Členové Foo Fighters, resp. jejich druhá kapela Dee Gees, kterou založili jak poctu Bee Gees a vydali pod ní album ve stylu disco, projížděla na náklaďáku v bílých oblecích za doprovodu disco hudby kolem skupinky protestujících věřících z kansaské organizace Westboro Baptist Church, která se vymezuje proti homosexualitě, židům, muslimům, ateistům i rockové hudbě.

Členové si tím “zpestřili“ dobu před vystoupení v Kansas City. Za doprovodu disco hudby se kdo jiný než Dave Grohl chytil slova a spustil:

„Dámy a pánové, chci vám něco říct. Protože víte co? Miluju vás! Opravdu,“ řekl Grohl protestujícím při hudbě. „Jak se na to dívám já, miluju všechny. To je to, co máte dělat… Dávám vám všechnu svou lásku a vy byste měli přestat nenávidět. Měli byste tancovat!“ vzkázal protestujícím zpěvák.

Po krátké zastávce se na výzvu policie “disco náklaďák“ zase rozjel a Dave Grohl zpozoroval, že někteří z protestujících začali alespoň lehce tančit do rytmu, což mu udělalo radost. „Viděl jsem že (ona) tančí“ řekl Dave Grohl a poté hned začal zpívat ve stylu Barryho Gibba, resp. Bee Gees.

Již třetí spor s protestujícími

Nebyla to však první zkušenost kapely z touto organizací. Už v roce 2011 se kapela rovněž v Kansasu a rovněž na nákladním voze rozhodla vyjet na protest, ale tenkrát na místo disca zvolili zahrát skladbu vytvořenou speciálně pro tu příležitost — “Keepin it Clean in KC“. Tehdy byli členové kapely oblečeni a přestrojeni parukami jako typická country kapela.

V roce 2015 zase Foo Fighters použili na protestující píseň Ricka Astleyho “Never Gonna Give You Up” a z jejich vystoupení pro členy této náboženské organizace se v Kansas City tedy stává již téměř tradice.

Video z návštěvy Foo Fighters na protestu:

Autor: Dominik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář