V USA se blíží volby a to v obzvlášť vyhrocené době. Své k tomu mají co říct Pearl Jam na nové písni “Get It Back”. Protože jí padlo turné k nové skvělé desce Normal Fuckin’ Rockwell, nezbývá Laně Del Ray nic jiného než střádat další materiál. Po sérii coverů nebo jejího básnického projektu tak přichází se zbrusu novou písní “Let Me Love You Like a Woman“. Zpátky jsou také legendární stadiónoví rockeři AC/DC, kteří uvolnili titulní skladbu z nového alba Shot in the Dark.

Podíváme se blíže také na nové písně Maca DeMarca, Jamese Blaka  a nebo Nohthing But Thieves.

Kompletní playlist nových písní na Spotify obsahující také covery, remixy, nevydané nebo živé verze naleznete na našem Spotify:

Pearl Jam – Get It Back

Týdny poté, co Pearl Jam vydali svou novou píseň „Get It Back“ výhradně na jednodenní kompilaci na Bandcampu v rámci „fundraisingu“ kampaně Voting Rights Lab, skupina uvedla singl na všechny streamovací služby.

„Get It Back“ je první nová hudba Pearl Jam od jejich alba Gigaton, které dorazil na začátku tohoto roku. Cílem kampaně pro kterou byla píseň vydána má za úkol boj proti potlačení hlasů voličů a má transformovat hlasovací systém spojených států.

Spolu s „Get It Back“ Pearl Jam také v neděli oznámili, že 22. října – na 30. výročí jejich vůbec prvního společného koncertu v Seattlu Off-Ramp – bude kapela živě streamovat celé album představení Ten z roku 1991, které zahráli živě v dubnu 29. 2016 ve Filadelfii; jak poznamenali Eddie Vedder a Jeff Ament v rozhovoru pro New York Times, koncert Philly byl vybrán s ohledem na to, že je Pensylvánie klíčový tzv. „swing state“, který značí to, že zatímco některé státy hlasují tradičně pro Republikány a některé tradičně pro Demokraty, tyto státy jsou obvykle hůře odhadnutelné a jsou to právě ony, kdo většinou rozhoduje o volbách.

Lana Del Rey – Let Me Love You Like a Woman

1.září Lana Del Rey uvedla, že vydá skladbu s názvem „Let Me Love You Like a Woman“ a nyní byla píseň vydaná. „Let Me Love You Like a Woman“ je první píseň z dalšího alba Lany Del Rey Chemtrails Over the Country Club. V jednu chvíli Lana uvedla, že deska vyjde 5. září. Datum vydání není v současné době známo.

V srpnu Lana mimochodem škádlila své fanoušky také dalším kouskem nové hudby, když na svůj Instagram vydala úryvek písně s názvem „Tulsa Jesus Freak“. V příspěvku byl označen její častý spolupracovník Jacka Antonoffa, který pracoval s Lanou i na jejím minulém pátém studiovém albu Norman Fucking Rockwell!

V červenci vydala Lana audioknihovou verzi své nové básnické sbírky Violet Bent Backwards Over the Grass, která obsahuje vyprávění Lany a hudbu Antonoffa.

Od vydání NFR! Se Lana spojila s Miley Cyrus a Arianou Grande pro jejich píseň pro nový film Charlieho andílci „Don’t Call Me Angel“, a nazpívala také covery písní „Free“ od Joni Mitchell nebo „I Will Follow You in the Dark“ od Death Cab pro Cutie. Střihla si také duet s country zpěvačkou Kacey Musgraves na vánoční písni “I’ll Be Home For Christmas”.

AC/DC – Shot In The Dark

AC/DC vydali první singl z připravovaného alba Power Up. Skladba obsahuje charakteristický zvuk kapely, trhající kytary, pulzující bubny a hlas Briana Johnsona v perfektní formě.

Zvěsti o nové albu AC/DC v návaznosti na rok Rock or Bust z roku 2014 začaly už v srpnu 2018, kdy byli ve Warehouse Studios ve Vancouveru v různých dobách spatřeni kytaristé Angus a Stevie Young, zpěvák Johnson, basista Cliff Williams a bubeník Phil Rudd.

Williams předtím oznámil svůj odchod po ukončení turné Rock or Bust; Rudd se vrací poté, co mu právní problémy zabránily v cestě před šesti lety. Johnson byl nucen kapelu opustit v březnu 2016 poté, co mu lékaři sdělili, že problémy se sluchem se pravděpodobně zhorší.

Kapela nedávno uvedla, že nové album bylo inspirováno riffy vytvořenými kytaristou a spoluzakladatelem kapely Malcolmem Youngem, který v roce 2017 zemřel. „Angus a Malcolm celý život dělali riffy a měli opravdu velkou krabici s nápady,“ vysvětlil Johnson. „A Angus řekl, že v zásadě prošel všemi a řekl:‚ Ach, tohle je dobré. Toto je dobré,’ a vyvedl je na světlo. Takže je opravdu pravda, že Malcolm je tam a je v podstatě duchem toho všeho.“

Mac DeMarco – Out Of My Head

Kanadský indie-rockový písničkář Mac deMarco vydává nové album demo nahrávek Other Here Comes the Cowboy Demos . Nejnovější vydání obsahuje dalších 11 skladeb, které se nedostaly na čtvrté studiové album kanadského umělce Here Comes The Cowboy. Kompilace, která vyšla pod jeho vlastním vydavatelstvím Mac’s Record Label, odhaluje některá zvuková témata a textařské způsoby, které Mac vyvinul během psaní svého studiového alba. Jedním ze skrytých diamantů je píseň “Out Of My Head”.

Nothing But Thieves – Phobia

Před svým třetím albem Moral Panic sdíleli Nothing But Thieves skladbu Phobia”. Píseň navazuje na nedávné singly “Is Everybody Going Crazy?”, “Real Love Song” a “Impossible”.

Nová skladba “Phobia” byla nejprve dostupná jako okamžitá odměna za předobjednávky Moral Panic. Představuje jakýsi úvod do alba, do jeho sociálních komentářů a tématem zkoumá, jaký vliv mají sociální sítě na naše životy. Trať se otevírá v děsivé elektronice připomínající “Bury a Friend” Billie Eillish, než se rozvíjí na intenzitě, podpořená naléhavým hlasovým doprovodem zpěváka Conora.

Skladby jsou první novou hudbou skupiny od jejich EP z roku 2018 What Did You Think When You Made Me This Way a jejich v roce 2017 úspěšného alba Broken Machine, které se umístilo na 2. místě britského albového žebříčku. Předtím vydali debutové eponymní album Nothing But Thieves. Jejich třetí album Moral Panic vyjde příští týden 23. října.

James Blake – Before

Od loňského roku, kdy vydal album Assume Form, zůstal Blake velmi produktivní. Vydal své vlastní nové písně, například „Mulholland“, „You’re Too Precious“ nebo „Are You even Real?“ Přispěl také do nových skladeb od umělců jako Bon Iver, Flatbush Zombies, Kehlani, slowthai a Starrah. Do online diskurzu také poslal mnoho předělávek písní například od Billie Eilish, Radiohead, Raye Charlese, Roberta Flacka, Stevieho Wondera, Joni Mitchell, Nirvany, či Franka Oceana.

A teď, kromě toho všeho, Blake vydal nádherné nové EP Before. To je zrovna takto otitulované, protože se na něm Blake má vracet časem do dnů, kdy působil jako DJ na londýnské klubové scéně. V jistém smyslu to rozhodně platí, ale Before je také do značné míry produktem Blakeovy další kariéry, které ladí s jeho svižným dubstepem, dvoustupňovým rytmem a se všemi důvtipy a skladatelskými prozíravostmi, které se mu během uplynulého desetiletí nashromáždily v šuplíku. Toto je titulní skladba Before, která celé EP perfektně vystihuje.

Playlist aktualizovaný o nové písně každý týden pak sledujte tady:

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Komentář