Jedni z nejznámějších zástupců amerického alternativního rocku 90. let The Smashing Pumpkings připravují nové album. Ač zatím není znám jeho název a jeho datum vydání, kapela Billyho Corgana vydala dvojitý singl. Bring Me The Horizon nepřestávají překvapovat dalšími a dalšími originálními způsoby, jak mohou posunout svůj původní styl mísící alternativní metal a post-hardcorový někam jinam. Tentokrát spolupracují s anglickým rapperem YUNGBLUDem a na písni “Cyr” přivedou pořádnou dávku energie. Norská alternativní zpěvačka AURORA se s písní “Secret Garden” vrací do svého představivého dětství.

Svůj největší hit zatím vydali před pár dny BTS a už trhá rekordy. Nutno říct, že se jedná o jeden z nejpříjemnějších boybandových hitů poslední doby, možná i všech dob. Z jiného soudku tu je pak americká alternativní kapela s nostalgickým a zasněným zvukem Temples. V tomto výběru najdete ale také Saru Bareilles, Amy Macdonald a nebo poprvé oficiálně vydanou píseň Rolling Stones “All the Rage”.

Kompletní přehled novinek, remixů, alternativních verzí, demo nebo živých nahrávek najdete na tomto Spotify playlistu:

The Smashing Pumpkins – Cyr a The Colour of Love

Kultovní americká alternativní kapela The Smashing Pumpkins dala fanouškům první ochutnávky z nového alba skupiny a to hned dvojitým singlem. První singl “Cyr” doplnila ještě píseň “The Colour of Love”. Dosud nepojmenované album, které nemá ani datum vydání a bude pro skupinu prvním od roku Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun. z roku 2018..

Chystané nové album bude také druhým vydáním od doby, kdy se v roce 2018 dala dohromady převážně původní sestava, ve které vystupuje kromě frontmana Billyho Corgana, James Iha, Jimmy Chamberlin a dlouholetý kytarista Jeff Schroeder. Jediným chybějícím původním členem je tak basistka D’arcy Wretzky.

První singl „Cyr“ je zvláštní kombinací měkkého, moderního zvuku s agresivní industriální hudbou navozující pocity noční můry. Vše je navíc spojeno s videem, které vypadá, jako by se legendární mysteriózní seriál Twin Peaks přesunul do univerza Smashing Pumpkins. Přestože instrumentace a celková estetika písně mohou být daleko od toho, co by si představovali fanoušci starších kousků Smashing Pumpkins z 90. let, text písně stále obsahuje stále stejnou, utrápenou duši Smashing Pumpkins.

„Cyr“ bylo ostatně taky napsán v reakci na současný stav izolace vyvolaný pandemií a pocity, kdy se cítíte, jako byste křičeli, ale nikdo vás neslyšel.

Na druhém singlu „The Color of Love“ přebírá kapela tradičnější zvuk, který se více podobá jejich kořenům. S rytmem bubnu, který žene píseň kupředu je „The Color of Love“ také poháněna syntezátory. Avšak i když obsahuje mnoho prvků popové písně, na písni prosvítají paprsky klasických pocitů The Smashing Pumpkins.

Bring Me The Horizon – Obey with YUNGBLUD

„Obey“ je dlouho očekávaná spolupráce anglické post-hardcore kapely Bring Me The Horizon s rovněž anglickým rapperem YUNGBLUDem. Píseň hovoří o útlaku, kterým lidé trpí kvůli světovým politikům a vládcům. Píseň je však netradičně psána většinou z pohledu utlačovatele.

Oli Sykes prozradil časopisu Forbesu toto:

“Byla napsána v dubnu a květnu tohoto roku a byla velmi inspirována vším, co se děje. Je napsána velmi ze strany utlačovatele. Myslím, že každý byl zastaven ve svých stopách a myslím si, že mnoho lidí si uvědomuje, že možná odpovědní lidé nejednají v našem nejlepším zájmu. Způsob, jakým jsme denně krmení traumatizujícími a ničivými zprávami, kdy se znecitlivělí dostáváme k těmto informacím velmi snadno způsobil, že jsme jako náměsíční a otupělí vůči těmto zprávám,. A tak ve chvíli, kdy víme, že se všechny ty hrozné věci dějí, s tím nic neděláme.”

Hudební video režíroval samotný Sykese a představuje jeho a YUNGBLUDa uvnitř obřích robotů, z nichž se každý snaží velet městu a bojovat. Nakonec si však oba uvědomí, že chtějí spojit své síly.

Spolupráce už po několikáté předvádí schopnost Bring Me the Horizon vydávat se různými hudebními směry.

AURORA – The Secret Garden

Norská alternativní elektronická zpěvačka AURORA sdílela textové video ke svému novému singlu „The Secret Garden“.

Hlavní skladba pochází také ze soundtracku nového stejnojmennému filmu anglického režiséra Marca Mundena (Utopia, Ďáblova pouta…). Aurora jím navazuje na nedávný singl „Exist For Love“ a komerčně úspěšnou „Into The Unknown“ z animované pohádky Walta Disneyho Frozen 2.

Aurora prozradila pozadí vzniku písně britskému magazínu NME. “Napsala jsem to vlastně už dávno. Tehdy jsem byla docela malá fazolka,” řekla Aurora NME. “Vždycky jsem měla pocit, že tato píseň měla docela představivou duši. Byla jsem dítě s velkou představivostí a napsala jsem tuto píseň po prvním přečtení knihy ‘Tajná zahrada’. Když mě požádali, abych vytvořila píseň pro filmový remake, byla jsem tak šťastná a pokusila jsem se jim představit tuto starou píseň. Mělo to tak být.“

BTS – Dynamite

Ač naše redakce určitě nepatří mezi skalní fanoušky boybandů, čím dál tím populárnější korejský boyband BTS má za sebou už některé zajímavé písně. Nyní vydávájí pecku “Dynamite” a jen pár dní po jejím vydání je jasné, že je to obrovský hit

Jako svůj první singl v angličtině „Dynamite“ přineslo BTS největší dosavadní hit jejich kariéry v kariéře. “Dynamite” přineslo BTS vůbec poprvé 1. místo žebříčku americké hitparády Billboard Hot 100 a jen za první týden nasbíral song pouze na Spotify více než 124 milionů přehrání. Podle dat hudebního magazínu Billboard si přehrálo píseň jen první týden 17,5 milionů Američanů!.

„Dynamite“ slouží jako hlavní singl z nadcházejícího pokračování BTS po úspěšném albu Map of the Soul: 7 z roku 2020, které zahrnovalo hity jako „Black Swan“ nebo „On“. Letos v červenci kapela vydala japonskou verzi Map of the Soul: 7 – The Journey, které vévodila nová skladba „Stay Gold“.

Temples – Paraphernalia

Po loňském vydání třetího alba „Hot Motion“ Temples nyní sdílejí zcela novou skladbu „Paraphernalia“, kterou produkoval syn Johna Lennona Sean Ono Lennon.

“Vždycky jsem byl fanouškem kapely,” říká Lennon. “Viděl jsem je hrát za ta léta několikrát a vždycky to byla pěkná představení. Když jsem poprvé slyšel ukázku alba „Paraphernalia’, věděl jsem, že mají skvělé melodie.“

Zpěvák Temples James Bagshaw prozradil, že se snažil pomocí písně narušit dnešní digitální svět. „Ve věku neustálého rozptýlení se všichni snažíme najít soustředění a pocit klidu. ‘Paraphernalia’ zpochybňuje hloubku „skutečných“ spojení v digitálním světě.

Sara Bareilles – More Love

Skvělá a vždy perfektně elegantní americká zpěvačka Sara Bareilles letos makala na písních k seriálu Little Voice internetové televize Apple TV Plus. Deset z písní bylo shromážděno na novém albu More Love: Songs from Little Voice Season One. O produkci alba se postaral nejen producent, ale také hudebník Tyler Chestern, který hrál na posledním albu Mandy Moore Silver Landings, produkoval Devotion Margaret Glaspy. Kromě podobně důstojně zaměřenému ženskému popu ale v poslední době třeba produkoval také poslední album rockové kapely Switchfoot.

Album je zatím k dispozici pouze digitálně; fyzické vydání na CD a vinylu dorazí až za dva měsíce od 6. listopadu.

Amy Macdonald – Hudson

Nezapomněli jste ještě na Amy MacDonald? Skoro to vypadá, že po ní kromě střední a východní Evropy neštěkne už ani pes. Kdysi veleúspěšná skotská písničkářka, která zbořila hitparády se svým hitem “This is the Life”, jenž hrál úplně všuda, kam jste jen vlezli, naposledy vydala album Under Stars v roce 2017 (odkaz na recenzi). Nyní přichází s pop/rockovou hymnou inspirovanou příběhy, které jí Amyin táta vyprávěl o cestě do New Yorku s maminkou v 70. letech – asi proto zní píseň tak moc nostalgicky. Že by prostřednictvím tohoto příběhu vzpomínala alegoricky také na doby své největší slávy?

Rolling Stones – All the Rage

Nakonec legendy z Rolling Stones a jejich další nevydaná píseň “All the Rage”. „All the Rage,“ byla nahrána koncem roku 1972 během studiových sezení v jamajském Kingstonu, kdy se ve stejném období nahrály také mezi fanoušky volně šířené písně „You Should Have Seen Her Ass.“ Ale jak Mick Jagger řekl UDiscoverMusic, rozhodl se do ní napsat několik nových slov, aby píseň byla připravena na své první oficiální vydání.

„Je to jako velmi rocková skladba Rolling Stones,“ řekl. „Nebylo to hotové, nemělo to hotový vokál ani mnoho textů, [takže] ten jsem jí musel dokončit. Ale myslím, že kytarové party byly hotové. Možná přidali bicí, ale to je to, co byste stejně udělali – [přidali] trochu více maracasů a dalších věcí.“

Tradiční autor hudby Keith Richards se rozpovídal o podobnostech se známým songem “Brown Sugar”. „Zdá se, že některé písně jsou buď úzce spřízněné, nebo jsou bratranci jednoho druhého.“

Další dvě objevené skladby v reedici s celkem bizarním a legračním názvem Goats Head Soup jsou „Criss Cross“ a „Scarlet“, na které hraje další velká legenda – fenomenální kytarista Led Zeppelin Jimmy Page. Začátkem týdne Jagger odhalil, že když mu byla představena myšlenka vydat je, pomyslel si: „’Všechny jsou hrozné!’ To je vždy moje první reakce: ‚Jsou k ničemu!‘“ Pak ale dodal: Myslím, že se mi ty písně ale vždycky líbily, jenom nebyly dokončeny.“

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář