Deftones vydávají 25. září nové album Ohms a ještě před ním sdíleli nový singl nazvaný “Genesis”. S odchodem jednoho ze dvou bubeníků se musí potýkat australská rocková kapela King Gizzard & the Lizard Wizard, avšak nová poklidná píseň “Straws in the Wind” se zdá být těmito potížemi nezasažena. Ač je Sufjan Stevens stále znám spíš jako písničkář, který nepotřebuje velkolepé aranže, na nové písni “Sugar” zvolil opačný přístup a zdobí jej tak velkolepé elektronické aranže.

Country-popový pohodový duet vytvořili dva významní představitelé současné americké hudby Keith Urban a P!nk. S novými písněmi přišli z USA však také alternativní rockeři The Mountain Goats a z Velké Británie pak indie rockeři Nothing But Thieves.

Kompletní přehled nových písní, coverů, znovu nevydaných písní, remixů, či živých verzí tohoto týdne najdete na našem Spotify profilu:

Deftones – Genesis

Deftones vydali úvodní skladbu z připravovaného alba Ohms, píseň se jmenuje “Genesis” a vychází rovnou i s hudebním videoklipem. Ohms bude vydáno 25. září. Je to první nové album kalifornské alternativní metalové kapely po více než třech letech a bude následovat po Gore z roku 2016. Nové LP bylo vyrobeno za pomocí producenta / zvukového inženýra Terryho Data. Minulý měsíc sdíleli Deftones titulní skladbu “Ohms”. V květnu museli Deftones odložit své severoamerické letní turné 2020 s kapelami Gojira a zpěvačkou Poppy kvůli pokračující pandemii COVID-19.

King Gizzard & The Lizard Wizard – Straws In The Wind

Australská rocková skupina King Gizzard & The Lizard Wizard se nachází v obtížném období změn. Minulý měsíc skupina oznámila, že bubeník a zároveň manažer Eric Moore opouští kapelu a zůstane jim pouze jeden bubeník. King Gizzard & The Lizzard Wizard tak na čas přicházejí o svou netradiční sestavu tvořenou hned dvěma bubeníky.

King Gizzard & The Lizard Wizard však pokračují ve vydávání nové hudby. V posledních několika měsících vydali singly „Honey“ a „Some Of Us“. Dnes sdílejí novou píseň s názvem „Straws In The Wind“.„Straws In The Wind“ je jednou z písniček Lizard Wizard, kde frontman Stu Mackenzie předává vokální povinnosti jinému členovi skupiny. Otevírá se tak obvyklá otázka, na kterou však neznají odpověď ani ti největší fanoušci. Je zpěvák Stu Mackenzie onen King Gizzard a kapela je The Lizard Wizard?.

Zase tolik na tom však ale asi nezáleží. Tentokrát však je to klávesista a hráč harmonikář Ambrose Kenny-Smith, kdo se postavil do čela kapely. „Straws In The Wind“ se rozprostírá na téměř šesti minutách. Je to většinou akustický groove s inspiracemi směrem k blízkovýchodním modlitebním písním. Zatím je to každopádně známka toho, že kapela je schopná hrát složité rytmy, i když má jen jednoho bubeníka na plný úvazek.

Sufjan Stevens – Sugar

Americký detroitský skladatel a písničkář Sufjan Stevens má další novou skladbu ze svého připravovaného alba The Ascension. „Sugar“ přichází s novým hudebním videem, které obsahuje choreografii od MacArthura Fellowa Kyla Abrahama. Režisérem je méně známý, ale talentovaný filmař Ezra Hurwitz.

„’Sugar’“ je v konečném důsledku o touze po dobrotě a čistotě (a skutečné čerstvosti),“ uvedl ve svém prohlášení Sufjan Stevens. “Na první pohled je píseň jen klišé, ale poselství je naprosto nezbytné: nyní je čas shromáždit to, co je dobré, čisté a hodnotné, udělat to po svém a sdílet to s ostatními. Nakrmte svou duši a promluvte s novou životní chutí s těmi kolem vás. Darujte si navzájem lásku, úctu i bolest. Zbavte se všech starých zvyků, všech starých způsobů myšlení a jednání, všech dřívějších praktik – „obvyklého podnikání“ – a přineste světu nový život. Toto je naše povolání,” vysvětloval Stevens hluboký filozofický kontext písně.

Nové album Sufjana Stevense vychází 25. září v návaznosti na album z roku 2015 Carrie & Lowell a bude obsahovat dříve sdílené písně „America“ a „Videogame“. Začátkem letošního roku dorazila také druhá strana singlu “My Rajneesh“, která je píseň s tématem o indickém filozofovi a duchovním vůdci Bhagwanu Shri Rajneeshovi.

Rise Against – Broken Dreams, Inc.

Americká punk-rocková kapela Rise Against vydala zbrusu novou píseň “Broken Dreams, Inc”. Je to jejich první nová skladba za poslední tři roky a první v rámci nové smlouvy se společností Loma Vista Recordings. Doprovodné animované / komiksové video k písni obsahuje záběry z komiksu Dark Nights: Metal od legendární americké komiksové společnosti DC Comics, který nakreslil Greg Capullo.

“’Broken Dreams, Inc.’” hovoří o dnešním měnícím se prostředí americké společnosti, o příležitostech, které jsou k dispozici některým, ale jiným ne. O tom, že jsou spíše k dispozici lidem, kteří jsou schopni těžit peníze díky podvodům, oproti těm, kteří zůstanou pozadu, kteří trpí a skončí jako oběti.” Jak vyrovnáme podmínky, aby každý mohl mít skutečnou šanci dosáhnout amerického snu? “ Zpěvák / textař Tim McIIlrath o písni řekl. “Jedno slovo: narušení. Musíte dát moc do rukou lidí, ne do rukou byznysu, musíte si vážit lidí a komunity nad ziskem. Nemůžete mít zemi spravovanou akcionáři ani svět spravovaný akcionáři, svět, který si cení především zisku, protože především zisk může mít pro lidstvo nebezpečné následky.”

Nothing But Thieves – Impossible

Anglická rocková kapela Nothing But Thieves měla premiéru na další novou skladbu z připravovaného alba skupiny Moral Panic. Nejnovější píseň má název “Impossible“ a nyní si ji můžete stáhnout prostřednictvím digitálních prodejen a nebo poslechnout přes streamovací služby.

„Svým způsobem je “Impossible” úplným protikladem všeho ostatního na albu, které obsahuje spoustu úzkosti a zmatku ohledně toho, co se teď děje na této planetě,“ říkají v prohlášení k vydání singlu Nothing But Thieves. „Tahle píseň se stala opakem …. Byla to chvíle úlevy, kterou jsme my i album potřebovali.“

„Impossible“ je čtvrtou vydanou skladbou z chystaného alba Moral Panic, která následuje po písních „Real Love Song“, „Is Everybody Going Crazy?“ a „Unperson.“ Celé album dorazí 23. října.

Kapela Nothing But Thieves také ohlásila turné po Velké Británii a Evropě, které má zahájit v září 2021. Úplný seznam termínů a veškeré informace o vstupenkách najdete na NBThieves.com.

The Mountain Goats – Get Famous

Americký projekt The Mountain Goats sdílel píseň “Get Famous, druhý singl z připravovaného 19. alba Getting Into Knives.

Nová píseň „anti-fame“ je oduševnělá, dotvořená rohy a vintage varhanami a odkazuje na zesnulého chicagského písničkáře a vizualistu Wesleyho Willise (viz například řádek „Wesley Willis mi řekl, jak o vás psát“).

V tiskovém prohlášení řekl frontman John Darnielle: „Kdybych vám všem řekl, kolik legrace jsme při nahrávání měli, neuvěřili byste mi, ale doufáme, že to dorazí až k vám.“

Keith Urban – One Too Many (with Pink)

Spojení, které možná není úplně tradiční – velké popové star a americké country hvězdy se zrodilo v USA, ale ostatně jsou to Spojené státy americké. Pohodová píseň P!nk a Keitha Urbana se jistě bude líbit všem těm, kteří potřebují od toho chaosu v současné pandemické době plné nejistot trochu odpočinout.

Sledujte pravidelně aktualizovaný playlist nových písní na našem Spotify profilu:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář