Zpátky na scéně jsou po epickém debutu Songs Of Praise londýnští punkeři Shame. O kousek dále z Manchesteru přichází elektro-rocková kapela Everything Everything s novým albem Re-Animator a písní “Big Climb“. Stejně tak přichází s novým albem Pěkný chvíle i novým singlem “Řekni mi“ pražští Good Times Only. Na nové album si naopak budou muset počkat déle příznivci Of Monsters and Men, alespoň tu však mají nový povedený singl “Visitor“, který by měl na chvíli ukojit chtíč po jejich nových písních.

S novými písněmi přichází také americký legendární rocker Bruce Springsteen, zpěvačka SZA nebo americká alternativní stálice The Flaming Lips, kteří si připsali poněkud nečekanou spolupráci s country objevem Kacey Musgraves.

Kompletní přehled nových písní včetně remixů, coverů, živých, či znovu vydaných nahrávek najdete zde:

Shame – Alphabet

Shame jsou zpět se svou první novou hudbou od roku 2018, kdy vydali svůj epický debut Songs Of Praise.

Zuřivý punkový singl jiho-londýnské kapely přichází s oznámením o comebackové show v londýnském klubu Electric Brixton, který je naplánován na 22. dubna 2021.

Frontman Charlie Steen vysvětlil píseň produkovanou Jamesem Fordem takto: „’Alphabet’ je přímou otázkou pro diváky i pro umělce, zda něco z toho někdy bude stačit k uspokojení.

“V době, kdy jsem to psal, jsem prožíval řadu surrealistických snů, kdy ze mě krvácelo manické podvědomí a prosakovalo do textů.” Všechny znepokojující a znepokojující snímky, kterým jsem ve spánku čelil, nabyly ve videu svou vlastní podobu.”

Everything Everything – Big Climb

Britští art-rockeři Everything Everything vydali nové album Re-Animator. Nyní sdílí video k písni „Big Climb“, která nebyla sdílená před vydáním alba.

Everything Everything si video k „Big Climb“ sami režírovali. Uvádí kapelu v oblecích vystupujících v kanceláři a dělají si legraci z podnikové kultury. Zároveň učinili některá politická prohlášení o škodách, které změna klimatu již způsobila.

Kapela to společně řekla o videu v tiskové zprávě: „Začali jsme si všímat spousty online sklíčenosti ve stavu světa, který mladí lidé zdědí. Bylo to nihilistické, ale naprosto srozumitelné a v zásadě racionální. Zdědí rychle se oteplující planetu s malým počtem pracovních míst a málo dostupným bydlením, vytvořenou předchozími generacemi, které se zdají naprosto neomluvitelné. Postoj zní: ‘Do prdele, teď je to tvůj problém, tak to naprav.’ Je ostudné, že se spoléháme na to, že to necháváme na 15letých. To všechno jsme chtěli satirizovat.“

Good Times Only – Řekni mi

Pražská indie rocková kapela Good Times Only vydala dlouho očekávané debutové album Pěkný chvíle nahrávané v libereckém studiu Resound. Singl, který vyšel zároveň s albem je píseň “Řekni mi”. K tomu byl natočen také videoklip natočený na Hořovické motokárové dráze, který režíroval Bart Klimsza. Píseň kombinuje původní zasněný indie rock z první nahrávky Good Times Only, kterým bylo EP nedělní Luka a elektronické prvky, které začali Good Times Only zakomponovávat do své hudby právě při nahrávání debutového alba plné délky a byly slyšet již v minulém singlu “Tvůj kluk”.

Of Monsters and Men – Visitor

Nejprodávanější islandská skupina Of Monsters and Men se vrátila se singlem „Visitor“ – vysokoenergetickou skladbou, která představuje jejich první novou hudbu od alba Fever Dream z roku 2019, jenž představilo Of Monsters and Men v překvapivě rockové podobě. Současný singl ”Visitor“ a jeho doprovodné video by mělo dle oficiálního vyjádření představovat ochutnávku „díla, které bude na vrcholu roku 2021 oslavovat společně desáté výročí skupiny“.

Ohromující vizuál pro „Visitor“ byl natočen na Islandu ještě před pandemií a režíroval jej islandský režisér Thora Hilmars. Píseň je podle zpěvačky a kytaristky Nanny Bryndís Hilmarsdóttirové o „odpojení se na okraji změn, o tom, jak zmizí vše, co jste kdysi znali, a o tom, že se ocitnete v roli návštěvníka.“

Hilmarsdóttir pokračovala: „Bylo to napsáno a zaznamenáno, když byl svět úplně jiným místem, ale postapokalyptický svět videa se zdá být vhodný. Točili jsme k tomu videoklip na Islandu v mrazivém únoru těsně před zásahem pandemie. Jsme velmi rádi, že s vámi konečně můžeme tuto píseň sdílet. “

Kapela se v současné době připravuje na oslavy desátého výročí v roce 2021. Podle tiskové zprávy se fanoušci mohou těšit na „více nové hudby a dalšího vzrušujícího obsahu.“

Bruce Springsteen – Letter to You

V „Letter to You“, titulní skladbě z připravovaného alba legendárního amerického rockera Bruce Springsteena, zpívá o napsání promyšlené zprávy pomocí „inkoustu a krve“. Springsteen tak vlastně dělá to, co již dělal po celá léta a co bylo ingrediencí tolika jeho skvělých písní v minulosti. V „Letter to You“ je to nevyjadřuje pouze hudba, ale i text.

Springsteen řekl, že on a skupina E Street Band nahráli album Letter to You v surovém výbuchu energie po dobu pěti dnů a ani se neobtěžovali pokusit se jí zkracovat nebo nějak editovat. Takže píseň „Letter to You“ je již z principu naléhavá a upřímná. Sentiment písně se projevuje v jeho hlase a ve způsobu, jakým jeho věrná skupina E Street Band bez námahy a zkušeně hraje kytarové a klavírní linky se swingovými rytmy skladby.

SZA – Hit Different

SZA je konečně zpět se svou vlastní skladbou po dvou spolupráci na soundtracku, jedné s Justinem Timberlakem („The Other Side“ z filmu Trolls World Tour, resp. Trolové: Světové turné) a druhým s Kendrickem Lamarem („All the Stars“ z filmu Black Panther).

Jmenuje se „Hit Different“ a tentokrát má ona hvězdu, která ji na singlu podporuje: je jím hvězdný raper Ty Dolla $ign a o produkci se postaralo duo The Neptunes – tedy hvězdný Pharrell Williams a Chad Hugo .

S nostalgickou produkcí The Neptunes, nový singl zasáhl toto něžné místo, díky kterému byl debut SZA Ctrl v roce 2017 tak úspěšný. „Mýlíš se, ale bez tebe se neobejdu,“ (“You wrong, but I can’t get along without you,”) zpívá zranitelně a čestně

SZA režírovala video pro „Hit Different“ sama, s choreografií umístěnou na vrakovišti a na hromádkách sena. Zpočátku tančí se skupinou žen mezi rozbitými vozy, ale následně kamera přejde na sólové vystoupení SZA.

The Flaming Lips a Kacey Musgraves – God and The Policeman

Flaming Lips se spojili s nečekaným spolupracovníkem: country hvězdou s Grammy v kapse Kacey Musgraves. Musgraves zpíval již na jednom z minulých letošních singlů Flaming Lips „Flowers Of Neptune 6“, pro který poskytla vokální harmonie, jež tvořily pozadí. Nyní se dostala z pozadí k reflektorům a na místo mikrofonu, které je hned vedle frontmana Wayna Coyna. Album American Head, bylo vydáno prakticky bez oznámení data vydání předem a bez oznámení dalších detailů, a tak se teprve až po jeho překvapivém vydání ukázalo, že je na něm i další píseň s Kacey Musgraves.

Musgraves se zasloužilo o doprovodný vokál k písni „God And The Policeman“, předposlední skladbě nového alba American Head. „God And The Policeman“ má také zbrusu nové video. Musgraves v něm není (pokud není jednou z maskovaných komparzu, což se zdá nepravděpodobné). Místo toho režisér George Salisbury vypráví nejednoznačný příběh o tom, jak Coyne pronásledují policajti z důvodů, které nejsou zcela jasné.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář