Festival Colours of Ostrava ohlásil na svém Facebooku a internetových stránkách účinkování skupiny N.E.R.D. Festival je označil za hlavní hvězdu letošního ročníku. Přidají se tak k dalším vělkým jménům, mezi které patří například Jessie J, London Grammar, George Ezra, Future Islands nebo Ziggy Marley.

„Kapela N.E.R.D. zahraje v České republice vůbec poprvé, a rozšíří tak seznam letošních domácích premiér, který zahrnuje například Jessie J, Grace Jones, London Grammar, Ziggy Marleyho nebo Calexico,” prozradila ředitelka festivalu Zlata Holušová zakládající si na pestrost hudebních žánrů i lokalit, odkud pocházejí umělci. “Program jsme se snažili sestavit tak, aby kombinoval kvalitní celosvětově známá jména s obrovským výběrem skutečných hudebních perel považovaných v zahraničí za zásadní hudební události součanosti,” dodala Holušová.

Mezi další zajímavá jména festivalu patří například Cigarettes After Sex, Kaleo, Beth Ditto, Mura Masa, Aurora, Seasick Steve, GusGus, Jon Hopkins, HVOB, Slaves, Lewis Capaldi nebo Nick Mulvey.

Skupina N.E.R.D má počátky již v dávném mládí, kdy se tehdy dvanáctiletý Pharell Williams potkal se spolužákem hodin školní kapely Chadem Hugem. Po letech experimentování a učení se hudebním i studiovým technikám, kdy se k nim často přidával například i další dnes velmi úspěšný producent a rapper Timbaland, se spojila dvojice s Shaem Haleym a dnešní ústřední trojice N.E.R.D byla kompletní.

Zatímco ve svém dalším projektu The Neptunes sypali Pharell Williams  a Chad Hugo jeden průzračný hit za druhým, s N.E.R.D tíhli k daleko složitější, alternativnější hudbě a spolupracovali s Kanye Westem, Linkin Park nebo Gorillaz. Do roku 2010 vydali čtyři střídavě úspěšná alba a s komerčním dopadem si vlastně hlavu nelámali. O to větší šok způsobil s No One Ever Really Dies: tím, že se navzdory úspěšným kariérám vrátili k N.E.R.D a pochopitelně záběrem na politiku. Na otázku v čem považují album za zvláštní, Chad tajemně odpověděl: “Protože z vesmíru máte lepší pohled na zemi.

Pharell Williams bude zpívat a hrát na klavír a klávesy, Chad Hugo na kytary, klávesy a saxofon a za bicí s perkusemi usedne Shay Haley. A k tomu početná kapely, sboristky a tanečníci. Dohromady pořádná show střídající jeden velký hit za druhým.

S Chadem tvoří Williams od 90. let produkční duo The Neptunes – “tovární linku na výrobu obřích hitů” – jeho vlastní kariéra už ale sahá daleko za hranice běžnosti: zpěvák a hudebník se věnuje také módě, designu, multimédiálnímu projektu I Am OTHER a značce Billionaire Boys Club.

Williams produkoval nespočet úspěšných nahrávek, prodal přes milión alb, získal jedenáct Grammy (a desítky nominací) a několikrát byl nominován i na filmového Oscara. Napsal globální hity pro sebe i Daft Punk, Jay-Z, Britney Spears, Justina Timberlaka, Snoop Dogga a další.

Pharell Williams patří mezi komerčně nejúspěšnější osoby v hudebním showbyznysu. Hity jako “Get Lucky”, “Blurred Lines” a “Happy” se umístily na předních příčkách hitparád nejžádanějších písní po celém světě. Od roku 2014 mu také patří hvězda na hollywoodském Chodníku slávy.

Letošní album No_One Ever Really Dies se vyznačovalo přechodem od kytarové hudby směrem k elektronice a politickým narážkám na zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Výsledem bylo album pro trojici více žánrově tradiční a daleko méně experimentátorské než alba předchozí. Pořád ale velice zábavné podobně jako alba minulá.

Recenzi na nové album N.E.R.D No One Ever Really Dies můžete číst na našem webu.

Dámy a pánové, hlavní hvězda letošních Colours, N.E.R.D v čele s Pharrellem Williamsem ?➡️ bit.ly/Tam_nemůžu_chybět

Zveřejnil(a) Colours of Ostrava dne 21. březen 2018

 

Zdroj: Oficiální stránky festivalu

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář