Kalifornská skupina Weezer chce, aby byl jejich rok 2022 pořádně nabitý novými deskami. Weezer si nahystali hned čtyři nová alba, které plánují vydat ke každému ročnímu období.

Frontman kapely Rivers Cuomo se během kovidové krize věnoval psaní písní. Na nová alba se mohou fanoušci těšit na jaře, v létě, na podzimu a v zimě příštího roku.

Ve stylu The Strokes i Elliota Smithe

„Zřejmě to bylo tím že jsem měl spoustu času, takže jsem napsal čtyři alba, která vydáme příští rok,” řekl zpěvák během nedávného vystoupení v pořadu Good Morning America. „Jmenuje se to Seasons a každé album vyjde v první den ročního období.”

„Jaro je taková pohodovka,“ vysvětlil. „A pak se přesuneme k tanečnímu rocku, na podzim ve stylu Strokes a na zimu k prosmutnělému akustickému albu ve stylu Elliotta Smithe,“ vysvětloval Rivers Cuomo svůj záměr.

Weezer už letos stihli potěšit své fandy tím, že vydali dvě alba. V lednu vydali Ok Human a v květnu vydali Van Weezer.

Kapela Weezer měla vystoupit v České republice v létě 2020 v rámci festivalu Rock for People spolu s Fall Out Boy a Green Day tvořili velkou pop-punkovou americkou trojici, která měla být hlavním tahákem festivalu. Pro Weezer to měl být v České republice vůbec první koncert vůbec.

Weezer nově vydali také živou verzi písně “All My Favorite Songs” z letošního alba OK Human, kterou nahrali s losangelskou filharmonií:

Autor: Dominik Müller
Foto: Kate Sumbler

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář