Gorillaz přijedou v listopadu poprvé do ČR

Gorillaz přijedou v listopadu poprvé do ČR

od Patrik Müller -

Minulý týden spatřilo světlo světa album Humanz, první nové studiové album kapely po sedmi letech, a dostalo se mu vřelého přijetí. A nejen to, vstupenky na jejich americké koncerty se tento měsíc vyprodaly dřív, než byste řekli švec. Vstupenky na pražský koncert Gorillaz budou v prodeji od 5. května v síti Ticketportal.

A nyní, po utajené londýnské březnové show – kterou popsali v Time Out London jako “Bez debat jeden z nejlepších koncertů, které jsme viděli za mnoho posledních let.” – se tohle světově nejúspěšnější virtuální představení vydá na podzim na pouť Evropou s finále ve Velké Británii v listopadu a prosinci. V České republice se objeví 14. listopadu v pražské O2 areně. A jestli se máme poučit z nedávné historie, tyhle vstupenky zmizí stejně tak rychle.

Na The Humanz Tour vystoupí Murdoc Niccals (basová kytara), Noodle (kytara), Russel Hobbs (bicí) a 2D (zpěv) za doprovodu Gorillaz live band, kterou tvoří Damon Albarn, Gabriel Wallace, Mike Smith, Jesse Hackett, Jeff Wootton, Karl Vanden Bossche, Seye Adelekan – společně s vybranými účinkujícími z hvězdné sestavy velké rodiny Gorillaz.

Nové album Gorillaz vyšlo 28. dubna 2017 na Parlophone Records. Recenzi připravujeme.

Během uplynulých týdnů se toho u Gorillaz událo mnoho: kapela vydala pět nových skladeb, bodovala s nejúspěšnějším debutem v historii YouTube, s klipem režírovaným Jamie Hewlettem -360°, šestiminutovým animovaným filmem ‘Saturnz Barz (Spirit House)’; představila novou aplikaci míchané reality a užívala si další skvělý převratný úspěch, kdy 2D a Murdoc poskytli MistaJamovi svoje vůbec první reálné interview, streamované live z Londýna fanouškům po celém světě.

Kompletní seznam evropských a britských koncertů:

LISTOPAD 2017:

1 Luxembourg – Rockhal
2 Vienna – Stadthalle
4 Copenhagen – Royal Arena
5 Oslo – Spektrum
6 Stockholm – Hovet
8 Zurich – Samsung Hall
9 Geneva – Arena
11 Munich – Zenith
13 Budapest – Aréna
14 Praha – O2 arena
17 Berlin – Max-Schmeling-Halle
18 Dusseldorf – Mitsubishi Electric Halle
19 Hamburg – Sporthalle
21 Amsterdam – Ziggo Dome
22 Brussels – Forest National
24 Paris – Zénith
27 Brighton Centre
29 Glasgow – Hydro

PROSINEC 2017

1 Manchester – Manchester Arena
2 Birmingham – Barclaycard Arena
4 London – O2 Arena

Zdroj: Ticketportal.cz

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář