Alex Turner a zbytek ikonické kapely novodobého rocku Arctic Monkeys údajně pobývali v Butley Priory, bývalé bráně augustiniánského kláštera v anglickém hrabství Suffolk a pracovali tam na dlouho očekávaném dalším albu po Tranquility Base Hotel & Casino z roku 2018.

Podle webových stránek převorství Butley (Butley Priory), místa vzdáleného jen dvě hodiny cesty od Londýna na pobřeží Suffolku, zde skupina v červnu a červenci nahrávala své další, v pořadí sedmé album.

Prokecli to samotní vlastníci bývalého převorství

„Poslední měsíc u nás byla ubytována kapela, která nahrávala album,” začínal příspěvek na webových stránkách tohoto místa.

„Hudebníci milují akustiku Velkého sálu a Kreslírny s obrovskými klenutými stropy. Být při zalévání a pletí zahrady doprovázen kontrabasem, bicí a klavír linoucí se z otevřených dvojitých dveří bylo docela příjemné. Díky, Arctic Monkeys.“

Autor příspěvku si však zřejmě neuvědmil, že nahrávání tohoto alba nebylo ještě oznámeno a mělo být přísně tajné, a tak příspěvek rychle zmizel. Jenže tohle je internet a co je na internetu jednou, již na něm zůstane a tak se celá věc rychle rozkřikla.

Lidé na sociálních sítích příspěvek šířili už v době, kdy byl příspěvek na webu již smazán:

Impozantní stavba byla postavena v roce 1171. Ranulf de Glanville (asi 1112-1190), vrchním justiciárem krále Jindřicha II. a byl sesterskou nadací Ranulfova domu bílých kanovníků (premonstrátů) v opatství Leiston, několik mil severněji, založeném asi v roce 1183. Převorství Butley bylo zrušeno v roce 1538.

Začátkem tohoto roku bubeník Matt Helders prozradil, že kapela se pokoušela o napsání nové desky, ale jako mnoho dalších kapel a hudebníků se museli Arctic Monkeys potýkat s mnoha překážkami během pandemie koronaviru.

Album mělo být již hotové, ale v cestě stála pandemie

Matt Helders řekl: „Jednou z nich (překážek pozn.) je, že nás od sebe dělí moře. Všichni se na to těšíme. V normální době bychom na tom už dělali. Z naší strany rozhodně existuje touha udělat novou desku co nejdříve.“ Helders dále uvedl, že se ve svém domě v Los Angeles „neustále vrtá v mašinkách a syntezátorech,“ mám tady bicí,” řekl a dodal: “Stále se snažím určité věci vylepšovat a studovat.”

Hudebník byl v říjnu 2020 vyfotografován v nahrávacím studiu, což vedlo fanoušky ke spekulacím, že by mohla být na obzoru nová hudba. V lednu pak manažer Arctic Monkeys prozradil, že skupina „pracuje na hudbě” a původně plánovala nahrávat už loni v létě.

„V této poněkud chaotické době kluci pilně pracují a já doufám, že příští rok začnou pracovat na nových písních, nových nápadech, s výhledem na budoucí vydání,“ vysvětlil Ian McAndrew.

Poslední album bylo hodně retro-futuristické a mysteriózní:

Autor: Dominik Müller, Patrik Müller
Foto: RTP

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář