Bývalý kytarista, druhý vokalista a hlavní mozek Oasis Noel Gallagher dnes na Twitteru oznámil, že doma našel ve sbírce svých CD nevydanou píseň z dob Oasis a že ji dnes o půlnoci zveřejní.

Článek byl aktualizován, píseň si poslechněte na konci článku.

Noel Gallagher si až dosud myslel, že píseň “Don’t Stop“, která vznikla v dobách Oasis, ale nikdy nebyla vydána, je už navždy ztracená. Píseň našel náhodně, když si v současné době dodržování sociálních odstupů, doma prohlížel krabici starých neoznačených CD. Noel Gallagher poté slíbil, že píseň dnes večer zveřejní.

Noel Gallagher (Foto: Wikipedia Commons)
Noel Gallagher (Foto: Wikipedia Commons)

Starší z Gallagherových bratrů se původně domníval, že jediný záznam písně je nekvalitní záznam, který ze zvukové zkoušky na vystoupení Oasis v Hong Kongu v roce 2009 a je nyní dostupný na YouTube pod “New Song: Bye Bye My Family“ (video naleznete na konci článku).

Dosud známý jen jeden nekvalitní záznam ze zvukovky

Píseň “Dont´t Stop“ však možná byla napsaná ještě dříve a to v dobách alba Don´t Believe The Truth před 15 lety (nebo se to Noel Gallagher alespoň domnívá).

Noel se na Twitteru vyjádřil takto:

„Zdravím všechny kluky a holky. Stejně jako zbytek světa jsem chtěl nějak zabít čas, takže jsem si říkal, že se konečně podívám, co je na těch stovkách neoznačených CD, které jsem měl doma v krabici. Jako by tomu osud přál a narazil jsem na staré demo, o kterém jsem si myslel, že je navždy ztraceno. Pokud vím, tak existuje pouze jedna verze této písně ze zvukové zkoušky v Hong Kongu před 15 lety.

Nejsem si jistý jestli verze ze zvukové zkoušky, je nahrána před demo verzi, protože na CD není žádné datum. Vím, že někteří z vás tuto píseň milujete, takže jsme si mysleli, že bychom ji mohli zveřejnit, abyste si ji mohli užít, nebo diskutovat o ní. Na internetu bude od půlnoci. Píseň se jmenuje: Don´t Stop. Doufám, že jste všichni v bezpečí a snažíte se přečkat karanténu s co nejmenší panikou. Nemáte zač, mimochodem.“

Po eskalaci sporů mezi bratry Gallagherovými došlo později v roce 2009 k rozpadu Oasis a od té doby vystupují každý samostatně. Noel Gallagher a jeho kapela High Flying Birds vydali 3 alba plné délky (recenzi na to poslední Who Bulit the Moon? si můžete přečíst na našem webu). Liam Gallagher založil kapelu Beady Eye, nyní ale vydal 2 alba pod vlastním jménem. Recenze na jeho poslední album Why Me? Why Not? je rovněž na našem webu.

Dosud nevydaná píseň Oasis “Don’t Stop”:

Autor: Dominik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář