5 nejdůležitějších momentů z koncertu Linkin Park & Friends k uctění památky...

5 nejdůležitějších momentů z koncertu Linkin Park & Friends k uctění památky Chestera Benningtona

od Patrik Müller -
Linkin Park & Friends k uctění památky Chestera Benningtona

V pátek proběhl v losangeleském amfiteátru Hollywood Bowl koncert k uctění památky Chestera Benningtona nazvaný Linkin Park & Friends Celebrate Life in Honor of Chester Bennington. Před sedmnácti a půl tisíci fanoušky, kteří se v průběhu koncertu smáli i plakali, kapela zahrála největší hity Linkin Park za pomocí členů kapel Blink-182, Sum 41, Yellowcard, Bush, System of a Down, Avenged Sevenfold, No Doubt a vystoupilo také mnoho dalších zpěváků a kapel. Tady je 5 nejzásadnějších momentů tohoto koncertu.

1. Spojení Alanis Morissette a No Doubt

Když byli představeni Tony Kanal, Adrian Young and Tom Dumont z No Doubt, přišla na pódium slavná zpěvačka s blonďatými vlasy, překvapivě to ale nebyla Gwen Stefani (možná protože na koncertu účinkoval i její bývalý manžel Gavin Rossdale z Bush). Byla to kanadská písničkářka Alanis Morissette s netradičním novým účesem. Čtyřka představila netradiční, hutnou a energickou verzi “Castle of Glass”.

Poté Morissette debutovala novou, doposud nevydanou demo píseň, o kterou Shinoda poprosil. “Chci nabídnout empatii všem lidem, kteří jsou na očích veřejnosti a všem těm, kteří trpí,” vysvětlila Morissette. Píseň věnovaná Chesterovi se jmenuje “Rest”.

2. “One More Light” a 17 500 světel nad hlavami

Více než sedmnáct a půl tisíce fanoušků, kteří dorazili na jedinečné vystoupení vytvořilo v titulní písni posledního alba, která vyšla jako singl v období Chesterovy smrti unikátní kulisu, když fanoušci zvedli nad hlavu své mobilní telefony a celé publikum se tak před Linkin Park rozsvítilo.

3. Mike Shinoda zazpíval svou novou píseň a v emotivní písni “Looking for an Answer” hledal odpovědi

V polovině koncertu se Shinoda posadil za klavír a začal vyprávět o tom, když se kapela dozvěděla o Benningtonově smrti. “O osm dnů později jsem něco napsal a chci se s vámi o to podělit,” řekl a přiznal, že píseň ještě není dokončena. “Nevím, co bude dál, ale chci se tomu nadále věnovat.”

Jeho hlas v emocionálním vypětí v průběhu písně několikrát přeskočil a párkrát udeřil do špatných kláves, to však ještě více podpořilo smutný kontext písně.

4. Proslov vdovy Talindy Bennington: “Nas**t na depresi.”

Od okamžiku, kdy Bennington zemřel, jeho manželka, se kterou byl Chester ženat téměř 12 let (a taky matka do jejich smíšené rodiny šesti dětí), prokázala neochvějnou statečnost, když mluvila na veřejnosti o prevenci sebevražd, depresi a sdílela dojemné rodinné fotografie a videoklipy, které uklidňovaly fanoušky v tom, že Bennington byl milován a milován nadále bude.

Talinda Bennington podtrhla svým proslovem pozitivní podtón koncertu, který byl spíše hezkou oslavou Chesterova života než traumatizujícím a pochmurnou vzpomínkovou akcí.

V jasném, upřímném, ale zároveň zlomeném hlasu pronesla Talinda Bennington ve svém proslovu fanouškům: “Chester a já jsme vždycky milovali, když jsme dali lidi dohromady. Náš dům byl plný rodinných příslušníků, přátel, dětí, psů, koček, ptáků, korytnaček… dnešní večer by se mu moc líbil. Byl neuvěřitelně hrdý na práci pro Music For Relief (nadace Linkin Park, která pomáhala lidem, které zasáhly přírodní katastrofy, pozn. red.). Věděl, že zachraňuje životy a zachraňovat životy je přesně to, co chceme dělat dál. Je čas, abychom si uvědomili, že duševní zdraví je stejně důležité jako naše fyzické zdraví. Je mým posláním usnadnit přístup ke zdrojům duševního zdraví.“

Talinda Bennington podtrhla svým proslovem pozitivní podtón koncertu, který byl spíše hezkou oslavou Chesterova života než traumatizujícím a pochmurnou vzpomínkovou akcí.

Profesionálové v oblasti duševního zdraví byli také přímo na místě v Hollywood Bowl jako okamžitá pomoc pro každého, kdo by potřeboval jejich pomoc.

“Nasrat, na depresi! Ať je na nás Chester hrdý,” zakončila v bojovném duchu Talinda svůj proslov.

5. Tolik talentovaných lidí na jednom koncertě…

Mezi hosty na koncertě se objevili například členové kapel Blink182, Sum 41, Yellowcard, Bush, System of a Down, Avenged Sevenfold, No Doubt. Kromě největších hitů Linkin Park zazněly i písně jiných interpretů — “I Miss You” zahrané Blink-182, cover verze písně U2 “With Or Without You”, nebo Boby Dylana “All Along the Watchtower”.

Kompletní setlist:

“Robot Boy” intro

“Iridescent”/Messenger Mash Up” (Jon Green, co-writer “Nobody Can Save Me” and “Battle Symphony”)

“Roads Untraveled” (Jon Green)

“Numb”

“Shadow of the Day into With Or Without You” (Ryan Key of Yellowcard)

“Leave Out All the Rest” (Gavin Rossdale of (Bush)

“Somewhere I Belong” (Taka Moriuchi of One Ok Rock)

“Castle of Glass” (Tony Dumont, Adrian Young, and Tony Kanal with Alanis Morrisette)

“Rest” (Alanis Morrisette)

“Nobody Can Save Me” (Steven McKellar of Civil Twilight, and Jon Green)

“Battle Symphony” (Jon Green)

“Sharp Edges” (Ilsey Juber, co-wrote “Talking to Myself” and “Sharp Edges”)

“Talking to Myself” (Ilsey Juber)

“Heavy (Kiiara & Julia Michaels)

“One More Light”

“Looking For An Answer” (Mike Shinoda)

“Waiting For The End” (Sydney Sierota of Echosmith)

“Crawling” (Oli Sykes of Bring Me The Horizon) and Zedd)

“Papercut” (Machine Gun Kelly)

“One Step Closer (Jonathan Davis of Korn), Ryan Shuck and Amir Derakh of Julien K)

“A Place For My Head” (Jeremy McKinnon of A Day To Remember)

“Rebellion” (Daron Malakian and Shavo Odadjian of System of a Down)

“The Catalyst” (Deryck Whibley from Sum 41)

“Miss you” (Blink-182)

“What I’ve Done” (Blink-182 with Mike Shinoda and Joe Hahn)

“In The End”

“New Divide”

“A Light That Never Comes” (Steve Aoki, Frank Zummo of Sum 41)

“Burn It Down” (M. Shadows of Avenged Sevenfold)

“Faint” (M. Shadows)

“Bleed It Out” (everyone)

Podívejte se na celý záznam koncertu níže:

Zdroje: Billboard, Mashable

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář