Zpěvák Brandon Flowers z lasvegaské indie rockové skupiny The Killers prozradil pro britský hudební webový magazín NME jména svých nejoblíbenějších zpěváků a hudebníků nebo „králu“, jak je rád nazývá. Prozradil také následující plány kapely, kdy by mělo být vydáno nové album a jaké bude.

„Brandon má mnoho svých králu“, řekl těsně před vystoupením na Glastonbury 2019 bubeník The Killers Ronnie Vannucci pro britský magazín NME.

Foto The Killers
Z původní sestav The Killers jsou od roku 2007 na turné pouze zpěvák Brandon Flowers (úplně vpravo) a bubeník Ronnie Vannucci, Jr. (druhý zleva) Foto: Press Here Now

„Jo, mám téměř patnáct svých králů. Liam Gallagher je jedním z nich,“ potvrdil.

Brandon následně přidával dalsí hvězdy, které obdivuje. „Don Henley, Peter Gabriel, Morrissey by byli králové, Bono by byl král, Springsteen by byl král.”

Flowers o Morrisseyovi: Zapomněl jsem, že je teď kvůli názorům v kaši, ale je to pořád král

Když padla věta o „Morrisseyových problematických politických názorech“ Flowers odpověděl: „Je to pořád král, je jedinečný v tom, čeho dosáhl, jeho statečnost, jeho texty a cit pro hudbu jsou naprosto neuvěřitelné. Zapomněl jsem, že je teď v kaši kvůli jeho názorům. Takže jsem ho neměl zmiňovat?“ dodal Flowers s narážkou na mediální odsuzování Morrisseyových názorů, který otevřeně podporuje nacionalistickou, proti imigrační a proti evropské unii orientovanou stranu Nigela Farage Brexit Party.

Jako vzdání pocty Morisseyově původní skupině The Smiths, The Killers požádali kytaristu Johnnyho Marra, aby se k nim připojil na pódiu Glastonbury a aby si spolu zahráli klasiku “This Charming Man“. Marr také zůstal hrát na závěrečnou píseň Killers, “Mr. Brightside”. Ještě předtím se k The Killers připojili Pet Shop Boys.

Nové album bude konceptuální

Skupina také prozradila nějaké podrobnosti o své nové nahrávce a potvrdila to, co už předtím napovídala — nové album bude konceptuálního charakteru (tzn. písně budou mít společné téma nebo příběh).

„S každým albem je těžké, aby nedocházelo k tomu, že se na nich vyskytují společná konceptuální témata a i na poslední to tak bylo,“ vysvětlil Flowers.

„Ve všech našich nahrávkách už něco z toho bylo. Day and Age toho byla plná a nemyslím, že by to lidi nějak nadzvedlo. Sam’s Town byla toho plně realizovaná verze. Nesnažili jsme se vytvořit konceptuální album, ale všechna naše alba mají prvky konceptuálního alba.“

Pilotní singl z minulého alba Wonderful Wonderful „The Man“ (2017):

Bubeník Ronnie Vannucci dodal: „Máme téměř třicet dokončených skladeb, takže se vrátíme a znovu je nahrajeme a najdeme tu linii, najdeme symetrii a díky tomu najdeme ten koncept.“

Skupina také potvrdila, že nová nahrávka by mohla být vydaná v roce 2020.

Rozpůlení The Killers

Kapela zatím nikde neprozradila, jak je to s tvůrčí stránkou alba. Původní členové — kytarista Dave Keuning a basista Mark Stoermer se totiž již nezúčastňují turné a kytarista Keuning dokonce nahrál v roce 2018 sólové album. Ačkoliv nikde nebylo uvedeno, že by již nebyli oficiálně členy kapely, vypadá to, že mají minimálně jednou nohou vykročeno z kapely nadobro obejít. Není tak jisté, zda se nebudou muset Flowers s Vannucci obejít bez nich i ve studiu.

Dave Keuning byl přitom stěžejním článkem ve tvůrčím procesu kapely a stojí například za ikonickými kytarovými melodiemi v “Mr. Brightside”, které byly úplně prvním, co z písně vzniklo. Na posledním albu Wonderful Wonderful to byla pouze jediná píseň, kterou složil Keuning, jenž si Flowers, který má jakožto frontman výhradní právo zvolit si písně, vybral na album.

Autor: Dominik Müller, Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář