Takhle nadupaný týden jsme tu letos ještě skutečně neměli. Po 15 letech se vrátili dnes už legendární System of a Down, aby upozornili na válečné zločiny, které se v současnosti dějí v bitvě o Náhorní Karabach. Za jiných podmínek by byla na prvním místě Billie Eilish, která se očividně s novým albem vyměknout nechystá a všem vzkazuje: „Nejsem tvoje kámoška“. O tom jaká konkurence tento týden svědčí, že jsme nové písni Foo Fighters museli věnovat v pořadí až třetí místo. A to ještě následují perfektní písně české alternativní kapely Květy, country-rockera z Kentucky Chrise Stapletona a černobílého rapového dua Run the Jewels.

Kompletní přehled nových písní i s remixy, demo nahrávkami, nově vydanými verzemi i živými nahrávkami si můžete poslechnout na našem Spotify playlistu. Na našem Spotify profilu najdete také každý týden aktualizovaný playlist nových písní:

System of a Down – Genocidal Humanoidz a Protect The Land

System Of A Down vydali svou první novou hudbu po 15 letech a sdíleli dvojici písní s názvem „Protect The Land“ a „Genocidal Humanoidz“. Alternativní metalové legendy – všichni arménského původu – se znovu sešli, aby nahráli a vydali skladby ve snaze zvýšit povědomí a finanční prostředky uprostřed „strašlivé a vážné války páchané v [jejich] domovinách“.

Píseň vznikla jako reakce na nedávno propuknutý konflikt mezi oblastí Artsakhské republiky s podporou Arménie a Ázerbájdžánem. Skladby napsal a produkoval kytarista System of a Down Daron Malakian. Licenční poplatky za stahování skladeb prostřednictvím účtu Bandcamp kapely budou směřovat do Arménského fondu.

Klip obsahuje nedávné záběry z protestů a bojů na místě v Artsachu. Basista System of a Down Odadjian ve svém prohlášení vysvětlil: „Chtěl jsem ukázat sjednocení našich lidí po celém světě pro jednu společnou věc, ilustrující sílu. Spojili jsme tedy lidi všech věkových skupin a profesí, kteří věří ve stejnou věc a bojují za ni. “Je to jedna věc přijít s nápadem, ale vidět to ožívat, jak se to stalo s tímto videem, byla prostě neuvěřitelná.”

V dlouhém prohlášení doprovázejícím písně skupina podrobně popsala konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem v Náhorním Karabachu, sporné oblasti s velkou etnicko-arménskou populací, kterou Arméni označují jako Artsakh.

Sloučení skupiny následuje v návaznosti na to, že Tankian a Dolmayan veřejně sdílejí své protichůdné politické názory, přičemž druhý z této dvojice veřejně ocenil Donalda Trumpa při mnoha příležitostech. Minulý měsíc Tankian připustil, že je frustrován z toho, že má politicky opačný názor než Dolmayan, ačkoli objasnil, že jsou na „stejné straně“, pokud jde o otázky týkající se Arménie.

Billie Eilish – Therefore I Am

Přišel dlouho očekávaný další singl Billie Eilish. Nese název „Therefore I Am“. Text písně pojednává o záhadné osobě, které Eilish posílá jasnou zprávu: „Nejsem tvůj přítel nebo tak něco,“

V rozhovoru pro Zane Lowe z Apple Music prozradila o nové písni “Therefore I Am”, že píseň je velmi, pro rozdílné interpretace. „Jsem velmi zvědavá, na co lidé přijdou a také na to, jaké budou mít pocity, až to uslyší. Nevím. Ale ano, je to trochu zlá písnička. Líbí se mi to.“

Video, které bylo k písni připojeno, bylo natočeno pouze na iPhone, jak Eilish také prozradila, a ukazuje ji, jak běhá po opuštěném obchodním centru, kde si dává různorodé občerstvení. Zpěvačka dodala, že se „nemůže dočkat“, až její fanoušci uslyší album, které vyrobila během svého pobytu v karanténě kvůli pandemii koronaviru. Eilish těsně před vypuknutím pandemie zazářila na předávání cen Grammy, kde se stala nejmladším sólovým umělcem, který kdy vyhrál album roku.

Celkově vyhrála kategorie Nejlepší nový umělec, Píseň roku, Nahrávka roku a Album roku.

Foo Fighters – Shame Shame

Ačkoli Foo Fighters dokončili své nové album počátkem letošního roku, proces vydávání byl během pandemie pozastaven, protože bylo kapele znemožněno jet turné na jeho podporu.

Kapela nám však nakonec přeci jen něco nového dala a vypustila novou skladbu „Shame Shame“. Během uplynulého týdne se na veřejných místech začaly objevovat vtipy Foo Fighters s obrázky loga „FF“ spojeného s písmenem X, což je také římská číslice 10. Toto album bude totiž desáté album kapely.

Kromě toho došlo také k projekci videa s rakví v ohni, které nejspíše patří k dalším vodítkům k tomu, na co se můžeme na albu těšit. Foo Fighters byli tento víkend také hudebním hostem v oblíbeném americkém pořadu Saturday Night Live. Jak se dalo očekávat, kapela zahrála novou skladbu a později se vrátila na pódium ještě, aby zahrála jejich ověřený hit „Times Like These“.

Nové album se bude jmenovat Medicine at Midnight a měla by dorazit 5. února 2021.

Květy – Robot

Brněnská kapela Květy vydala další singl k novému chystanému albu. Po singlu “Do tmy” o kterém jsme informovali před 14 dny přišli s písní “Robot”. Ta stejně jako první jmenovaný singl obsahuje poněkud ostřejší a temnější styl než na který jsme byli od kapely Květy zvyklí z minulého alba a nebo dalších minulých alb.

Ještě než se píseň objevila na streamovaích službách, byl již před 14 dny na YouTube dostupný videoklip. V tom hraje hlavní kromě samotného zpěváka Kyšperského retro kamera a psychedelické záběry.

Kapela album nahrávala zčásti ve Zlínském studiu “V”, ale stejně jako na minulém albu budeme moct slyšet také kouzla producenta Ondřeje Ježka a jeho studia Jámor, kde se album mixovalo a masterovalo.

TIP: Chris Stapleton – You Should Probably Leave

Píseň “You Should Probably Leave” už není až zase takovou novinkou. Chris Stapleton jí totiž hrál na koncertech již dlouho a napsal jí někdy v roce 2016. Jak to tak dneska bývá, nějaká náhodná osoba na koncertně Chrise Stapletona natočila tuto nevydanou skladbu svým mobilním telefonem, a mnoho fanoušků si jí okamžitě oblíbilo.

Píseň s názvem, který v překladu znamená “Nejspíš bys měl/a odejít” však těsně po prohře Donalda Trumpa může rázem získat popkulturní přesah.

Čtvrté studiové album Chrise Stapletona Step Over vyšlo na konci minulého týdne.

Run The Jewels – No Save Point

Run The Jewels vydali zcela novou píseň s názvem „No Save Point“. Tato skladba je vůbec prvním novým materiálem rapového dua od vydání povedeného alba RTJ4 na začátku tohoto roku. Video „No Save Point“ bylo nyní sdíleno jako součást nového partnerství mezi Run The Jewels a připravovanou videohrou Cyberpunk 2077, která má vyjít 10. prosince. Níže můžete slyšet „No Save Point“ od Run The Jewels.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář