Years ans Years hudbení skupina

Propagace hudebních alb dostává s novými technologiemi nový rozměr. Londýnská elektronická kapela Years & Years ale nekončí u psaní záhadných zpráv na sociální sítě, jak je to dnes již standardem a spustila k příležitosti brzkého vydání alba Palo Santo rovnou vlastní kryptoměnu.

Nové album s názvem Palo Santo vychází 6. července a kryptoměny souvisí s tématem alba. To totiž je podle předběžných informací umístěno v bezpohlavním sci-fi utopickém světě. “Lidé jsou v androidní komunitě Palo Santos vzácnou komoditou,” hlásí působivá webová stránka krypto-měny yearcoin.yearsandyears.com. “Existuje zde malé lidské povstání, které je koordinováno prostřednictvím nelegální šifrované online komunikace a je financováno kryptoměnou YearCoin,” zasvěcuje stránka více do vytvořeného světa budoucnosti.

Jak je ale možné se ke kryptoměně dostat? Uživatelé mohou těžit Year Coins tím, že splní určité stanovené úkoly. Musíte si například poslechnout nedávný singl skupiny “Sanctify” na Spotify, zhlédnout video na YouTube, předobjednat nové album Palo Santo a nebo kryptoměnu sdílet. Ke všemu se dostanete snadno na výše zmíněné webové stránce.

Splňte úkoly, dostanete kryptoměnu

Pokud nasbíráte 1000 mincí Years Coinu, získáte průkaz totožnosti k virtuálnímu světu Palo Santo.

Kapela informuje o projektu kryptoměn na Facebooku:

Y&Y | YearCoin

ATTENTION HUMANS! The official crypto-currency of Palo Santo can now be yours !! Mine enough YearCoin to buy your very own Palo Santo ID card. Click here ➡️ yearcoin.yearsandyears.com

Zveřejnil(a) Years & Years dne 21. květen 2018

Years & Years se vrátili na začátku tohoto roku se singlem “Sanctify” a následovali jej s “If You’re Over Me”.

Dlouho očekávané pokračování jejich úspěšného debutového alba Communion z roku 2015 obsahuje kromě zmíněných singlů písně s názvy jako: “Hallelujah”, “All for You”, “Karma” nebo “Rendezvous”. Tisková zpráva k novému albu prozrazuje, že vytvoření celého utopického světa pro album dovolilo kapele vytvořit: “Perfektní prostor, ve kterém můžou vyprávět své nejintimnější, osobní příběhy; probírat identitu, sexualitu a konečně to, co znamená být člověkem”.

Britská elektropopová senzace

Skupina Years & Years vznikla již v roce 2010 a postupně se vyvinuli v elektropopovou kapelu, která míchá prvky R&B a housové hudby 90. let. Debutové album Communion debutovalo na druhém místě v britském žebříčku prodejnosti a bylo nejrychleji prodávaným debutovým albem roku ze všech alb britských kapel.

Jejich největší hitový singl “King” dosáhl v březnu 2015 první příčky v britském žebříčku singlů a dostal se do TOP 10 i v různých jiných zemích po celém světě od Rakouska až po Austrálii. V České republice byl tento singl podle IFPI nejlépe na 16. příčce. Years & Years byli v ČR zatím jednou — 12. března 2016 zahráli ve Foru Karlín.

Podívejte se na nejnovější videoklip k singlu “If You’re Over Me”:

Autor: Patrik Müller, Foto: Chuffmedia

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář