Paul McCartney odpověděl na zvěsti, že by příští rok mohl vystoupit jako hlavní hvězda festivalu Glastonbury. A vypadá to docela nadějně.

O tom, že by žijící člen Beatles mohl být vybrán jako hlavní hvězda jednoho ze tří dnů se spekuluje zejména protože tento ikonický festival bude v nadcházejícím roce 2020 slavit své 50. výročí.

FOTO Paul McCartney 2018
Paul McCartney na turné v roce 2018 (Foto: Wikipedia.org)

O jednom z nejlépe obsazených festivalech světa se vždy v Británii zuřivě spekuluje už po konci ročníku a tak 50. výročí nebylo překvapením, že i pro jubilejní ročník sázkové kanceláře v Británii vypsaly sázky na to, kdo bude headlinerem.

Paul McCartney: Možná je na čase vrátit se na Glastonbury

Spolu s Fleetwood Mac, Foals a Eltonem Johnem je McCartney největším favoritem.

McCartney se dnes ráno objevil v rozhlasovém pořadu BBC Radio 2 Breakfast Show (5. září) a když byl dotázán, zda o této záležitosti přemýšlí odpověděl: “Myslím tím, že lidé říkají, že by bylo dobré, kdybych to udělal, takže začínám přemýšlet o tom, jestli to dokážu, nebo zda by to byla dobrá věc.”

Poté legenda Beatles pokračovala: „Moje děti říkají: ‘Tati, musíme si promluvit o Glastonbury’ a myslím, že vím, co to znamená,“ řekl dnes. „Chodí každý rok, stejně jako dneska mnoho lidí. Je to skvělý festival a už je to docela dávno, co jsme tam naposledy hráli, takže možná je čas vrátit se.“ McCartney tak připomněl, že už to bude 15 let, co na Glastonbury naposledy zahrál.

McCartneyho první účast od roku 2005 si zakladatel festivalu Michael Eavis zřejmě nechce nechat ujít. „Paul je v tuto chvíli v dobré formě,“ řekl Eavis BBC Somerset. „Doufejme, že na padesátku dorazí. Nedělejte z toho ale velkou věc.“

Spekulovalo se i o Madonně, i o velkých návratech Oasis i Pink Floyd

I přes pozitivní vyjádření McCartneyho i pořadatele Glastonbury však hovoří v neprospěch fakt, že dcera Michaela Eavise a spolupořadatelka festivalu Emily Eavis uvedla již v roce 2017, že si již pro Glastonbury 2020 zamluvili 2 hlavní vystupující. Vzhledem k tomu, že se festival koná vždy 3 dny a pokud pořadatelé a McCartney jen neblafují a McCartney už s nimi není dávno domluvený, zbývá už nejspíše jen jedno místo.

Britský hudební tisk spekuluje také o dalších jménech. Pro jubilejní ročník tipují například také Madonnu, Arctic Monkeys, nebo (což už je takový evergreen tipl pro Glastonbury) návrat Oasis.

Oficiální sestřih nejlepších momentů z Glastonbury 2019:

Další z velkých návratů však Emily vyloučila. Pink Floyd na Glastonbury 2020 nezahrají. „V ideálním případě bychom chtěli mít mix starých a nových umělců,“ řekla britskému (dnes už jen webovému) hudebnímu magazínu NME.

Kromě toho se sám pořadatelům nabídl zpěvák Matthew Healy z kapely The 1975 a uvedl, že příští rok jsou připraveni na to, aby vystoupili jako headliner Glastonbury, pokud je pořadatelé osloví.

O Glastonbury se letos mluvilo hlavně v souvislosti s tím, že se pátečním headlinerem stal první Brit tmavé pleti Stormzy, pozornost vzbudilo i vystoupení lasvegaské kapely The Killers, kteří na pódiu pozvali Pet Shop Boys a kytaristu The Smiths Johnnyho Marra a nebo také v souvislosti se zákazem plastů na festivalu.

Nejlepší momenty festivalu Glastonbury si můžete připomenout v našem článku. Náš komentář ohledně záležitosti Glastonbury a zákaz plastů si můžete přečíst tady.

Paul McCartney vydal poslední album v roce 2018. Recenzi na album Egypt Station si můžete přečíst rovněž na našem webu.

A tady si můžete poslechnout singl “Fuh You” z posledního alba Paula McCartneyho Egypt Station:

Autor: Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář