Frontman kapely Kasabian Tom Meighan ukončil spolupráci s kapelou poté, co bojoval s „osobními problémy, které ovlivnily jeho chování“. Mělo jít o domácí násilí, kterého se dopustil v dubnu a přispěly k tomu jeho dlouholeté problémy s alkoholem.

Členové kapely v minulém roce přestali nahrávat a vystupovat, avšak Tom Meighan řekl, že se v roce 2020 vrátí s novou hudbou. V pondělí však kapela oznámila, že Tom už nebude frontmanem Kasabian.

Jak informace ohledně odchodu Meighaneho prosakovaly na povrch

Kasabian v pondělí napsali, že ukončují spolupráci po vzájemné dohodě. Vyjádření Kasabian zní: „Tom bojoval s osobními problémy, které ovlivňovaly jeho chování již nějakou dobu, a nyní chce soustředit veškerou svou energii na to, aby se jeho život vrátil zpět do starých kolejích. Dále nebudeme komentovat“

Letos v březnu Tom v rozhovoru pro britský Q magazine otevřeně promluvil o svých psychických problémech.

„Ubližoval jsem si, nebudu lhát, má mysl byla špatná“. Dále uvedl: „Mohlo se to rok od roku hromadit. Nebral jsem za to odpovědnost a ovlivnilo to všechny kolem mě. Strašné“.

Videoklip písně “Clubfoot“ režírovaný Andrewem Johnem “W.I.Z.em” Whistonem byl inspirován odkazem činu Jana Palacha:

Tom v minulosti tvrdil, že porazil své démony a zasnoubil se s přítelkyni Vikki Ager. Před tím se se potýkal s rozvodem s jeho bývalou partnerkou Kim James se kterou má osmiletou dceru.

Pár hodin po oficiálním oznámení kapely o jeho odchodu, Tom Meighan ujistil fanoušky na Twitteru, že je na „dobrém místě“.

„Po dnešním oznámení jsem vám chtěl jen dát vědět, že se mi daří dobře. Teď jsem na opravdu dobrém místě. Děkuji za vaší lásku a podporu. Uvidíme se brzy,“ napsal.

Sám Tom Meighan přiznal, že důvodem byly problémy s alkoholem a domácí násilí

Samotná kapela poté ale nabídla podrobnější vyjádření. Jeho odchod z kapely se týká údajného domácího násilí, kterého se měl zpěvák dopustit. „Nikdo v této skupině nechtěl, aby se to stalo,“ uvedlo oficiální prohlášení zveřejněné na účtech sociálních sítí kapely Kasabian.

„Všichni jsme za posledních 23 let tak tvrdě pracovali a společně jsme měli velké plány pro naši budoucnost. Jsme úplně zlomení.“

„Ale nezbylo nám nic jiného, než požádat Toma, aby opustil kapelu. Neexistuje absolutně žádný způsob, jak můžeme přehlížet nařčení,“ napsali zbylí Kasabian.

Vyjádření kapely Kasabian k odchodu Toma Meighan na Twitteru:

Ve středu 8.7. pak ve večerních hodinách reagoval na toto další prohlášení Tom Meighan svým delším prohlášením. V tom se omluvil své bývalé snoubence, přátelům, rodině i kapele. Přiznal se, že měl dlouholeté problémy se závislostí na alkoholu a dubnový incident pro něj byl budíkem, který jej probudil, přihlásil se na léčení a nyní se 3 týdny po léčbě úspěšně drží střízlivý. Dodal také, že mu byla diagnostikována hyperaktivita, která sice jeho chování neospravedlňuje, ale dokázal díky tomu lépe pochopit své chování. Tom naznačil také, že se s jeho snoubenkou budou snažit znovuobnovit jejich vztah, protože je mezi nimi stále láska.

Vyjádření zpěváka kapely Toma Meighena k incidentu:

Kapela Kasabian se proslavila kombinováním rockové hudby s taneční hudbou. Vyhráli několik významných hudebních cen jako Brit Awards pro nejlepší britskou kapelu roku 2010. Kasabian vydali 6 úspěšných studiových alb —  Kasabian (2004), Empire (2006), West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009), Velociraptor! (2011), 48:13 (2014), and For Crying Out Loud (2017). Kasabian byli oblíbení také díky jejich výbušným koncertním vystoupením. V roce 2014 byli například headlinery pravděpodobně nejslavnějšího hudebního festivalu Glastonbury, který je považován za nejslavnější hudební festival současnosti.

V České republice Kasabian vystoupili třikrát. V roce 2010 na Open Air festivalu v Panenském Týnci, poté v roce 2015 na Colours of Ostrava a naposledy v roce 2017 na pražském Metronome Festival.

Kapela zatím nenaznačila, jestli bude pokračovat s jiným frontmanem. Její budoucnost je tak zatím nejistá.

Tato píseň z posledního alba Kasabian dostala trochu temný význam. Nejhorší jsou ty boxerské rukavice na jeho rukou:

Autor: Patrik Müller, Dominik Müller
Foto: Macerena Viza

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář