Foo Fighters hráli v O2 aréně dvě a půl hodiny. Dave Grohl...

Foo Fighters hráli v O2 aréně dvě a půl hodiny. Dave Grohl málem zapomněl na svou nejlepší píseň

od Patrik Müller -
Foto Foo Fighters v Praze
Foo Fighters v Praze

Foo Fighters před vyprodaným pražským publikem zahráli nové písně “Run” a “La Dee Da”, stejně jako covery slavných písní jako “Money” od Pink Floyd. V závěru koncertu nechyběl ani nečekaný host, kterým byl Jaz Coleman z Killing Joke.

Foo Fighters začínali v trochu táborákovém stylu, když na pódiu nejdříve vylezl sám Dave Grohl, začal prorbrnkávat svou modrou kytarou značky Gibson a začal zvolna, jakoby si jen tak přišel zabrnkat do zkušebny: “Dovolte, abych se vám představil, jmenuji se Dave,” pokračoval humorně: “Mám tady tu sebou kapelu, se kterou hraji už 22 let a to znamená, že máme zku***ně hodně písniček, které vám můžeme zahrát.” Dave Grohl pak začal spolu s diváky zpívat “Times Like These”, načež se pak přidala i celá kapela složená ze členů: Taylor Hawkins – bicí, vokály; Chris Shiflett – kytara, vokály; Nate Mendel – basová kytara; Pat Smear – kytara. Nechyběl ani dodatečný člen kapely pro turné – klávesista Rami Jaffee.

Kapela následovala dalšími, tenotkrát svižnějšími hity “All My Life” a “Learn to Fly”, poté zahrála “Something From Nothing” z posledního alba Sonic Highways, dobře známou “Pretender” a pak následoval moment, kdy se jednotliví členové kapely představovali, přičemž vždy vystřihli nějaký úryvek slavné písně jiných interpretů. Nejprve rozezněl O2 arénu “Crazy Train” od Ozzyho Osbourna, následovalo “Money” ze slavného Dark Side of The Moon Pink Floyd a medley zakončil cover “School’s Out” Alice Coopera. Kapela nevynechala ani další ze svých velkých hitů “Walk”, “These Days”, “My Hero” a “Wheels”. Foo Fighters zakončili hlavní část večera svým novým singlem “Run”.

Kapela před přídavkem ani úplně neodcházela z pódia, jen tak postávala na boku a v podstatě plynule přešla za rozsvícených světélék mobilů diváků ke svižné písni “Monkey Wrench”. Pak přišla chvíle pro hosta. Zpěvák kapely Killing Joke, který má v Praze byt a je z něj už málem pravý pražák, si přišel s kapelou zazpívat “Requiem” z alba Killing Joke vydaného v roce 1980. Po vrcholném momentu koncertu “Best of You” Dave doopravdy zapomněl na to, že mají zahrát ještě “Everlong” – poslední z velkých hitů kapely, který včera večer ještě nezazněl a který je většinou fanoušků považován za to vůbec nejlepší z tvorby kapely. Dave Grohl chybičku napravil svým špičkovým komunikováním s publikem, které nezanedbal ani na malý okamžik. “Nejsme ta nejprofesionálnější kapela na světě,” okomentoval se svým typickým humorem situaci.

Z O2 arény snad nikdo nemohl odejít nespokojen. Kapela zahrála všechny své velké hity, hrála s obvyklým hrdinským nasazením, Dave byl jako vždycky sympaťák a k tomu ještě přidali “Foos” úryvky slavných písní a jako třešničku na dortu ještě společnou písničku s ikonou post-punkové scény. Co víc si přát?

Podívejte se na úvod koncertu:

Kapela 27.6. v Praze v O2 aréně zahrála:

 1. Times Like These
 2. All My Life
 3. Learn to Fly
 4. Something From Nothing
 5. The Pretender
 6. Crazy Train / Money / Keyboard Solo / School’s Out (Ozzy Osbourne/Pink Floyd/Alice Cooper cover)
 7. Cold Day in the Sun
 8. Congregation
 9. Walk
 10. These Days
 11. My Hero
 12. Skin and Bones
 13. White Limo
 14. Arlandria
 15. Rope
 16. La Dee Da
 17. Monkey Wrench
 18. Wheels
 19. Run

 20. This Is a Call
 21. Requiem (s Jazem Colemanem; píseň Killing Joke)
 22. Best of You

 23. Everlong

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář