Bývalý frontman ikonické kapely britského rocku Oasis Liam Gallagher potvrdil, že o něm letos vyjde nový dokument. Ten nese název As It Was, právě byl dokončen a v průběhu roku bude vydán.

Už minulý rok se Liam Gallagher nechal slyšet, že nový film slibuje emocionální příběh o tom, jak se jeden z největších rockových frontmanů všech dob propadl z vrcholu do života na okraj společnosti plného nudy, chlastu a právních bitev.

File:Liam Gallagher - Reading Festival - Sunday 27th August 2017 (36480300940).jpg .jpg
Liam Gallagher na festivalu Reading 2017

Film režírovaný Charliem Lighteningem také slibuje popis toho, jak se se Liam snažil dostat ze stínu svého bratra Noela, který byl jakožto primární skladatel i textař Oasis brán často jako hlavní strůjce úspěchu.

Liam zpět na vrcholu

Liam Gallagher po rozpadu Oasis v roce 2009, který způsobily dlouhodobé spory s jeho bratrem, založil spolu s kompletní poslední sestavou Oasis kapelu Beady Eye. Po dvou albech ale nenaplnila to, co si od ní slibovali. Liamovi spoluhráči — kytarista Gem Archer a bubeník Chris Scharrock tak pro změnu přešli do kapely High Flyin’ Birds Noela Gallaghera a Liam na krátkou dobu takřka zmizel z hudebního života.

Zvěsti o jeho sólové kariéře započaly záznamem z tuctové irské hospody, kdy si jako náhodný návštěvník vzal do ruky kytaru zapůjčenou od postarších hudebníků kteří zde zrovna hráli a zahrál a zazpíval píseň “Bold”, která se později objevila na návratovém albu As You Were.  Na tom spolupracoval s žádaným producentem Gregem Kurstinem a slavilo slušný úspěch. Liam Gallagher poté odzpíval několik povedených koncertů na nejslavnějších britských festivalech jako Glastonbury a Reading. Asi nejpamátnější je ale jeho předem neohlášené vystoupení na benefičním koncertu One Love na podporu obětí bombových útoků po koncertě Ariany Grande v Manchesteru, který byl mimo jiné vysílán naživo také Českou televizí.

As It Were, As It Was

„Právě jsem viděl film As It Was a bylo to mega,” napsal Liam na svém Twitteru a poděkoval všem zúčastněným za spolupráci.

Název filmu As It Was (Jak to bylo) odkazuje na první sólové album Liama Gallaghera nazvané As You Were (Jaký jsi byl).

Režisér Lightening minulý rok prozradil, že dokument bude popisovat jeden z největších comebacků rockové historie krok za krokem a divák bude mít příležitost být toho součástí.

Ačkoli datum vydání filmu ještě nebylo oznámeno, Liamovi fanoušci mohou navštívit jeho koncert letos v létě, kdy odehraje koncertní šňůru napříč Evropou. Součástí koncertů je také návštěva Prahy a to v rámci festivalu Metronome. Liam Gallagher se tak podívá do ČR poprvé od koncertu v rámci turné k albu Be Here Now v roce 1998. Liam vystoupí jen pár desítek metrů od místa prvního koncertu konaném v holešovické hale.

Vydání nového alba Liama Gallaghera je odhadováno na letošní podzim. Minulý rok zpěvák poodhalil, že spolupracoval s “armádou skladatelů” v Los Angeles. Později také dodal, že spolu napsali 20 nových písní, které „změní váš život.“

Níže se podívejte na videoklip písně “Wall of a Glass” z prvního sólového alba Liama Gallaghera As You Were:

Autor: Patrik Müller, Dominik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář