Šedivé počasí, chřipková epidemie, k tomu nás pořád straší ještě s daleko horší epidemií, kvůli které se ani nedá pořádně cestovat po světě… No alespoň že je tu plno skvělé nové hudby. Na přelomu ledna a února 2020 pokračuje ve svém kosmickém popu Noel Gallagher, došlo k unikátnímu spojení Gorillaz, rappera slowthaie a punkerů Slaves a nové písně vydaly také dvě velké americké popové hvězdy Kesha a Demi Lovato. A hádejte, kdo se nyní také pouští do hudby? Elon Musk! Je toho ale daleko, daleko více…

Sledujte nás na Spotify, kde umisťujeme playlisty nových písní.

Noel Gallagher’s High Flying Birds – Blue Moon Rising

Bývalý mozek, kytarista a druhý zpěvák Oasis Noel Gallagher je zpátky se singlem “Blue Moon Rising”, kterým se zatím snad nejvíce vzdálil od toho, co dělalo Oasis slavnými. Pryč je jeho tradiční struktura písní sloka-předrefrén-refrén a namísto refrénu je zde mezihra s hlasovými efekty, které bychom očekávali spíše z taneční hudby. Píseň je titulním singlem z připravovaného EP, které vyjde 6. března.

Guided by Voices – Man Called Blunder

Další ochutnávka od z Ohia pocházející americká alternativní/indie rockové kapely Guided by Voices z jejich chystaného alba Surrender Your Poppy Field, které vyjde 20. února.

TIP: Gorillaz – Momentary Bliss ft. slowthai & Slaves

Ano, je to skutečně tak! Gorillaz se dali dohromady s londýnským rapperem slowthaiem a z Kentu pocházející punkovou dvojicí Slaves a výsledek zní velice svěže a zajímavě.

Incubus – Our Love

Incubus, funk-rocková kapela, která za sebou nechala svá nejlepší léta někde v 90. letech, se vrátila překvapivě se zajímavou písní, která zní moderně a s jejich novým zvukem byste skoro nepoznali, že se nejedná o The 1975. Rozhodně je zajímavé, jak i kapela tak pevně vázaná na devadesátky, může znít moderně.

Kesha – Tonight

Skladatel Stephen Wrabel, který s Keshou spolupracuje od roku 2017 (kromě toho byl také autorem některých písní třeba na posledním albu Backstreet Boys a Pink, dříve psal třeb pro Kyga) a producent Ajay Bhattacharya přezdívaný Stint (MØ, Zara Larsson, Portugal. The Man) se spojili s Keshou a stvořili píseň, která kombinuje popovou melodičnost s agresivním rapem. Pestrá píseň pochází z nového alba Keshi High Road.

Ghostpoet – Concrete Pony

Minulé album Obara Ejimiweho, lépe však známého jako Ghostpoeta Dark Days + Canapés, bylo výborné a po prvním singlu z nového alba I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep, které vyjde 1. května, je potřeba se na něj těšit ještě o něco více.

Demi Lovato – Anyone

Americká popová hvězda Demi Lovato si vzhledem k jejím trablím s drogami neprožila úplně šťastné časy, ale teď je zpět, minimálně co se týče hlasové stránky, v plné síle. V písni “Anyone” je slyšet ta velká tíha, ze které se doslova z plných plic vyzpívává. Emočně silná píseň je až překvapivě dobrá a nejedná se určitě jen o tuctovou popovou piánovou baladu. I když zrovna ten zvuk piána mohl být trochu méně umělý, nicméně to, jak Demi Lovato podala tu píseň hlasově… Všechna čest! Stávají z toho chlupy na zádech.

Destroyer – Have We Met

Vzpomínáte ještě na minulé album kanadské indie rockové kapely Destryoer ken, o kterém jsme psali v roce 2017? Teď je Destroyer zpátky a podle všeho je charakteristický hluboký hlas Dana Bejara ještě lepší než posledně!

TIP: Yumi Zouma – Cool For a Seconds

Když už tu máme bratry Gallagherovy, tahle novozélandská kapela je jejich velkými fanouškami. Dokonce takovými, že před dvěma roky předělala celé album (What’s the Story?) Morning Glory do jejich verze  Nyní jsou tady zpátky se svým materiálem a zní velice, velice nadějně. Pokud vás zaujali, jejich třetí album Truth or Consequences vyjde 13. března.

Ivo Cicvárek – Autopilot

Nové album českého folkového písničkáře, který pracuje jako dramaturg ČT Brno, se dá snadno přehlédnout, ale album s názvem Padá je plné perfektních písní, které patří k tomu nejlepšímu z oblasti folku, co zde v současné době vzniká.

Elon Musk – Don’t Doubt ur Vibe

CEO a zakladatel automobilky Tesla, zakladatel a vedoucí vesmírného programu SpaceX, chlap, který to pak tak nějak spojil a vypustil Teslu do vesmíru, vynálezce, filantrop, člen britské královské společnosti, žijící legenda a bůhvícovšechnoještě Elon Musk nyní očividně dělá i do hudby a nezní to vůbec špatně. Není známé, jestli mu pomáhala i jeho přítelkyně Grimes, ale spíše to zní, jakoby byla většina písně skutečně z jeho hlavy a při skládání a produkování této futuristické elektronické písně si přestavoval, jak jezdí s Cybertruckem po Marsu.

Liam Gallagher – Sad Song (Acoustic)

Když se bratři Gallagherové spolu nebaví, je nutné je dát dohromady alespoň takto. Liam Gallagher před pár dny vydal EP písní v decentním, akustickém podání. Byť se zrovna před pár dny při koncertě v Hamburku poroučel z pódia kvůli hlasovým problémům, jeho hlas je pořád v daleko lepší kondici, než ve které byl na konci Oasis. Jeho podání “Sad Song” je speciální i v tom, že tuto píseň nejenže napsal Noel, ale za Oasis jí Noel i zpíval a Liamovou verzi bylo možné slyšet do nynějšího okamžiku pouze ze starého raritního dema z dob před vydáním alba Definitely Maybe (1994).

David Bowie – Baby Universal ’97

Legendy vydávají skvělé písně i po své smrti. Nyní vyšla nová Bowieho dříve nevydaná verze písně “Baby Universal”, která vznikla pro Bowieho projekt/superskupinu Tin Machine, ve které s Bowie byli kytarista The Cure Reeves Gabrels a bratři Salesovi ze skupiny Iggyho Popa —  basák Tony Fox a bubeník Sales.

Cage The Elephant – Broken Boy ft. Iggy Pop

Cage the Elephant vydali zajímavou alternativní verzi svého singlu “Broken Boy” ze svého posledního alba Social Cues, které se dostalo do našeho seznamu 40 nejelpších písní roku 2019.

Inhaler – We Have to Move On

Syn Paula Hewsona… Kdo že to kurňa je? No dobře, tak Bona, Elijah Hewsona má kapelu a ta začíná znít lépe a lépe. Tohle je už jejich několikátý singl a na jejich debutové album je důvod se těšit zase o pořádný kus více. Že by záchrana pro dnešní kytarový rock?

Fleetwood Mac – Got To Move (Live: The Cue Club, Gothenburg, Sweden 2 Nov ’69)

A na závěr něco pro opravdové hudební fajnšmekry…

Autor: Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář