V přehledu nových písni přinášíme tématickou píseň české alternativní kapely Zrní, která v sobě nese křesťanské motivy. Se souvisejícími křesťanskými tématy vyrukovali ale i američtí The 1975. O tom, že současná kytarová scéna je možná vůbec nejsilnější v Austrálii, přesvědčí s dalšími vydanými písněmi z jejich nových alb Rolling Blackouts Coastal Fever a Violent Soho. Kvalitní pop tady zastupuje Dua Lipa, která sklízí nadšené reakce na její nové album a heavy metal floridští Trivium.

Kompletní playlist nových písni i s různými remixy, alternativními verzemi písní a znovu vydanými písněmi najdete v tomto Spotify playlistu. Pokud Spotify používáte, můžete sledovat náš profil:

TIP: Zrní – Mír a déšť a odpuštění

„Stůj při nás v těžkých chvílích,“ začínají Zrní tuhle píseň z jejich nového alba Nebeský klid. Jakoby přesně předpověděli, co se bude ve světě dít. Píseň, která si bere výrazné inspirace s lidové hudby má v době náboženské chorálové prvky, v druhé polovině však přejde v elektronický krautrock s bicími jako inspirovanými krautrockovou érou Davida Bowieho. Toto spojení bezpečné nostalgie, kterou nabízí minulosti a naopak chaosu a nejistoty, které nabízí budoucnost, je velice působivé a znepokojivé. Zrní si skutečně nemohli vybrat pro vydání písně lepší čas než nyní.

The 1975 – Jesus Christ 2005 God Bless America

Teprve několik hodin čerstvá píseň The 1975 nese zajímavý název “Jesus Christ 2005 God Bless America”. V minimalistické produkcí můžeme slyšet pouze akustickou kytaru spolu se vzdálenými lesními rohy.

Zpěvák Matthew Healy zpívá o své lásce k Ježíši Kristu, ovšem spíše sarkastickým tónem. Posléze se k němu přidává losangeleská zpěvačka Phoebe Bridgers, která z příběhu písně odbočí a vypráví příběh o zamilování se do dívky jménem Claire, která žije vedle, aniž by byla schopna projevit své pocity.

“Jesus Christ 2005 God Bless America” je už šestou písní z nového alba Notes on a Conditional Form, které by mělo vyjít 22. května.

Rolling Blackouts Coastal Fever – She’s There

Po skvělé písni “Cars in Space” vydává australská indie rocková kapela Rolling Blackouts Coastal Fever píseň “She’s There”. Nové album Sideways to New Italy vyjde 5. června.

Dua Lipa – Break My Heart

Zpěvačka Dua Lipa působila v dobách svého debutového alba jako ne moc zajímavá prefabrikovaná značka producentů, která nemá moc, co zajímavého nabídnout. Čerstvě vydané album Future Nostalgia, ale sbírá jen samé nadšené reakce. Není to ale ani až takové překvapení, protože indície byly již z povedených singlů “Don’t Start Now” a “Love Again”.

Violent Soho – Canada

Čerstvě vydané album mají také další australané v naše výpisu – grungeoví Violent Soho. A album bude soudě podle vydaných singlů “Pick it Up Again” nebo titulní “A-OK” zřejmě za to. Grunge nezemřel! Tady je další povedená píseň Violent Soho.

Trivium – What The Dead Men Say

Ve “What the Dead Men Say” je všecho, co je Trivium, vysvětluje frontman kapely Matt Heafy. „Na tomto albu je slyšet správné složky minulého, současného a budoucího Trivium. Kytarista Corey Beaulieu k tomu pro magazín Loudwire dodal: „Chtěli jsme stavět na základech, které jsme založili u posledního alba. Nahrávka obsahuje všechny prvky, které jsou Trivium – spolu se všemi z nás, kteří byli ochotni posunout hranice své kreativity. To vedlo k vysoce inspiratitivnímu a rychlému procesu psaní a nahrávání, který skutečně zachycuje energii skupiny. “

Car Seat Headrest – Martin

Maličká, skromná a laskavá píseň, tak jak je to u projektu amerického hudebníka Willa Toleda Car Seat Headrest zvykem. “Martin” je druhým singlem druhého autorského alba Car Seat Headrest vydaného prostřednictvím Matador Records, Making A Door Less Open.

Mac Miller – Floating

Další píseň, která se nevešla na skvělé posmrtné album Maca Millera Circles. “Floating” má skoro až nebeskou atmosférou a je v ní slyšet nejen coby inspirace, ale napřímo i jeho kamarádem, acid -jazzový basista Thundercat.

5 Seconds of Summer – Wildflower

5 Seconds of Summer jakoby se vydali cestou posledního alba Harryho Stylese a přinášejí barevný, hravý synth-pop s trochou nostalgie po osmdesátých letech.

Indie folkový americký zpěvák Sufjan Stevense se vydal nečekaným směrem new wave hudby. Na albu Aporia spolupracoval s jeho nevlastním otce a spoluvlastníkem labelu Lowell Brams. Slyšíme epické sci-fi šumy s vlny náladovými, mlhovými syntetizátory.

Bowling For Soup – Already Gone

Svět se mění, členové této kapely tloustnou, ale jinak zlůstává texaská kapela Bowling For Soup stejná. “Already Gone” je jejich typický pohodový pop-punk, kterým se v roce 2004 dostali až k nominaci na Grammy v roce 2003, což způsobilo velký šok nejen hudebním kritikům, ale soudě dle jejich vyprávění, i jim samotným.

TIP: Tropical Fuck Storm – This Perfect Day (Feat, Amy Taylor)

Austrálie je nyní oázou kytarové hudby a tak se podíváme opět tam. “This Perfect Day” je cover na šílený jam z roku 1977 australských punkových legend The Saints, zpívaný Amy Taylor z kapely Amyl & The Sniffers a za bubny usedl Sean Powell z Surfbort.

Enter Shikari – T.I.N.A

Enter Shikari tak nějak nenaplnili potenciál, který měli, když to vypadalo na konci prvního desetiletí tohoto století na obrovkou a úspěšnou kariéru. Důležité je však, ke to Enter Shikari nikdy nezabalili a pokračují dále. Singl “T.I.N.A” zní velice zajímavě a Enter Shikari opět ukazují svůj široků hudební záběr a versatilitu, když se pouští do alternativní elektronické hudby. Nové album Nothing Is True & Everything Is Possible vyjde 17. dubna.

The Flashbulb – Nextless

Trochu neobjevené instrumentální elektornické hudby od amerického hudebníka Benna Jordana, který se zaměřuje na moderní jazz, má ale i mnoho elektronických projektů. Dokonce tolik, že přestává být těžké jej vystopovat. Jedním z jeho projektů je právě The Flasbulb.

TIP: Love Regenerator, Eli Brown, Calvin Harris – Moving

V těchto dnech je potřeba do sebe napumpovat energii a nová píseň Calvina Harrise, na které spolupracoval s méně známým producentem Elim Brownem a pod svým druhým pseudonymem Love Regenerator vám dá energie přímo koňskou dávku.

Pokey LaFarge – Bluebird

Americký bluesový retro hudebník Pokey LaFarge vydal na streamovaích službách skvělou píseň “Bluebird”.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář