Počátek roku bývá na hudbu po předvánočním čase se silným tržním potenciálem, který se přenáší i do hudebního byznysu, přeci jen trochu chudý a hudebníci si často po náročných turné dopřávají alespoň chvíli pauzu a střádají plány na vstup do nového roku. I tentokrát ovšem někteří využili začátek nového roku jako skvělou příležitost k připomenutí se svým fanouškům. Skvělé nové písně vydali na počátku roku Tame Impala, Morrissey, Guided By Voices, Wolf Parade a další.

Náš Spotify Playlist s novými písněmi:

Tame Impala – Lost In Yesterday

„Lost In Yesterday“ je čtvrtým singlem z chystaného čtvrtého studiového alba Tame Impala The Slow Rush, které vyjde 14. února. Kevin Parker v písni zpívá nostalgicky, na rozdíl od většiny nostalgických písní, ale vytahuje to, co z minulosti může lidi strašit, ale dodává s oddechem, že naštěstí máme tendenci vzpomínat nakonec i na ty horší časy jako na dobré. „Nakonec se to obrátilo v dobré,” zpívá na konci první sloky a nabádá posluchače k tomu, aby rovněž vzali své špatné vzpomínky a naučili se je buďto oslavovat (a vzít si z nich to dobré) a nebo je smazat (pokud vás špatné vzpomínky drží). Pokud vás děsí, máte jim podle Parkera čelit.

Skvělý způsob, jak začít nový rok! 

Část:

„So if they call you, embrace them
If they hold you, erase them,“

(„A tak, pokud vás nutí přemýšlet, oslavte je / Pokud vás drží, smažte je“)

by možná nebylo špatné si nechat vytapetovat na zeď a rovnou nad postel.

Morrissey – Bobby, Don’t You Think They Know?

Fanoušci jsou naprosto u vytržení, protože ačkoliv by si možná někteří jeho názoroví odpůrci přáli přesný opak, Morrissey je v naprosto parádní formě. Nová píseň jakoby mixovala vlivy Depeche Mode, Rolling Stones a v mezihře na hammondovy varhany nemůžeme slyšet nic jiného než The Doors. Neexceluje jen skvělý Morrissey, ale i legenda ještě legendárnějšího hudebního nakladatelství Motown Records Thelma Houston a když už si myslíte, že je konec, poté přijde i saxofon a tahle velkolepá jízda se protáhne až přes 5 a půl minuty.

Guided by Voices – Volcano

Guided by Voices nikdy nelení. Vy můžete být klidně někde na dovolené, válet se u pláže a nebo lyžovat, můžete mít ale vždy tu jistotu, že Robert Polland se svou partou hudebníků ale bude zrovna někde buďto psát nové věci, nahrávat je a nebo je živě nahrávat. Pro tohoto chlapa je prostě hudba jako droga a málokdy si bere volno. Tady je další příspěvek jeho kapely z Ohia.

Wolf Parade – Julia Take Your Man Home

Album Cry, Cry, Cry kanadské kapely Wolf Parade z roku 2017 bylo přímo výborné a už letos se můžeme těšit na nové album Thin Mind, které vychází už tento pátek (24. ledna). Tohle je další singl vydaný pro propagaci tohoto alba. Retro syntezátory, skvělé melodie, ale stále výrazné kytary jakoby reprezentovali kanadskou školu kapel jako Metric nebo Stars.

Beck, St. Vincent – Uneventful Days (St. Vincent Remix / Audio)

Unikátní spojení Becka a St. Vincent a remixované přímo samotnou královnou současné alternativní hudby Annie Clarke (St. Vincent).

Little Big Town – Nightfall

Little Big Town právě vydali nové album Nightfall a aby na něj nalákali fanoušky, vydali singl “Nightfall”. Little Big Town byli vždy známí tím, že chtějí dělat country jinak a lépe než všichni ostatní a teď to znovu potvrzují. “Nightfall” má v sobě tu zasněnou, romantickou atmosféru, typickou pro Little Big Town a produkci vysoké úrovně.

Grandaddy – RIP Coyote Condo #5

Tenhle singl kapely Grandaddy vyšel poměrně tiše, ale je to naprosto mistrovský kousek, který je jako klasika, na kterou jste po dlouhé době zapomněli. Kalifornská kapela, jejichž hlavní částí je Jason Lytle a s ním kytarista Jim Fairchild, má takový talent, že vás dokáže rozplakat i příběhem o jinak ne zrovna dvakrát sympatickém zvířeti, jakým je kojot. 

Autor: Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář