Současný společenský stav způsobený pandemií nového koronaviru už se začíná projevovat na nově vydaných nahrávkách. Rolling Stones upravili svou novou píseň “Living In a Ghost Town“ tak, aby seděla do současného stavu. Jake Bugg svou píseň ani nemusel upravovat, ale perfektně mu do současné situace seděla. Nemusíte se ale bát, že všechny nové písně budou souviset s koronavirem. Everything Everything se zamýšlejí nad psychologií, Trivium i Car Seat Headrest používají metonymie s krví a The 1975 se zamilovali online.

Kompletní playlist nových písní i s remixy a staršími, znovu vydanými písněmi naleznete na našem Spotify profilu:

The Rolling Stones – Living In A Ghost Town

Hned po vypuknutí koronavirové krize jsme doufali v to, že někteří umělci reagují na tuto situaci a je to tady hned od samotných legend rock’n’rollu. Jedna z největších kapel všech dob Rolling Stones.

“Life was so beautiful
Then we all got locked down
Feel like a ghost
Living in a ghost town, yeah,”

ozývá se z písně, která je perfektním soundtrackem pro současnou situaci. O okolnostech vzniku této překvapivě vydané písně promluvil Mick Jagger pro Apple Music: „Nebylo to napsáno pro tuhle situaci. Bylo to napsáno o tom, že jste na místě, které bylo plné života, ale teď už je to bez života. Jen jsem si tak hrál na kytaru a napsal to opravdu rychle. Tak za 10 minut. Keith Richards a já jsme měli pocit, že bychom jí měli vydat, ale řekl jsem: ‘No, ale musím ještě to trochu přepsat.’ Nechtěl jsem to ale popravdě přepisovat příliš a píseň zůstala z většiny stejná.“

Když vydají novou píseň Rolling Stones, je to vždycky obrovská událost. Reakce na píseň jsou nadšené jak od fanoušků, tak od tisku. Britský The Guardian například nazval píseň “nejlepší píseň Rolling Stones  za celá léta”.

Píseň může mít i s videoklipem jednou skutečnou historickou hodnotu.

Everything Everything – In Birdsong

Píseň produkována předním producentem Johnem Congletonem „In Birdsong“ rozšiřuje zvukovou paletu britské alternativní elektronické skupiny Everything Everything o neortodoxní zvukové prozkoumávání s bohatými syntetickými texturami a typickým vášnivým falsetem Jonathana Higgsa.

Frontman Johnathan Higgs o písni řekl: „V Birdsong“se snažíme představit si, jaké by to bylo být prvním člověkem, který si byl vědom vlastního vědomí.“ K písni ho inspirovala práce akademického psychologa Juliana Jaynese a teorie bicamerální mysli. “Hlavní myšlenkou je, že v jedné fázi měli lidé dvě oddělené mysli. Jednu uvnitř každé poloviny našich mozků a zprávy nebo příkazy byly doručovány jednou a přijímány druhou.“

Jake Bugg – Saviours of the City

Také anglický zpěvák Jake Bugg reaguje na současnou situaci písní “Saviours of the City”. “Napsal jsem jí minulý rok se svým kamarádem Robertem.” Je to píseň, kterou jsem nepředpokládal vydat tak brzy, ale zdá se, že rezonuje s tím, co se právě děje, a dává pro mě nějakým způsobem smysl, “říká Bugg o své nové písni.

Trivium – Bleed Into Me

Po vydání devátého alba Trivium s názvem What the Dead Men Say vydala skupina na nové hudební video pro „Bleed Into Me“.

Tato píseň se mísí s tím, co fanoušci zatím mohli z tohoto alba slyšet. Z minulých písní “Catastrophist“ nastavilo tón svým epickým rozsahem, následoval pár zničujících skladeb –  „What the Dead Men Say“ a titulní skladba „What the Dead Men Say“. Zde Trivium nabízí rovnováhu s více nakloněnou, něžnou, ale zároveň anthemickou skladbou.

TIP: The Streets, Tame Impala – Call My Phone Thinking I’m Doing Nothing Better

The Streets, birminghamský projekt rapera a producenta Mike Skinnera, sdílel svou velmi očekávanou novou spolupráci s Tame Impala Kevina Parkera.

Nové album None Of Us Are Getting Out Of This Life Alive má vyjít 10. července a budou na něm účinkovat kromě Tame Impala také IDLES, Ms. Banks, Jimothy Lacoste, Hak Baker a další.

The 1975 – If You’re Too Shy (Let Me Know)

“If You are To Shy (Let Me Know)” je rychlá píseň s kytarou a osmdesátkovými retro syntezátory. Jedná se už o sedmý vydaný singl z připravovaného alba Notes on a Conditional Form. Matty zpívá ve vcelku vtipné písni o svém poblouznění online dívkou, dost možná nějakou dívkou z pornografie. Skladba byla debutována naživo 15. února 2020 v Nottinghamu ve Velké Británii.

Incubus – Karma, Come Back

Americká kapela, kterou si většina spojí s její nejslavnější érou z 90. let a albem Make Yourself byla vždy crossoverovou kapelou, která mísí několik žánrů a umí se pohybovat mezi funkem až metalem. Nyní vydali nové EP Trust Fall a první píseň z něj “Trust Fall” si, ačkoliv je to píseň spíše melodická a pop-rocková, bere určité inspirace ze zvuku z industriálního rocku a je to rozhodně jenda z nejzajímavějších písní Incubus poslední doby.

Car Seat Headrest – There Must be More That Blood

Americká alternativní kapela, která v roce 2018 zazářila se znovu nahraným a vydaným albem Twin Fantsasy pokračuje ve vydávání nových singlů. “There Must be More That Blood” je další skladba z jejich nadcházejícího alba Making A Door Less Open. Jedná se o čtvrtou píseň, kterou Car Seat Headrest sdílela z nového alba, které je naplánováno na 1. května. Singl následuje písně „Hollywood“, „Martin“ a “Can’t Cool Me Down“.

PVRIS – Gimme a Minute

Americká elektro-rocková kapela PVRIS kvůli současné situaci odkládá album Use Me na 10. července. Frontmanka Lynn Gunn vyjádřila své rozhořčení kvůli tomu, že nemůže fanouškům nabídnout album v původním termínu, který byl původně už 1. května. Alespoň však PVRIS nabídli fanouškům nový singl z alba.

James Blake – You’re too Precious

Už jsme tady měli písně z dřívějška, které byly upraveny pro současnou situaci (Rolling Stones), či se do současné situace hodí a byly proto vybrány pro vydání (Jake Bugg). James Blake je ale jeden z prvních, kteří vydali píseň, která vznikla během celosvětové karantény, kdy většina lidí na celém světě uvízla doma.

King Gizzard & the Lizzard Wizard – Anamnesis

“Anamnesis” je nová Instrumentální píseň, která byla vyrobena King Gizzard & the Lizzard Wizard pro jejich dokumentární snímek o turné Chunky Shrapnel pro část, která ukazovala turné po Evropě.

Gabrielle Aplin – One of Those Days [Piano Version]

A ještě bonus na závěr jako uklidnění k tomu všemu, co se děje – krásná piánová verze písně “One of Those Days” z jejího nového alba Dear Happy. 

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář