V přehledu nových písní najdete nové písně populární americké indie rockové kapely The Strokes, další píseň přidal také Damon Albarn a jeho animovaní Gorillaz. K našemu potěšení se po skvělém albu Jericho Sirens se singlem vrátila také post-hardcorová kapela ze San Diega Hot Snakes, londýnský alternativní hudebník Ghostpoet, anglická kapela Enter Shikari i australští The Beths.

The Strokes – Brooklyn Bridge To Chorus

Kultovní americká kapela z New Yorku, která se proslavila svým debutem Is This It? The Strokes je zpět s melodickou písní, která, jak je u The Strokes už od jejich počátků zvykem, je načichlá retro atmosférou 70. a 80. let. Juliana Casablancas s nostalgickým tónem vzpomíná na lidi a vzpomínky podobným způsobem jako jeho oblíbené kapely z osmdesátých let. Vyrovnává se nicméně s tím, že tyhle věci jsou už v minulosti a hledá kolem sebe nové přátele, aby mohl pokračovat v životě také směrem kupředu. “Brooklyn Bridge To Chorus”

TIP: Gorillaz – Aries (feat. Peter Hook & Georgia)

I nová píseň slavného projektu Damona Albarna Gorillaz má v sobě kus osmdesátých let a jenom se pokračuje v tom, že syntezátorové legendy jako Korg Moog nebo Korg MS-10 vytvořené na konci 70. let a začátku 80. let jsou mezi producenty stále velice oblíbenými. Asi nebude náhoda, že se pak píseň jmenuje stejně jako sice trochu méně slavný, ale zato vzácnější syntezátor Aries Modular 300, jehož vznik se také datuje až do 70. let. Příznivci kytarového zvuku však nemusí smutnit, protože i ty zde hrají velice významnou roli. Kytary v ozvěně skvěle spolupracují se syntezátory na vykreslení přítomné fantazijní atmosféry.

Hot Snakes – I Shall be Free

Minulé album post-hardcorové kapely ze San Diega Hot Snakes Jericho Sirens bylo fenomenální. Potěšila nás proto, že se Hot Snakes nechystají nikam odejít a ačkoliv byla mezi jejich dvěma minulými alby mezera 12 let, teď přišli s novým singlem poměrně rychle. Ačkoliv Hot Snakes nové album zatím neoznámili, “I Shall Be Free” je příslibem, že tomu tak být může.

Ghostpoet – Nowhere to Hide Now

Ghostpoet přijde se svým pátým sólovým albem „I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep“ přistál 1. května a tohle je nejnovější kousek z něj.

Přímá píseň, která opět zní jako soundtrack temných nočních uliček evropských měst důstojně následuje povedenému minulému albu Dark Days + Canapés z roku 2017.

Cee Lo Green – Lead Me

Pokud dáváte přednost spíše pohodovější hudbě, s novou optimistickou písní “Lead Me”, která je moderním soulem přišel také zpěvák a také vlastně hudební bavič Cee Lo Green.

Gregory Porter – Thank You

No a s další optimistickou písní, i když více ze staré školy je tady fenomenální zpěvák Gregory Porter, který vás spolehlivě roztleská i v době celospolečenské karantény.

Enter Shikari – THE GREAT UNKNOWN

Enter Shikari znovu dokazují, že elektronický rock není žádné klišé, ale dá se dělat pěkně šťavnatě a progresivně. Anglická kapela vytahuje prvky EDM podžánru glitche a míchá je s moderním metalem. Ideální pro ty, kdo mají rádi kytary, ale mají rádi, když se do toho přidá trochu více šťávy. Produkovat tohle všechno dohromady jistě není lehké, ale zní to dobře.

The Beths – Dying To Believe

Pokud byste ale přeci jen dali šanci více tradičnímu rocku, je tady jedna z nejzajímavějších kytarových kapel současnosti, novozélandští The Beths. Jejich nové album Jump Rope Gazers vyjde 10. června.

Rucka Rucka Ali – Corona Cabello (ooh na na) feat. DJ Not Nice

Kalifornského komediálního rappera Rucka Rucka Aliho proslavily parodie na slavné hity plné hodně černého a kontroverzního humoru. Jeho nová píseň reaguje na aktuální koronavirovou pandemii a jako předlohu si rapper vybral hit Camily Cabello a Young Thuga “Havana”.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář