Kytaristovi Rolling Stones Ronovi Woodovi našli rakovinu. „Teď už jsem OK,“ říká

Kytaristovi Rolling Stones Ronovi Woodovi našli rakovinu. „Teď už jsem OK,“ říká

od Patrik Müller -

Když Ronnie Wood absolvoval rutinní prohlídku, dozvěděl se od svého lékaře šokující zprávu. Prozradil, že v ten moment si myslel, že je čas říct rodině sbohem.

“Někdo tam nahoře mě musí mít rád,” říká Wood a myslí pravděpodobně na divoká léta plná alkoholu, heroinu a kokainu. Kromě toho ale také léta kouření cigaret, která byla pravděpodobně hlavní příčinou jeho onemocnění. “Jak můžu prožít 50 let kouřením a všemi ostatními mými špatnými návyky, aniž by se tam (v těle, pozn. red.) něco dělo?” Řekl Wood v rozhovoru pro Event Magazine.

“Takže… šel jsem ke svému starému dobrému doktorovi Richardu Dawoodovi, protože já, Mick Jagger, Keith Richards a Charlie Watts, se musíme nechat vždy zkontrolovat, než vyrazíme na turné, a zeptal se mě, jestli chci, aby šel v prohlídce hlouběji, zkontroloval mé srdce, plíce a krev. Řekl jsem: “Jdi na to.”

Wood zastaví dramaticky na okamžik svůj monolog, vědom si závažnosti jeho předchozí situace. “A pak přišel se zprávou o tom, že jsem měl tuhle supernovu, co mi hořela na levé plíci. A abych byl naprosto upřímný, nebyl jsem překvapen. Věděl jsem, že jsem neměl rentgen od té doby, co jsem v roce 2002 navštívil Cottonwood (rehabilitační klinika v Tucsonu v Arizoně, pozn. red.). Zeptal se mě, co chci dělat, a moje odpověď byla jednoduchá: Prostě to ze mne dostaň!”

Podívejte se na video Rollign Stones k narozeninám Ronnieho Wooda. Jsou v něm také vidět obrazy, které namaloval:

“Ale pak přišel týden testů. Potřebovali vědět, jestli se rozšířila do mých lymfatických uzlin. Kdyby se to stalo, bylo by to po celém mém těle. To byl jeden týden, kdy jsem nevěděl, co bude dál. Sally (Humphreys, jeho žena, pozn. red.) byla úžasná. Teprve potom až to skončilo mi řekla, že to bylo nejhorších sedm dní jejího života. Byl jsem připraven na špatné zprávy, ale také jsem věřil, že budu v pořádku. Kromě doktorů jsme to nikomu neřekli, protože jsme nechtěli, aby si ​​tím peklem někdo procházel s náma,” řekl Wood. “Rozhodl jsem se, že kdyby se rakovina rozšířila, nepřistoupil bych na chemoterapii. Nenechal bych si do těla vpouštět ten bajonet (sečná zbraň podobná noži nebo dýce, pozn. red.).”

Ronnie se přitom takto nerozhodl kvůli tomu, že by byl přesvědčen o neúčinnosti chemoterapie, ale kvůli vlasům. “Ne. Tyhle vlasy by nikam nemizely. Řekl jsem: ‘Tohle neexistuje.’ Věřil jsem, že bude vše v pořádku. O týden později se vrátili se zprávou o tom, že se nerozšířila, a řekl jsem: ‘Tak teď to vyřešíme.’ Těsně než jsem zavřel před operací oči, podíval jsem se na doktora a řekl mu: “Nechť boj započne.”

“Jsem v pořádku. Ale budu chodit na kontrolu každé tři měsíce. Zachytili ji brzy. Lidé se musí nechat zkontrolovat. Vážně se musí zkontrolovat! Byl jsem šťastný, ale vždycky jsem měl velmi silného strážného anděla, který mě hlídal. Podle práva na život bych tady už neměl být.”

Ronniemu Woodovi je 70, od roku 2012 je ženat se Sally Humphreysovou, 39 letou divadelní producentkou. Před rokem se jim narodily dvojčata.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář