Nine Inch Nails

„Existuje nějaký klíčový bod, kdy se zdá, že oba vnímáme hudbu totožně,” prohlásil na adresu Trenta Reznora po společné spolupráci s Nine Inch Nails v roce 1995 David Bowie pro MTV News. Jeho slova potvrzuje jejich nová píseň s názvem “God Break Down the Door”. Poslechněte si novou píseň amerických ikon industriálního rocku.

“God Break Down the Door” je první singl z připravovaného alba Bad Witch, jehož vydání je naplánováno na 22. června.

Nová píseň uhání velice rychlým tempem a vizuálně si jí lze nejlépe představit jako strašlivou noční můru, ve které vás potemnělým lesem pronásleduje sériový vrah. Úzkostlivá a synkopatická atmosféra ostatně lze vyčíst i z vizuálního provedení audioukázky na YouTube, kdy je obraz nejdříve bílý a černý, černá barva se ale neustále zvětšuje, až bílá barva nemá skoro žádný prostor.

Píseň zní i na NIN mimořádně experimentálně. Po minutě a 40 vteřinách se zběsilá hudba uklidní, slyšíme saxofony a zlověstné hučící ruchy na pozadí. Ani ne po minutě uklidnění tempa ale píseň opět exploduje a jako v záchvatu šílenosti uhání až do konce. Hudba je velice výrazná a Reznor tentokrát nechá svůj masivní hluboký hlas jen válet se okolo.

Velice temný a zneklidňující pocit, který píseň vyvolává spolu s odvážným experimentálním zvukem, který zapojuje saxofony, hodně připomíná Bowieho poslední album Blackstar.

Nine Inch Nails se nyní připravují na světové turné, jehož zastávkou bude i pražský Aerodrome Festival. Nine Inch Nails na něm vystoupí 30. června. Pro kompletní výpis jejich koncertů navštivte jejich oficiální stránky.

Poslechněte si novou skladbu “God Break Down the Door” tady:

Autor: Patrik Müller

1 KOMENTÁŘ

  1. Nová skladba NIN opravdu hodně připomíná Blackstar zapojením saxofonů. Je to však přijemné překvapení, že NIN začali zase experimentovat, resp. hledat nové výrazové prostředky. Jejich hudba evoluci opravdu už potřebuje a je moc fajn, že k ní dochází. Na nové album, resp. EP, jsem o to víc zvědavý.

Komentář