Těsně po tom, co fanoušci rocku chválili Post Maloneho za to, jak se mu podařil koncert coverů Nirvany, je tu další populární raper Machine Gun Kelly, který se vydal do rockového žánru. S další novou písní “I Know Alone” přišly sestry Haimovy, které se tentokrát  výrazněji vzdalují od svého původního zvuku směrem k disko vlivům. Po rušném minulém roku je zpět i americká indie rocková kapela Big Thiefs a další povedený soundtrack stvořil Max Richter.

Kompletní playlist včetně znovu vydaných písní, remixů a toho, co se nevešlo, si pusťte zde:

TIP: Machine Gun Kelly – Bloody Valentine

Nevím, co se to děje. Post Melone zpívá s Ozzym a odehraje koncert, kde hraje jen Nirvanu, další současný populární raper Machine Gun Kelly se vrátil časem o něco méně a dal se do stylu emo rocku, který frčel na začátku tohoto století. Výsledek je ale perfektní a z “Bloody Valentine” jsou odvaření i fanoušci rapu. Dobré písně se prostě na žánry nedělí a tohle je styl, na kterém vyrůstala generace. Ta si od tohohle žánru odpočinula a teď je po něm zase hladová. Ale stejně je to šílený žánrový twist. Rok 2020 je skutečně hodně divným rokem plným zvratů a chystané rockové album Machine Gun Kellyho by mohlo být jedním ze zvratů pozitivních.

HAIM – I Know Alone

Nový singl HAIM „I Know Alone“ se vydává inspiracemi z taneční hudby. Rytmy legendárních elektrobubnů Rolland 808, éterické vokály s nezvykle silným efektem je to, co HAIM zvukově posouvá. Někdy to zní zatím trochu neohrabaně a zvláštně, ale chce tomu dát trochu čas a HAIM si jistě na nový styl zvyknou. Alespoň můžeme vidět HAIM v nové, neobvyklé směsi nových zvuků. Texty řešící vztahové problémy jsou ale naopak pro HAIM velice typické. “Od chvíle, co jsem byla venku, už uběhlo pár dní,” zpívá zpěvačka Danielle Haim v úvodních verších. Texty byly původně inspirovány pocitem osamělosti kapely po návratu z turné, avšak perfektně zapadají do toho, jak si všichni uspořádáváme svět při současné pandemii.

Big Thief – Love In Mine

Jedna z nejpracovitějších kapel současnosti — američtí indie rockoví Big Thief se vrátili po minulém vyčerpávajícím roku velice rychle. Nemáme ještě polovinu roku za sebou a Big Thief už vydávají novou píseň “Love In Mine”. Ta je velice poklidnou, houpavou písní, které velí akustická kytara. Každý hlas i nástroj tu ale má své místo a ten minimalistický přístup se vší tou perfektní nedokonalostí se povedl.

Max Richter – Elena & Lila (Titles Season 2) [My Brilliant Friend OST]

Poté, co jeden ze současných nejlepších neo-klasických skladatelů Max Richter, exceloval při tvorbě hudby pro seriály Leftovers nebo Black Mirror. Nyní má štěstí jeho skvělé hudby využívat italský dramatický seriál My Brilliant Friend.

Khalid – Eleven

“Eleven“ je druhým singlem z připravovaného třetího studiového alba teprve 22letého, ale už nyní velice úspěšného zpěváka Khalida z Georgie. Khalid na vydání písně připravoval své fanoušky na Twitteru a Instagramu už 7. ledna 2020 a o dva dny později byla vydána. Nyní “Eleven” dostalo i videoklip.

Gregory Porter – Pheonix

Gregory Porter je na nové písni “Pheonix” typicky nad věcí a elegantní. Celý soubor bude vydán společností Blue Note/Decca 28. srpna. Dvojnásobný vítěz Grammy sám říká o písní, že “Phoenix“ je o nemrtvém, nepotlačitelném duchu lásky. „Láska může padnout, může utrpět velkou ránu, ale může se zvednout z popela a pokračovat,“ přemítal o písni Porter. Nová skladba je nejnovější z řady již vydaných písní z alba, které také zahrnují písně gospelem insirovanou “Revival”, baladu “If Love Is Overrated” a píseň věnovanou Porterově rodině i fanouškům “Thank You”. O těchto písních jsme informovali v minulých přehledech nových písní.

Ghostpoet – I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep

Titulní píseň z nového alba londýnského hudebníka temných uliček Ghostpoeta “I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep”.

Bronson, Odesza – Heart Attack / Vaults

Pořádně dunivé a hypnotické údery elektronických bicích a éterický rytmus v novém bočním projektu trojčlenné EDM skupiny ODESZA, který se nazývá BRONSON. “HEART ATTACK” byla vydána spolu s více experimentální a odvážnou písní “VAULTS”. Na první jmenované písni skvěle zpívá londýnská zpěvačka a producentka Laura Bettinson.

PUP – Anaphylaxis

“Anaphylaxis” je první písní kanadské punkové kapely PUP od vydání třetího alba Morbid Stuff v dubnu 2019. Doprovodné hudební video obsahuje animaci od filmaře Calluma Scotta-Dysona. Zpěvák Stefan Babcock odhalil, že píseň byla inspirována nehodou při rodinném výletu. „Nápad na písničku jsem dostal, když jsem byl na chatě mé partnerky a na jejího bratrance se vrhly včely a celá jeho hlava se najednou začala zvětšovat,” prozradil Dyson s tím, že byl nešťastník nakonec odvezen do nemocnice, ale vše naštěstí dobře dopadlo a nakonec si z něj a jeho anafylaktického šoku ještě dělali legraci.

Arca – Nonbinary

Venezuelský producent/ka pobývající v Barceloně Arca vydal/a píseň, která je ještě obskurnější než jeho/její povedené minulé eponymní album Arca. Vlastním jménem Alejandra Ghersi je jedním z nejvíce experimentlních a nejprogresivnějších hudebních interpretů současné hudby.

Oasis – Don’t Stop… [Demo]

Málokdo to čekal, ale alespoň nějaké výhody doba sociálního odstupu přinesla. Noel Gallagher se doma tak nudil, až vytáhl starou sbírku svých CD nahrávek a našel tam tuhle skvělou píseň, kterou Oasis nestačili vydat, protože se rozpadli. Více o písni najdete v našem článku o jejím vydání.

Autor: Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář