S písněmi se spolu s začátkem prázdnin roztrhl pytel, a tak přinášíme další přehled nových písní. Nejdete zde dvakrát Kanyeho Westa. Nejprve v jeho nové písni “Wash Us In the Blood“ s Travisem Scottem a pak na písni zaneprázdněného rappera Ty Dolla Signa “Ego Death“. Sesterské trio Haim vydalo album Women in Music Pt. III a jedna z nejpovedenějších písní z něj je něžná “Gasoline“. Bring Me the Horizon naopak příliš něžní nejsou a ač měli pochyby, rozhodli se nakonec vydat píseň s tématikou pandemie.

Nové písně vydali také Nothing But Thieves, nové EP vzešlo ze spolupráce Anety Langerové a slovenské skupiny Korben Dallas a my přinášíme píseň “Chladná”. Na popovém poli se vyplatí poslechnout si, jak Sia dělá kmotryni a startuje kariéru mladé zpěvačce, tanečnici a internetové hvězdě Kenzie. Už několikátou novou píseň letos vydal také zkušený britský rocker Paul Waller. Pokud popojdeme ještě více na sever, narazíme na skvělou píseň irské post-punkové kapely Fontaines D.C. Vrací se také populární alternativní metalová kapela Evanescence a po dlouhé době se něco také vylíhlo i z československého popu, který tady zastupuje Emma Drobná.

Kanye West – Wash Us In the Blood feat. Travis Scott

„Wash Us in the Blood“ je hlavní singl pro nadcházející studiové album Kanyeho Westa, které údajně ponese název God’s Country. Píseň odkazuje na západní křesťanskou víru –  „označení očištění v krvi“ znamená přijetí oběti Ježíše Krista. Bible mluví o očistné síle Kristovy krve v části 1, Jan 1:7 a podkapitole Bůh je světlo. Pomocí křesŤanské symboliky jakoby chtěl Kanye West něco sdělit černošské komunitě. Pokud chceme vědět co, může nám pomoci celá kapitola.

V kapitole „Bůh je světlo“ se doslova píše: „Toto je poselství, které jsme slyšeli od něj a které vám předáváme: Bůh je světlo a není v něm žádná tma. Říkáme-li, že s ním máme společenství, a přitom žijeme ve tmě, lžeme a nežijeme v pravdě. Žijeme-li však ve světle, jako je on ve světle, máme společenství mezi sebou a krev Ježíše, jeho Syna, nás očišťuje od každého hříchu. Říkáme-li, že žádný hřích nemáme, klameme sami sebe a není v nás pravda. Když ale své hříchy vyznáváme, Bůh je věrný a spravedlivý – odpustí nám naše hříchy a očistí nás od každé nepravosti. Říkáme-li, že jsme nehřešili, děláme z něj lháře a jeho slovo v nás není.“File:Gospel of John Chapter 1-3 (Bible Illustrations by Sweet ...

Další důležitou součást pro pochopení tvoří video a kontext toho, že nedávno Kanye West vyšel do politiky s protestujícími po smrti George Floyda a je na jakési misi pro to zlepšit podmínky pro komunitu. Nejkonzervativnější ze slavných raperů Kanye ale ve videu očividně komunitu pouze nestaví pouze do role obětních beránků. Naopak některé klipy, jako potyčky a auto, které přejelo lidi při driftování, mají posloužit jako zrcadlo hříchů, které páchá a musí se jich zbavit.

TIP: Haim – Gasoline

Haim vydali novou píseň “Gasoline“. Je to nejnovější singl, který vyšel z jejich nadcházejícího třetího alba.

Před vydáním alba Women in Music Pt III debutovalo trio v Los Angeles tuto stopu na Instagramu společně s videem, které je zachytilo v jejich domácím studiu.

Nové album Haim bylo vydáno 26. června. Album má většinou velice pozitivní recenze.

Bring Me The Horizon – Parasite Eve

Bring Me The Horizon vydali nový singl “Parasite Eve”, inspirovaný současnou celosvětovou pandemií.

Píseň přináší slib frontmana Oli Sykese, že další album britské kapely by mohlo být „doopravdy tvrdé“. Zůstává zde však také elektornika z minulého alba. Ta ale přechází z klaustrofobních elektronických rytmů do refrénů poháněných tvrdými kytarovými riffy.

Podle zpěváka Sykese byla “Parasite Eve” napsána klávesistou a vokalistou Jordanem Fishem poté, co začala pandemie.

Sykes o písni říká: „Parazit přišel z myšlenky napsat horrorovou píseň o přežití, ale když se pandemie začala rozvíjet, byly paralely tak podobné, že jsme se jí rozhodli na chvíli dát do šuplíku. Jak ale čas pokračoval, začali jsme cítit, jak relevantní ta píseň byla a že místo toho, abychom se tomu vyhýbali, měli bychom se zabývat touto temnou stranou. Přijmout ji a zpracovat, co se děje… ‘Parasite Eve’ je naše poselství naděje, zabalené do smutku a hněvu.“

Ve vizuálně působivém video “Parasite Eve” se objevuje také řada obrázků, které naráží na současnou pandemii a jsou zde například sestřičky držící injekční stříkačky, či postavy z japonských her s rouškami.

TIP: Ty Dolla $ign – Ego Death feat. Kanye West, FKA twigs & Skrillex

Ty Dolla $ign je jedním z nejplodnějších umělců s tím, kolik různých vlastních písní i spoluprácí s jinými vydává. Avšak ačkoli v roce 2019 vytvořil hromadu hostujících vystoupení, od  vytvoření týmu „MihTy“ s raperem Jeremihem v roce 2018 toho pod vlastním jménem nevydal mnoho.

Nyní se ale vrátil s velkolepou písní s velkolepým obsazení. Píseň se jmenuje „Ego Death“ a je zde Kanye West (který jen den před ním vypustil výše zmíněné “Wash Us in a Blood”, Skrillex a FKA Twigs. Podle oznámení se očekává jeho třetí studiové album „velmi brzy“.

TIP: Nothing But Thieves – Real Love Song

„Real Love Song“ je druhý singl z chystaného nového alba Moral Panic, které bude 3. studiovým albem anglické pětičlenné alternativní rockové skupiny Nothing But Thieves. Kapela neměla v minulosti příliš mnoho písní o lásce nebo vztazích a tak to napravili touhle písní, které ale není o nějaké snové představě, ale naopak o naturalismu lásky a o lásce z pohledu sebeuvědomění. Album Moral Panic by mělo vyjít 13. října.

Aneta Langerová, Korben Dallas, Dorota Barová – Chladná

Česká písničkářka Aneta Langerová a slovenská alternativní kapela Korben Dallas pojmenovali v zimě své EP jako Konečně. Jak ironickým se stal název z dnešního pohledu, kdy došlo k rušení koncertů a mnoho hudebníků kvůli tomu odkládalo vydání nových alb a stejně na tom bylo i Langerová a Korben Dallas. Langerová spolupracovala s Korben Dallas už v roce 2015 na singlu “Sen”. Nové EP je povětšinou minimalistické a obsahuje vlivy folkové hudby, alternativního rocku, soulu i popu.

Kenzie feat. Sia – Exhale

Teprve šestnáctiletá, stále ještě dětská hvězda Kenzie se proslavila hlavně svými tanečními dovednostmi a účinkováním v pořadech dětské televize Nickeldeon nebo juniorské verze Dancing With the Stars (americký originál Star Dance). S rozvojem sociálních sítí se samozřejmě stala také hvězdou na tomto poli a to zejména na video síti Tik Tok.

Už od roku 2011 se angažuje také do hudebního průmyslu a má za sebou spolupráce s Jessie J nebo další dětskou hvězdou Johnnym Orlandem.

Nyní se však zdá, že se Kenzie pomalu přesouvá do dospělé hudby a na pomoc přišla samotná producentka a zpěvačka Sia. Píseň “EXHALE” je velice chytlavá a objevuje se zde zejména protože jsme vycítili, že se jí může uchylovat k velké hudební kariéře a za takových 5 let prorokujeme, že Kenzie bude novou Miley Cyrus.

Paul Weller – More

Paul Weller vydal novou skladbu „More“ – třetí singl, který vyšel z jeho nadcházejícího alba On Sunset.

„More“ navazuje na předchozí singly „Village“ a „Earth Beat“ s Col3trane a na písni si do studia pozval kytaristu Josh McCLoreye z irské kapely The Strypes.

Weller začal psát album On Sunset prakticky ihned po vydání jeho alba z roku 2018 True Meaning. Zrovna “More” byla zamýšlená jako b-strana nějakého ze singlu, ale zpěvákovi a kytaristovi se nakonec zalíbila tolik, že se jí rozhodl vydat samostatně.

Nové album bude obsahovat také irské sesterské folkové trio The Staves, francouzskou zpěvačku Julie Gros, baskytaristy Jima Lea z legendárních Slade a další.

TIP: Fontaines D.C. – Televised Mind

Dublinská skupina je připravena vydat své druhé album A Hero’s Death 31. července a zatím sdílela svou titulní skladbu „I Don’t Belong“. Tohle je druhá pecka, které je pořádně hypnotická a nekompromisní. “All your laughter pissed away / All your sadness pissed away/ Now you don’t care what they say / Nor do I,” (“Jakmile tvůj smích odešel do pr**le / Všechen tvůj smutek odešel do p**dele / Teď je ti jedno, co říkají / Mi taky“) zpívají v pochmurné post-punkové písni Fontaines D.C.

Evanescence – The Game is Over

Ikonická kapela první dekády 20. století je pořád ve skvělé formě a zůstává verná svému původnímu stylu. “The Game is Over” není ale jen skvělá připomínka toho, co frčelo v roce 2003, ale pořád aktuální a populární styl alternativního metalu, která má zničující sílu a charakteristický fenomenální hlas kalifornské rodačky Amy Lee.

Emma Drobná – Yeah Baby!

Moderního českého popu, aby člověk pohledal, a tak musíme na Slovensko. Vítězka SuperStar Emma Drobná, spoluautor Štěpán Urban, její producent a česká odnož Warneru, se sice má ještě pořád co učit, co to znamená moderní produkce, ale je to i tak příjemná a chytlavá popová píseň.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář