Nové písně v posledním týdnu vydali v současnosti hlavně alternativní metalisté a electro-rockeři Bring Me The Horizon, Gorillaz se spojili s Beckem, australská indie rocková kapela mnoha tváří a mnoho písní King Gizzard & The Lizzard Wizard. Norská zpěvačka AURORA se blýskla skvělým coverem Alanis Morissette, PVRIS vydali jednu ze svých povedených písní, která nebyla vyána na řádném albu v rámci deluxe edice alba. Jako poslední je tady legendární irský folkový písničkář Van Morrisson, který není vůbec nadšený z koronavirových restrikcí.

Bring Me The Horizon – Teardrops

Bring Me The Horizon vydali novou skladbu „Tear Drops“ – podívejte se na video níže. Píseň, která se objeví na nadcházejícím EP POST HUMAN: SURVIVAL HORROR, navazuje na jejich spolupráci s rapperem Yungbludem na „Obey“ a „Parasite Eve“. Frontman Oli Sykes režíroval, editoval i hrál v doprovodném videu singlu. Tisková zpráva uvádí, že „čerpá ze svého osobního vztahu s depresí a směřuje jej do vizuální podoby utonutí, které ho při natáčení zobrazovalo, jak tráví celý den v podvodní nádrži“.

Sykes o nové skladbě řekl: „Je to moje oblíbená píseň. Jsem tak nadšený, že tento singl vydám, připadá mi to jako klasická melodie Bring Me The Horizon, ale bez pocitu, že jsme udělali cokoli, co jsme dělali dříve. Mám pocit, že “Teardrops” je jedno z nejlepších děl, které jsme kdy udělali, hudebně i textově jako celek.“ Minulý týden BMTH potvrdili podrobnosti o jejich turné po britských arénách „Post Human“ ve Velké Británii, které by se při zlepšené situaci mělo zahájit v září 2021.

Turné má v příštím roce navštívit Glasgow, Cardiff, Sheffield, Birmingham a Londýn, přičemž koncerty mají být v roce 2021 údajně „jedinými koncerty ve Velké Británie“. Frontman Oli Sykes nedávno mimo jiné poskytl rozhovor pro britský kulturní magazín NME. Řekl o novém albu Post Human, že „Myšlenka„ Post Human“se zaměřuje na to, jak jsme vykročili z evoluce a potravinového řetězce. Pokud to dokážeme, pak můžeme převzít odpovědnost za to, co jsme udělali na planetě, a stát se něčím lepším, než jsou lidé právě teď.“

Gorillaz – The Valley of The Pagans (feat. Beck)

Gorillaz vydali album Song Machine, Season One: Strange Timez. Jejich nové album sami nazývají spíše než studiovým albem, kolekcí skladeb. A aby oslavili svůj den vydání, když se to pořádně nedá za současné situace v reálném světě, vystoupili virtuálně ve hře Animal Crossing i se slavným hostem jejich nové skladby Beckem v rámci virtuální talk show Animal Talking, která je součástí světa videohry Animal Crossing.

Ta za současné situace získala některé překvapivě velké hosty, jako Stinga. A včera měli spolutvůrci Gorillaz, Damona Albarn a roztomilé malé digitální avatary kreslíře a stvořitele podoby Gorillaz Jamieho Hewletta možnost, aby se posadili k rozhovoru. Gorillaz jsou ostatně virtuální kapelou od svého vzniku a kdo jiný by tak měl v takové talk show vystoupit, když ne oni. Tak jak to často bývá ve skutečných televizních talk show, po rozhovoru vyšla postava frontmana skupiny 2D s Beckem na pódium, aby zahráli novou píseň ze Song Machine. Season One „The Valley Of The Pagans“.

King Gizzard & The Lizard Wizard – Automation

Začátkem tohoto týdne sdíleli nekonečně plodní melbournští indie rockeři King Gizzard & The Wizard Lizard novou skladbu s názvem „Automation“. Ještě předtím přidali specialitu, když australská kapela poskytla také veškeré surové audio soubory vzniklé po nahrávání a také hudební video, které povzbuzuje fanoušky k vytváření vlastních remixů. Kdokoliv tak může jejich soubory použít a přijít s vlastní verzí písně. Spolu s písní přišla také důležitá informace o dvou nových albech.

16. studiové album King Gizzard & The Lizard Wizard se bude jmenovat KG a vyjde příští měsíc a ve stejný den vydávají také živé album s názvem Live In SF ‘16. Album KG bylo vytvořeno frontmanem kapely Stu Mackenziem během letošní celospolečenské karantény. Má to být „samostatná práce a také součást většího hudebního obrazu“, ale kapela je zatím nejasná ohledně toho, co přesně to znamená. Živé album Live In SF ’16 bylo nahráno v klubu The Independent v San Francisku 25. května 2016, zatímco skupina byla na turné s předkapelou Nonagon Infinity. Od té doby vydali skutečně mnoho alb a v tiskové zprávě naznačují, že pro rok 2021 je připraven další příval nové hudby. Jak to je ostatně u této kapely obvyklé.

AURORA – Thank U

Covery písní jsou většinou v našich přehledech nových písní uvedeny pouze v playlistu na Spotify, občas se ale objeví nějaký tak povedený, že považujeme za nezbytné jej “pošoupnout” do “A” týmu. Norská alternativně-popová zpěvačka AURORA se ukázala se skvělým coverem Alanis Morissette. V jejím hlasovém podání kromě Alanis se jakoby také přikrádá duch tragicky zesnulé Dolores O’Riordan, což vytváří ještě více tajuplnou a magickou atmosféru, kterou už tak tahle verze písně má.

PVRIS – Thank You (feat. Raye)

Nová píseň PVRIS je jednou z pěti nových skladeb zahrnutých do nově vydané luxusní verze nedávného alba PVRIS Use Me. Stejně jako většina písní na albu je i „Thank You“ povzbuzující písní o hojení ran minulosti. Píseň je hlavně o souvisejícím vyjádření paradoxní vděčnosti těm, kteří na vás házeli v minulosti špínu a nebo vám zlomili srdce. Na písni účinkuje londýnská elektropopová zpěvačka Raye.

Počáteční vydání alba Use Me dorazilo v srpnu, přičemž nově vydaná deluxe verze obsahuje také remixy titulní skladby a skladby „Dead Weight“, jakož i alternativní verzi písně „Things Are Better“ a nový mix songu „Loveless“.

Van Morrison – No More Lockdown

Občas neprávem opomíjená legenda moderní hudby – irský folkový písničkář Van Morrison vydal velmi nabroušenou píseň, ve které popsal britskou vládu jako „fašistické tyrany narušující náš mír“. V jedné ze tří nových skladeb, které napsal na protest proti bezpečnostním opatřením zabraňující šíření Covid-19 “No More Lockdown” Morrison zpívá v překladu: ”Žádný další lockdown / Žádné další vládní přesahy / Žádné další fašistické tyrany / Narušení našeho míru,” v následující části písně Morrison pokračuje: “Už žádné braní naší svobody / A našich Bohem daných práv / Předstírání, že je to pro naši bezpečnost / Když je to opravdu zotročení… “ Píseň však kromě politiků také odsuzuje: „celebrity, které nám říkají, co máme cítit“.

75letý severoirský skladatel se poté snažil svá vyjádření vložená do písně mírnit. “Neříkám lidem, co mají dělat nebo si myslet,” uvedl ve svém prohlášení. “Vláda už v tom odvádí skvělou práci. Je to o svobodě volby. Věřím, že lidé by měli mít právo myslet sami za sebe. Možná nejkontroverznější částí písně “No More Lockdown” je obviňování vědců z Imperial College, kteří vymýšlejí křivá fakta“, které pravděpodobně směřuje k bývalému vědeckému poradci britské vlády Neilovi Fergusonovi. V červnu Ferguson uvedl, že by bylo možné zabránit 20 000 úmrtím, kdyby vláda uvalila celonárodní karanténu o týden dříve, než to nakonec udělala až 23. března.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář