Weezer vydávají další píseň z jejich nadcházejícího alba Van Weezer. Song “Hero“ je věnován všem, co pomáhají se zvládnutím pandemie. Novou píseň vydala rovněž Halsey, která poprvé spolupracovala s americkým DJ Marshmello a vznikla z toho píseň “Be Kind“. Gorillaz věnovali píseň také, ale zesnulé legendě a jednomu ze zakladatelů afrobeatu Tonymu Allenovi. Písně vydali také Little Simz, Sia, Pokáč a další.

Kompletní playlist i s remixy, alternativními verzemi již vydaných písní nebo se znovu vydanými písněmi si můžete pustit na našem Spotify:

TIP: Weezer – Hero

Weezer přicházejí s albem vzdávajícím hold, ale možná i neurážlivým způsobem malinko utahujícím si z legendární hard rockové kapely 80. let Van Halen a klišé, které okolo nich vznikly. Jejich píseň „Hero“ se zdá být hudbou kapely bratrů Van Halenů a zpěváků Sammyho Hagara a Davida Lee Rotha lehce inspirována i po zvukové stránce, spíše je to ale návrat Weezer do svých vlastních hudebních vod, konkrétně k albu Hurley (2010). Je to třetí skladba a druhý singl ze 14. studiového alba Weezeru nazvaného jako Van Weezer.

Hudební video obsahuje fanoušky kapely, kteří si přes obrazovku podávají dopis zpěváka Riverse Cuoma a jak se ukáže na konci, dopis je poděkováním všem, kdo pomáhají se zvládnutím pandemie nemoci COVID-19.

Marshmello & Halsey – Be Kind

„Be Kind“ je povzbuzující píseň, která zpochybňuje motivy druhého člověka ve vztahu. Avšak místo toho, aby se zpěvačka v textu vracela k bolístkám minulosti, hledá něco lepšího. Uprostřed toho nakonec Halsey ujišťuje danou osobu, že zde bude, aby jej podporovala.

Je pravděpodobné, že tato píseň je o rapperovi G-Eazym, se kterým Halsey dříve chodila. Píseň je první spoluprací Halsey a kalifornského DJ Marshmello.

Gorillaz – How Far? (feat. Tony Allen & Skepta)

“How Far?” je čtvrtá píseň v hudební sérii hudby a videoklipů Gorillaz Song Machine. Píseň s britským rapperem Skeptou, legendárním bubeníkem skupin Fela Kuti a Africa ’70 Tonym Allenem vyšla dva dny poté, co ikonický bubeník ve věku 79 let zemřel.

Právě tomuto bubeníkovi pocházejícímu z Nigérie, ale později žijícímu ve Francii, jenž měl velký podíl na vzniku žánru afrobeat, Gorillaz věnovali tuto skladbu jako poctu. K jejich videoklipu pak připojili Allenův citát: “Chci se postarat o mladé — mají zprávy a já je chci je uvést do rytmu.“

Little Simz – might bang, might not

Talentovaná Londýnská rapperka Little Simz vydala EP Drop 6 a jeho otevírací písní je ostrá píseň “might bang, might not”, ve které Little Simz používá o něco tvrdší “low key” styl než na minulém albu Greay Area.

Sia – Saved My Life

Popová zpěvačka a skladatelka Sia představuje svou novou skladbu, kterou napsala s popovou hvězdou Dua Lipou a aby těch hvězd nebylo málo, produkoval jí člověk, který je vnímán jako hvězda mezi producenty – losangeleský producent Greg Kurstin.

Rhiannon Giddens – Just The Two Of Us (feat. Sxip Shirey)

Americká folková zpěvačka Rhiannon Giddens vydala novou píseň a hudební video. Píseň je předělávkou klasiky amerického soulového zpěváka Billa Witherse. Video obsahuje fotografie a videa pořízená přáteli a rodinou v karanténě a pracovníky v systémech zdravotní péče v Severní Karolíně a New Yorku. Na nahrávce je možné slyšet také dlouholetého spolupracovníka Sxipa Shireyho, který hraje na harmoniku a postaral se o elektronické zvuky, které je možné v písni slyšet. Výtěžek z písně jde do fondu Global Giving’s Coronavirus Relief Fund.

Pokáč – I když jsme plešatý ft. Anna Slováčková

Vtipná, ale vzhledem k účinkování Anny Slováčkové hlavně dojímavá píseň populárního tuzemského písničkáře Pokáče, který je součástí projektu pro pomoc s rakovinou.

Stormzy – Own it feat. Ed Sheeran & Burna Boy

„Own It“ je čtvrtý Stormzyho singl z loňského studiové alba Heavy is the Head. Je to zároveň už třetí Stormzyho spolupráce s britským popovým písničkářem Edem Sheeranem.

Magnetic Fields – I’ve Got Date With Jesus

Poslední singl amerického alternativního projektu Magnetic Fields, “I’ve Got a Date With Jesus“, je jednou z písní, která se objeví na novém albu Quickies, jenž je připravené na vydání už 15. května. Album bude obsahovat 28 polo-krátkých písniček, z nichž každá je označena excentrickým, koncepčním příběhem. Stephin Merritt se tak nejspíš chystá pokračovat v podobném stylu jako na perfektním minulém albu 50 Song Memoir, které jsme zařadili do výběru nejlepších alb roku 2017.

Další nové písně:

Mogwai – Major Threat

Paul Weller – Village

Jason Mraz – Wise Woman

Rolling Blackouts Coastal Fever – Falling Thunder

Willie Nelson – I’m the Only Hell My Mama Ever Raised

Blossoms – Paperback Writer (In Isolation)

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář