S novými písněmi přišla česká alternativní kapela Zrní i americko-britská ikona post-grunge 90. let Bush. Sesterská rocková skupina HAIM přináší v pohodové písni sdělení, že je ve vztahu potřeba porozumění, Lynn Gunn se s její elektro-rockovou skupinou PVRIS zamýšlí nad tím, jak zacházet se svou ženskou silou, Sam Smith má v melancholické písni deprese ze samoty a má strach z umírání. Těhotná Katy Perry má naopak jiné starosti a těší se na svatbu s jejím slavným snoubecem.

Kompletní playlist nových písní na Spotify, kde najdete i to, co se sem nevešlo (další remixy a znovu vydané starší písně):

Zrní – 16:07

Jedna z nejvíce unikátních kapel současné české scény Zrní vydává nové album Nebeský klid a spěchající, netrpělivá píseň 16:07 znějící jako surrealistický karneval, naznačuje, že bude nové album s kombinací elektronické hudby, elektrických kytar a tradičních nástrojů v lecčems podobné minulému albu Jiskřící.

Sam Smith – To Die For + Ólafur Arnalds Remix

Velice smutná a emocionální píseň Sama Smithe o osamění a existencionálních otázkách ohledně smrti “To Die For” je titulní písní jeho nového alba. Za poslech stojí také remix islandského skladatele Ólafura Arnaldse.

Bush – Flowers on a Grave

Jedna z ikon post-grungového hudebního hnutí 90. let, kapela Bush vydala po písni “Bullet Holes”, která byla použita v novém filmu s Keenu Reevesem John Wick 3. Jedná se o částečný návrat k původnímu zvuku a současně příklon k produkci, která se používá v moderním rocku a metalu.

HAIM – The Steps

Kapela sester Haimových vydává pohodovou píseň s oprýskaným retro zvukem “The Steps” o vzájemném soužití ve vztahu a o tom, jak je potřeba přijmout fakt, že občas bude mít váš partner jiné názory a pohnutky než vy, chce to ale v takových chvílích především porozumění.

PVRIS – Dead Weight

První singl z nového alba PVRIS, které se bude jmenovat Use Me.

Na „Dead Weight“ sedá frontmanka Lynn Gunna fyzicky i metaforicky za sedadlo řidiče, když převezme velení tvůrčího zaměření skupiny.

Sama o singlu říká: “‘Dead Weight’ je o tom být miláčkem lidí, zvedat ostatní a nikdy o nic nepožádat nazpět.” Potom Lynn pokračovala o tom, že je píseň také hodně o ženském elementu v chování: “Poměrně často, z toho lze těžit, ale může být někdy těžké říci ne nebo stanovit si jasné hranice. Tato píseň je o aktivování mé ženské síly, zbavení se staré kůže a o pečovatelské ženské povaze, kterou můžu proměnit v supervelmoc.“

Katy Perry – Never Worn White

Katy Perry se má podruhé vdávat a po 2 letém sňatku s britským komikem a moderátorem Russellem Brandem si má vzít na nějakou dobu českého občana Orlanda Blooma, který před vypuknutím koronavirových omezení, trávil kvůli natáčení seriálu Carnival Row několik měsíců v Praze. Fanoušci Katy Perry jistě byli na pozoru, protože se sem popová hvězda potají plížila a je dost možné, že za jejich dítě, které Katy Perry čeká, může nějaká pražská návštěva. Dost už ale bulváru. Na romantické písni “Never Worn White” doufá, že její vztah bude tentokrát dlouhý. Melodie písně, která na konci hraje ze smyčců zní jako inspirovaná slavnou svatební písní Felixe Mendelssohna “Wedding March”, která se hraje při svatbách všude po světě.

The Cinematic Orchestra – A Caged Bird/Imitations of Life (feat. Roots Manuva) + verze James Heather Reworked

“The Caged Bird / Imitations of Life” je první singl, který vydal projekt The Cinematic Orchestra od roku 2007. Vyšel v lednu 2019, dlouhých dvanáct let od posledního záznamu jako upoutávka na nové album To Believe. Píseň je unikátním progresivním symfonickým rapem, kde hostuje raper Roots Manuva. K tomu vyšla nyní také instrumentální piánová předělávka od post-klasického skladatele Jamese Heathera.

Martin Harich – Rowing Across the Ocean

Martin Harich jakoby se přepnul do role Neila Horana a Harryho Stylese zároveň a jeho nová píseň “Rowing Across the Ocean” zní s pečlivou produkcí skutečně světově. Emotivní, romantická balada produkována dle dostupných záznamů ze streamovacích služeb nejspíše samotným Martinem Harichem je dost možná jedním z největších momentů jeho dosavadní kariéry.

TIP: AURORA – Into the Unknown

Spojení alternativní hudby a Disney pohádky pro děti? Ještě nedávno terno, ale dnes v zahraničí alternativní a mainstreamová hudby často splývá a Disney si pro pohádku Frozen 2 nemohlo vybrat lépe. Norská zěpvačka AURORA dokázala stvořit dechberoucí atmosférickou píseň, která v sobě má kus mystické atmosféry The Cranberries, osobní intimity Dido a velkoleposti Celine Dion. Píseň byla vydána na YouTube již na konci prosince, oficiálního videa na streamovacích službách se ale dočkala až nyní.

Louis the Child, Foster the People – Every Color

Foster the People byla jedna z indie rockových kapel, která zbořila hranice mezi nezávislou scénou a popovou, když se jejich píseň “Pumped Up Kicks” dostala nečekaně do mainstreamových žebříčků a přezpívala jí třeba i Taylor Swift a Zac Efron. Foster the People v tom pokračují nadále. V nové písni “Every Color” spojili své síly s elektronickou taneční dvojicí Louis the Child.

Skladba, kterou společně napsali Robby Hauldren , Freddy Kennett a frontman Foster the People Mark Foster, je pozitivní psychedelická, elektronická popová píseň, které zahrnuje styly obou skupin. Singl je doprovázen video vizualizacemi kalifornských umělců Nata Mohlera a Adam Knauera.

The Stroppies – Holes in Everything

Ať neřeknete, že jsme zapomněli na indie rock, máme tu něco z australské zahraniční scény. The Stroppies jsou superskupina složená ze členů místních nezávislých kapel Dick Diver, The Stevens a Boomgates. “Holes in Everything” je správně ujetá a pohodová píseň, která zní jako marihuanový večerní dýchánek.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář