V aktuálním přehledu toho, co by vám nemělo uniknout za nové singly najdete Lanu Del Rey, noise rockovou kapelu Death From Above 1979, jejich trochu popovější bratrance z Británie Royal Blood, velšskou kapelu The Joy Formidable, jedinečnou spolupráci Becka a Paul McCartneyho a první singl z nového alba jednoho z největších objevů poslední doby americké alternativní scény — black midi.

Lana Del Rey – White Dress

Lana Del Rey sdílela se světem novou píseň a videoklip „White Dress“ — úvodní skladbu z právě vydaného alba Chemtrails Over the Country Club. „White Dress“ je třetí vydanou novinkou z nového alba a následuje skladby „Let Me Love You Like a Woman“ a titulní skladbu. Podle tiskové zprávy je nový vizuál videoklipu inspirován Davidem Lynchem. Od vydání Norman Fucking Rockwell! v roce 2019 vydala Del Rey svou první básnickou sbírku s audioknihou. Kromě singlů vydala v listopadu loňského roku také cover klasiky George Gershwina „Summertime“.

Death From Above 1979 – One + One

Death From Above 1979 vydali své čtvrté album, které navazuje na album Outrage z roku 2017. Album pojmenované Is 4 Lovers bylo vydáno 26. března. Prvním singlem z alba bylo „One + One“, což má být pro kapelu poněkud netradiční výlet do světa milostných písní. „Moje žena, Eva, otěhotněla nedlouho poté, co jsme na písni začali pracovat, a po vyslechnutí rané verze řekla: ‘Přála bych si, aby tato píseň byla tanečnicí.’ Tak jsem se vrátil do studia a přepracovali bicí. Jak se nahrávka formovala, pokaždé, když jsem se vrátil domů ze studia, dítě začalo tančit v Evině břiše,“ prozrazují soukromé pozadí vzniku písně Death From Above 1979.

Royal Blood – Limbo

Royal Blood sdíleli nový singl, o kterém říkají, že je „nejambicióznější a nejdivočejší“ věcí, kterou doposud napsali – poslechněte si „Limbo“ níže. Nová skladba, která je třetím z nadcházejícího nového alba dua Typhoons měla svůj živý debut na předávání cen hry Roblox Bloxy Awards. Royal Blood vydají své třetí album Typhoons 30. dubna. K aktuálnímu songu „Limbo“ kapela uvedla: „Je to bezpochyby nejambicióznější a nejdivočejší věc, jakou jsme si sami dovolili.“

The Joy Formidable – Into the Blue

Velšská alternativní rocková skupina The Joy Formidable se koncem minulého týdne vrátila s novou skladbou a hudebním videem „Into the Blue“, které slouží jako první vlaštovka jejich nové tvorby od alba AAARTH z roku 2018. V průběhu let si The Joy Formidable zachovali svůj neotřelý jedinečný hudební styl, vedený kytaristou/zpěvákem Ritzym Bryanem, a tato nová píseň není výjimkou.

K tomu jsou zde dobře promyšlené texty, na kterých se obyčejně podílí jak Bryan, tak basistka/zpěvačka Rhydian Dafydd. Bryan uvedl píseň/video ve svém prohlášení: „Into The Blue je o odevzdání se lásce a magii. Mít odvahu užít si novou cestu a tajemství a vzrušení z něčeho neočekávaného. Jde o to, abyste znovu otevřeli oči kráse a lásce,“ vysvětlil, co jej k písni inspirovalo. „I když to nebylo koncipováno jako metafora pro dobu, ve které teď všichni žijeme, určitě to tak dopadlo.“

Paul McCartney, Beck – Find My Way

16. dubna Paul McCartney vydá McCartney III Imagined — kolekci coverů, remixů a reinterpretací skladeb z alba 2020 McCartney III. Poté, co multiinstrumentalista a zpěvák Dominic Fike dnes sdílel verzi McCartneyho „The Kiss of Venus“, vydali McCartney a Beck novou verzi „Find My Way“.

Black Midi – John L

Nyní, pro něco úplně jiného. Zapněte si bezpečnostní pásy a poslechněte si skladbu “John L“ od londýnské experimentální skupiny black midi. “John L“ je song z jejich chystaného alba Cavalcade. Předvádí jí jako ohnivou píseň báseň zpěváka a kytaristy Geordie Greep. Texty zobrazují společnost, která propadá kouzlu pekelného božstva, zatímco vůdce kultu zlověstně tahá za nitky. „Na celém světě není úniku z tohoto pekelného dunění,” říká Greep.

Cavalcade následuje vydání úspěšného debutového alba Schlagenheim (2019). Produkovali jej Marta Salogni a John ‚Spud ‘Murphy v Hellfire Studios v Dublinu.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář