Weezer – Africa (Toto cover)

Před šesti měsíci si jistá 14letá Mary založila Twitterový účet, který měl jediný účel: přimět Weezer, aby nahráli cover na nestárnoucí klasiku americké rockové kapely Toto. Weezer vyhověli a píseň nahráli. Jejich předělávka obsahuje většinu původních prvků, přes refrén lze ale slyšet jejich typické punkové power akordy.

Father John Misty – Please Don’t Die

Spirtituální cesta Fathera Johna Mistyho, který strávil v minulém roce celé dva měsíce uzavřený v hotelovém pokoji ho provází i na novém singlu “Please Don’t Die”. Father John Misty nejdříve střídavě postává a sedí v neuklizeném hotelovém pokoji a poté se propadne do podsvětí, kde v zemi mrtvých bojuje o vysvobození, k čemuž mu nakonec pomůže jeho žena.

St. Vincent – Fast Slow Disco

St. Vincent (Annie Clark) po sérii přestavení z minulého roku, kdy do podkladů aktuální desky MASSEDUCTION hrála na kytaru a zpívala úplně sama bez kapely, přešla na pódia festivalů a s sebou si vzala i připravenou novou kapelou, se kterou zahrála písně z MASSEDUCTION, více či méně lišící se podobě silně elektronického alba. Jedna z písní, která se lišila oproti studiové verzi nejvíce byla původně pomalá smyčcová balada “Slow Disco”. Živá verze je skutečné disko a nová studiové verze pojmenovaná “Fast Slow Disco”, je oproti verzi živé, ještě o něco zrychlená.

Charli XCX – 5 In The Morning

Charli XCX patří mezi nejvíce nespoutané popové umělkyně poslední doby a od počátečních rádiově přívětivých popových hitů jako “Fancy” a “Boom Clap”, přestoupila k odvážným experimentům na minulém albu Pop 2 a novinka “5 In The Morning” je čistě rapový song. Jak se pohybuje v tomto žánru, si můžete sami poslechnout.

The Internet – Come Over

Losangeleské R&B/hip hopové seskupení The Internet se vrací s tropickou a romanticky zmatenou peckou středního tempa, která je postavena na sexy basové lince.

Gorillaz – Humility a Lake Zurich

První singl z nového alba Gorillaz The Now Now, které by mělo vyjít 29. června se jmenuje “Humility” a obsahuje kromě Damona Alborna také legendárního amerického jazzového kytaristu a zpěváka George Bensona. Nová píseň Gorillaz a letním klipem z Venice Beach a Jackem Blackem. Co více si přát… Druhou uvolněnou peckou je instrumentální “Lake Zurich”.

The 1975 – Give Yourself A Try

“Give Yourself A Try” je první singl manchesterské indie kapely 1975 po jejich dlouhé přestávce. Jemná, pohodová synth-popová skladba bude umístěna na jejich třetím studiovém albu s názvem Brief Inquiry into Online Relationships.

Lilly Allen – Lost My Mind

Také Lilly Allen je zpět a vydává třetí ochutnávku z nového alba No Shame, které by mělo vyjít 8. června.  “Lost My Mind” je singl podobný elektronickému a relaxačnímu stylu již vydaného “Higher”.

Autor: Patrik Müller

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář