Nové písně vydal kreativní australský elektronický projekt The Avalanches, ke kterému se k radosti snad úplně všech přidal frontman kapely Weezer Rivers Cuomo a ano, když je tu on, bude se zpívat o Kalifornii. Morrissey vydal titulní píseň svého nového alba I’m Not Dog On a Chain. Švédka Tove Lo přezpívala do angličtiny a její producenti upravili do elektropopové podoby hit jiné švédské zpěvačky a zní to skvěle. Thundercat v písni s rappery Ty Dolla $ignem a Lilem B poté vzpománají na zesnulého Maca Millera, který nyní posmrtně rovněž vydal píseň.

Kompletní playlist nových písní, včetně živých verzí a bonusů od The Lumineers, Ride a Pétra Alesänder a Davida Bowieho najdete na našem Spotify profilu, kde nás můžete sledovat, pokud tuto službu používáte:

The Avalanches – Running Red Lights feat. Rivers Cuomo, Pink Siifu

Rok 2020 možná za moc nestojí, ale víte co? Pokud tady máme novou píseň The Avalanches, na které zpívá Rivers Cuomo z Weezer s přispěním rappera Pink Siifu, můžeme mít vcelku slušné částečné odškodnění. Píseň zní skutečně krásně. Všude létají zvuky s až vesmírnou hloubkou a protože je zde Rivers Cuomo z Weezeru, v textu se samozřejmě zpívá o tom, jaké je to skvělé žít v Kalifornii a přenese tuto náladu zde.

TIP: Morrissey – I Am Not a Dog on a Chain

Morrissey přešel nejspíše naplno do módu, kdy je mu úplně u zadnice co kdo napíše a říká si, že ho jako starého, mazaného psa nebude nikdo držet na řetězu. V titulní písni nového alba Morrissey zpívá: “I am not a dog on a chain / I use my own brain” a poté to schytají média: “Nečtu noviny / Protože to jsou potížisté.” To je sice poměrně laciné kopnutí, oproti trefnějšímu a pravdivějšímu textu z jeho písně z roku 2017 “I Spent the Day in Bed”: ”Přestanu se dívat na zprávy / Protože zprávy se tě snaží zastrašit,” ale Morrissey baví tím, jak se zdá být skutečným rebelem této doby, který se nenechá zviklat a nepřestane říkat své názory, i když nejdou vždy s pohledem na svět většiny mainstreamových médií.

Tove Lo – I’m Comming

Švédská zpěvačka Tove Lo vydala po zhruba 4 měsících od svého posledního alba nečekaně další píseň. I’m Coming“ je anglická předělávka písně švédské zpěvačky Veroniky Maggio „Jag Kommer“, která byla ve Švédsku v roce 2011 velkým hitem. V originále je píseň spíše pop-rockem s elektrickými kytarami, nyní je stylizována do elektro-popového stylu Tove Lo.

Thundercat – ‘Fair Chance (feat. Ty Dolla $ign & Lil B)’

Mistr acid jazzu Thundercat se spojil s populárními rappery  Ty Dolla $ig a Lilem B. V písni z jeho nadcházejícího alba It Is What It Is, které vyjde 3. dubna se Thundercat se vrací s dojemným singlem “Fair Chance”, která je věnována jeho zesnulému příteli Macu Millerovi, který zemřel v září 2018.

„Tato píseň je o Macovi… Když odešel, otřáslo to zemí i uměleckou komunitou,“ pronesl Thundercat v tiskové zprávě. „Ty je silný chlap, a když uslyšel píseň, věděl přesně, co by to mělo být,“ prohlásil, proč vybral do písně právě rappera z Los Angeles.

Mac Miller – Right

Mac Miller se vrátil v pravou chvíli, když to jeho fanoušci nejvíce potřebuje a můžeme tentokrát poděkovat Warner Records za dobré načasování vydání Deluxe verze alba jeho posmrtného Circles, které zatím patří mezi nejlepší alba tohoto roku.

TIP: Violent Soho – Pick It Up Again

Australský grungeový fenomén Violent Soho nepřestává potěšovat a přišel s další skvělou písní, které připomíná skvělé časy kapel jako Pixies, Smashing Pumpkins nebo Violent Femmes. “Pick It Up Again” je další z řady chytlavých, melodických a zároveň úderných písní. Jejich nové album Everything Is A-OK vyjde 3. dubna.

Jeden z nejlepších videoklipů, jaké jsem v poslední době viděl. Rozhodně se podívejte!

Michal Hrůza – Most přes nikdy

Michal Hrůza dokazuje další vydanou písní z jeho nového alba Světlo do tmy, že pokud se zrovna nenechá uvrtat do nějakých komerčních projektů typu “Padesátka” nebo “Sázava”, je jeden z nejtalentovanějších českých pop-rockových skladatelů. “Most přes nikdy” nabízí také skvělou produkci předního českého producenta Lukáše Chromka.

TIP: Paul Weller – Earth Beat

Jestliže jsme si často stěžovali, že hudba Paula Wellera je sice dobrá a je zárukou kvality, avšak Paul Weller málokdy udělá něco překvapivého a nadstandardně zajímavého, jeho nová píseň “Earth Beat” je obrovským překvapením se svěžím zvukem, který se inspiruje v neo-soulové hudbě. Wellerův dvorní producent Jan “Stan” Kybert, který také produkoval Don’t Believe the Truth Oasis, asistoval na Urban Hymns Verve a paradoxně také Spice Girls, se tentokrát doopravdy ukázal a projevil svou vekou variabilitu zaměření.

TIP: Nothing But Thieves – Is Everybody Going Crazy?

Jedna z nejvýraznějších britských rockových kapel posledních 10 let, Nothing But Thieves vydává další svůj triumf “Is Everybody Going Crazy?” Tahle píseň má potenciál stát se obrovským hitem. Zní to jako mix Black Keys a Twenty One Pilots.

Deep Purple – Throw My Bones

Zpět jsou i legendární Deep Purple s epickou novou písní “Throw My Bones”. Jejich nové album vyjde 12. června 2020.

Brian Eno a Roger Eno – Verdigris

Další jemná a nádherně smutná bratrská spolupráce dvou velikánů instrumentální hudby.

Tropical Fuck Storm – Suburbiopia

Jedna ze zvukově nejradikálnějších alternativních kapel, australská art punková a experimentální skupina Tropical Fuck Storm přišla s hodně povedenou písní “Suburbiopia”. Noise elektro-rockový zvuk spojený s opakujícím se krátkým samplem a dunivými basy a hypnotická, uhranutá nálada písně, je to, co by mělo spolehlivě nakrmit fajnšmekry toužící po ojedinělém zvukovém prožitku.

Margaret Glaspy – Devotion

Uklidňující a přirozená píseň “Devotion” je titulní písní nového alba newyorské písničkářky, která přivádí do dnešního světa trochu normálnosti.

Rudimental & The Martinez Brothers – Easy On Me

Britský projekt Rudimental se dal dohromady s Američany z kdysi tvrdého, dnes ale i hodně kreativního prostředí newyorské čtvrti Bronxu The Martinez Brothers. Tak, jak je to u Rudimental zvykem, i tentokrát mixují mnoho podžánrů elektronické tanenčí hudby a můžeme slyšet vlivy trip-hopu, glitche, brekbeaty či neo-soulu.

Fatboy Slim & Eats Everything – All The Ladies

Legenda elektronické taneční hudby Fatboy Slim a jeho o něco mladší anglický kolega Eats Everything. Pořádně dunivá píseň, kde se neustále opakuje: “All the ladies in the house,” je ideální píseň do karantény. S těmi basami navíc nejen pro vás, ale i vaše sousedy ;-).

Bill Baird – Option Paralysis

V hloubi internetové hudby leží i takové skvělé písně jako je tahle správně špinavá píseň “Option Paralysis” amerického hudebníka Billa Bairda z texaského Austinu.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář