Kapela z Las Vegas The Killers oznámila termín své nové desky. Nové album vyjde 13. srpna a na její tvorbě se podíleli zpěvák kapely Brandon Flowers, basák Mark Stoermer, bubeník Ronnie Vannucci Jr. a především na kytarových částech navrátilec Dave Keuning, který si dal v roce 2017 od nahrávání a koncertování pauzu a nebyl již aktivní součástí Killers.

Keuning se tím pádem nezapojil do nahrávání loňského alba Imploding The Mirage a tím se jednalo o první album od Killers, na kterém se nepodílel. Když už jsme nakousli minulé album, na produkci nového alba se podíleli producenti Shawn Everett a Jonathan Rado, kteří se podíleli již na zmíněném Imploding The Mirage.

Autobiografie o životě na vesnici uprostřed pouště

Frontman kapely Brandon Flowers vysvětlil, že album nesoucí název Pressure Machine „vykvetlo“ uprostřed pandemie způsobené koronavirem, která přerušila celosvětové turné kapely.

„Vše se zastavilo,“ dodal.

„A pro mě to bylo poprvé po dlouhé době, kdy jsem se setkal s tichem. A z toho ticha začala kvést tahle deska, plná písní, které by jinak byly příliš tiché a byly by přehlušené typickým zvukem desek Killers.“

Čtyřicetiletý Flowers vysvětlil, že nová deska je inspirována městečkem Nephi v Utahu, pětitisícovou obcí bez semaforů a s pšeničnými poli, kde hudebník v době svého dospívání žil.

Písně na albu vycházejí ze vzpomínek a příběhů, které Brandona Flowerse ovlivnily, když vyrůstal, a obsahují komentáře současných obyvatel Nephi o jejich městě.

Bubeník Ronnie řekl: „Bavili jsme se o tom, že se Brandon jako dítě přestěhoval do Nephi a uvízl uprostřed ničeho.“

Nový pohled na staré rány

Flowers dodal: „Objevil jsem smutek, se kterým jsem se nevypořádal, mnoho vzpomínek na dobu, kdy jsem byl v Nephi, je citlivých. Ale ty, které se vázaly ke strachu nebo velkému smutku, byly emocionálně nabité.“

„Teď už tomu rozumím víc, než když jsme s kapelou začínali, a doufám, že se mi podařilo tyto příběhy a životy v tomto malém městě, kde jsem vyrůstal, zachytit,“ dodal Flowers.

Kromě návratu původního kytarista Kueninga tak slibuje album zajímavou paralelu s Flowersovými osobními vzpomínkami a světem lockdownů a omezování sociálních kontaktů.

Kapela Killers měla vystoupit v ČR již v létě 2020 a poté letos v rámci ostravského Colours, oba termíny festivalu Colours of Ostrava ale byly zrušeny z důvodu pandemie. Festival byl přesunut i s The Killers jako hlavním účinkujícím na rok 2022. Kapela zatím neupřesnila, zda se zakládající člen kapely kytarista Dave Keuning zúčastní také živého hraní, fanoušci ale mají nyní daleko větší naději, že uvidí The Killers v originální sestavě.

Trailer na nové album The Killers:

Autor: Dominik Müller, Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář