli píseň “Cut Me Some Slack” pro projekt Sound City Studio. Tuto píseň pak zahráli taky živě na charitativním koncertě pro oběti huráku Sandy v roce 2012. Krist Novoselic se jinak věnoval hlavně politickým aktivitám, podpoře různých hnutí a psaním komentářů do seattleských novin.

Podívejte se na záběry z vystoupení níže:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář